Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Garanti ve İş Bankası Kredi Faiz Oranlarını Yeniledi!

Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Garanti ve İş Bankası Kredi Faiz Oranlarını Yeniledi!

Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Garanti ve İş Bankası kredi faiz oranlarını yeniledi! İşte kaçırılmayacak faiz fırsatı!

Geçtiğimiz günlerde bankaların Eylül ayı için yani sonbahar dönemi için faiz oranlarını güncellediğini öğrendik. Genel olarak korona virüs salgını nedeniyle de oldukça değişen bu faiz oranları kişilerin ihtiyaçlarını giderebilmesi için de avantajlı hale gelebiliyor. Özellikle kredi içerisinde bulunan koşulların kredi sahibine avantaj sağlaması ödemeleri de kolay yapmayı sağlıyor. Böylelikle kredi sahibi olan kişiler borç ödemelerini yaparken çeşitli maddi sıkıntılar yaşamıyor. Son gelen düzenleme neticesinde ise pek çok banka faiz oranlarını güncelledi. Artık yeni faiz oranlarından kredi alınabiliyor.

Sırasıyla bankalardan söz etmeye başlamadan önce genel olarak faiz oranlarından bahsedecek olursak konut kredisi faiz oranlarının yıllık olarak yüzde 11,09 oranına yükseldiğini söyleyebiliriz. Bunun yanında kamu bankaları da yüzde 9,30 faiz oranına ve Temmuz ayında yüzde 9,11 olan faiz oranlarının konut kredilerinde 200 puan yükselişi oldu. Bunların yanında ikinci el konut kredileri için de faiz oranları yüzde 0,99 ile yüzde 1,09 arasındadır diyebiliriz. Diğer özel bankalarda ise bu ikinci el konut kredileri biraz daha değişerek yüzde 1,15 ile 1,35 arasında gidip geliyor.

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası faiz oranları olarak Eylül ayında güncelleme getirerek kredi alacak olan kişilere yeni faiz oranlarından hizmet veriyor. Bu faiz oranları ise tüketici kredilerinde yüzde 1,24 olarak belirleniyor. Eğer taşıt kredisi alınacak olursa da bu oran yüzde 1,15 şeklinde değişiyor. Ev almak isteyen kişiler için de konut kredileri yüzde 1,09 faiz oranlarından kredi alabiliyor. Ancak bu konut kredileri sıfır ve ikinci el konutlar için farklı koşullarda olabiliyor. Aynı şekilde taşıt kredilerinde de sıfır ve ikinci şeklinde farklı kredi paketleri ortaya çıkabiliyor.

HALKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

Halkbank kredi faiz oranlarından söz edecek olursak öncelikle temel ihtiyaç kredilerinin yüzde 1,21 faiz oranında olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında taşıt kredilerinde de yüzde 1,15 faiz oranı bulunuyor. Ancak sıfır ve ikinci el taşıt alacak olan kişiler için ayrı kredi paketleri sunuluyor diyebiliriz. Ev sahibi olmak isteyenlere özel de yüzde 0,99 faiz oranıyla birlikte konut kredileri veriliyor. Bu krediler de sıfır ve ikinci el konutlarda farklı faiz oranları ve aylık ödemeleriyle sunuluyor.


VAKIFBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

Vakıfbank kredi faiz oranları genel olarak öncekilere göre daha avantajlı hale geldi diyebiliriz. Eskisine göre güncellenen faiz oranları ihtiyaç kredilerinde yüzde 1,24 şeklinde belirtiliyor. Bunun yanında Vakıfbank’ın özel konut kredisi olan Sarığanjur konut kredi paketlerinde de yüzde 1,09 faiz oranı bulunuyor. Taşıt kredisi almak isteyen kişiler de özel olarak yüzde 1,15 faiz oranından istediği araç için kredi alabiliyor.

GARANTİ BBVA KREDİ FAİZ ORANLARI

Garanti BBVA üzerinden kredi almak isteyen kişiler için ihtiyaç kredileri genel olarak yüzde 1,44 faiz oranından sağlanıyor diyebiliriz. Konut kredisi almak isteyen kişiler de yüzde 1,29 oranından kredi alabiliyor. Tabii ki bu kredi paketleri çeşitli etmenlere göre farklı oranlarda olabiliyor. Taşıt kredisi almak isteyen kişiler için de yüzde 1,47 faiz oranından krediler verilebiliyor.

İŞ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI

İş Bankası sonbahar dönemine girilirken kendi kredi paketlerindeki faiz oranlarını güncelledi. Bu güncelleme sonrasında ise ihtiyaç kredilerinde yüzde 1,30 faiz oranı belirlendi. Konut kredisi almak isteyen kişiler de artık yüzde 1,15 faiz oranından kredi alabilecek. Son olarak da taşıt kredileri için de yüzde 1,20 faiz oranı belirlendi diyebiliriz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER