Ziraat Bankası’ndan Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Fırsatı! Sadece O Kişiler Faydalanabiliyor!

Ziraat Bankası’ndan Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Fırsatı! Sadece O Kişiler Faydalanabiliyor!
YAYINLANMA TARİHİ: 28.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Ziraat Bankası’ndan sıfır faizli ihtiyaç kredisi fırsatı! Sadece o kişiler faydalanabiliyor! İşte başvuru şartları…

Kurban bayramında, çiftçi giderleri, en temel ihtiyaçlar ve günlük rutin harcamalar gibi ihtiyaçlarımızın karşılanabilmesi için yüksek meblağlı paralara ihtiyacımız olabilir. İhtiyaçlarımızın karşılanabilmesi için ise yüksek kredi faiz oranlarından ihtiyaç kredileri kullanmak zorunda kalıyoruz. Kullandığımız 10 bin TL kredi geri ödemesi ile beraber 15 bin TL oluyor. Bu da her insanın istemeyeceği bir durum olduğu için kişilerin mutlaka bedel ödemeden kurban bayramı ibadeti, çiftçilerin giderleri, insanların en temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için faizsiz yani sıfır faizli kredi paketlerine ihtiyacı var. Ancak bankalar her daim sıfır faizli kredi paketleri oluşturmazlar. Sadece belirli süreçlerde belirli kişilere sıfır faizli ihtiyaç kredisi paketleri oluştururlar. O nedenden ötürü siz de eğer kurban bayramı ibadetini yerine getirebilmek adına faiz ödemeyeceğiniz bir kredi paketi arıyorsanız doğru adres Ziraat Bankası. Ancak Ziraat Bankası bu kredi paketi için internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı gibi kanallardan başvuru almamaktadır. Sıfır faizli ihtiyaç kredisi paketi için kişilerin öncelikli olarak düşük gelire sahip olmaları gerekiyor.
Örneğin, bir çocuklu ailede tek kişi çalışacak ve gelir sadece asgari ücret olacak. Bu kişiler çok rahat bir şekilde Ziraat Bankası’ndan sıfır faizli ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Kullanılacak olan ihtiyaç kredisi paketinin belirli şartlarda sınırı var. Örneğin asgari ücret ile geçinmek zorunda olan bir ailenin bu ihtiyaç kredisi paketini kullanma sınırı bir defa da 10 bin TL ile sınırlı kalmaktır. Yani kişi 20 bin TL için başvuru yaparsa banka otomatik olarak reddediyor ve kişi bir daha sıfır faiz için herhangi bir şekilde başvuru yapamıyor. Bu da ayağınıza kadar gelen fırsatın körü körüne tepilmesi anlamına geliyor. Eğer sıfır faizli ihtiyaç kredisinden yararlanmak istiyorsanız mutlaka maksimum 10 bin TL için başvuru yapmalısınız. Ancak bahsettiğimiz gibi bu şart sadece evli olan, çocuğu olan ve asgari ücret ile geçimini sağlayan kişiler için geçerlidir. Net maaşı 3 bin 600 TL olan bir kişinin Ziraat Bankası sıfır faizli ihtiyaç kredisi paketinden yararlanabilme şansı yoktur.

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KREDİ PAKETİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?


 Ziraat Bankası’nın asgari ücretli çalışmak zorunda olan ve geçimini sadece asgari ücret üzerinden sağlayan vatandaşlarımız için geliştirmiş olduğu ihtiyaç kredisi paketi ile beraber ekonomik olarak özgürlüklerin tamamı ele alınmış oluyor. Ancak bu ihtiyaç kredisi paketi için normal şekilde başvuru yapılmıyor. Yani başvuru yapacak olan kişilerin öncelikli olarak şu belgeleri tamamlaması gerekiyor:
  • TC kimlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • Eş ve çocuk için ikametgâh belgesi
Bu iki belge e-Devlet üzerinden çıkartılabilir. Eş ve çocuğunuz için e-Devlet üzerinden ikametgâh belgesi çıkarabilirsiniz. Gelir belgeniz de aynı şekilde e-Devlet üzerinden çıkartılabilir. Bu belgelerle beraber en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek “Faizsiz 10 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapacağım” demeniz üzerine ilgili memur şahıs size her türlü konuda yardımcı olacaktır.

SIFIR FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ NE ZAMAN ONAYLANIR?

Sıfır faizli ihtiyaç kredisi ödemeleri için haber merkezimizin herhangi bir şekilde bilgi vermesi doğru olmayacaktır. Bu ödemelerin tam olarak ne zaman yapılacağı, yapılabileceği net olarak belli olmadığı için burada okurlarımızın yanıltılması tamamı ile yanlış olacaktır.
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER