Ziraat Bankası’ndan Emekliler İçin Özel Kredi İmkanları!

Ziraat Bankası’ndan Emekliler İçin Özel Kredi İmkanları!

Genel olarak pek çok banka tamamen emekliler için oldukça avantajlı kredi fırsatları sunuyor. Bu krediler ise sadece emeklilere özel oluyor. Diğer müşteriler ise daha farklı kredi paketlerinden yararlanıyor.

Genel olarak pek çok banka tamamen emekliler için oldukça avantajlı kredi fırsatları sunuyor. Bu krediler ise sadece emeklilere özel oluyor. Diğer müşteriler ise daha farklı kredi paketlerinden yararlanıyor. Krediler ise farklı paketlere ayrılıyor. Bankalar emekliler için oluşturdukları kredi paketlerinde farklı avantajlar sunuyor. Korona virüs salgını nedeniyle de son derece avantajlı gelen bu kredi paketleri için bütün detaylar geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Artık emekli vatandaşlar da ihtiyaçlarını gidermek için bu kredi paketlerinden yararlanabilecek.

EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ İMKÂNI VEREN BANKA BULUNUYOR MU?

BDDK düzenlemeleri ile birlikte pek çok banka için faizsiz kredi paketleri duyurulacağı düşünülüyordu. Fakat yapılan taleplere karşılık şu an için faizsiz kredi veren banka bulunmuyor. Genel olarak ise yaz sezonu sonunda geleceği düşünülen faizsiz kredi imkânları şu an için geçerli değil. Fakat ilerleyen dönemlerde ekonominin durumuna göre faizsiz krediler verilebilir. Bu krediler için de ayrı koşullar sunulabilir.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ PAKETLERİ VERİYOR!


Ziraat Bankası tamamen emeklilere özel olarak kredi paketleri veriyor. Normale göre daha düşük faiz oranları ile verilen bu krediler ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak sunuluyor. Örneğin ev almak isteyen emekliler için konut kredileri yüzde 0,87 faiz oranı ile başlıyor. İhtiyaç kredilerinde ise yüzde 1,12 faiz oranı ile emeklilere kredi sağlanıyor. Oldukça uzun vade süreleri ile birlikte verilen kredi paketleri de emeklilerin aylık ödemelerini daha rahat bir şekilde yapmasını sağlıyor. Uygun ödeme koşulları ve rahat ödeme planları dahilinde isteyen herkes ihtiyacına göre kredi paketi alabiliyor.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ VE KONUT KREDİLERİ

Emekli vatandaşlar için Ziraat Bankası çeşitli tüketici ve konut kredileri sunuyor. Öncelikle tüketici kredi paketinden söz edecek olursak 20 bin lira kredi tutarı dahilinde 36 ay vade süresi tüketici kredisi paketinde bulunuyor. Yüzde 1,18 faiz oranı ile birlikte verilen tüketici kredisinin ise 100 lira kredi tahsis masrafı talep ediliyor. Bunun yanında tüketici kredilerinin 712 lira aylık ödemesi oluyor. Toplamda da yıllık yüzde 18,8212 maliyet oranı bulunuyor.
Emeklilere özel konut kredisi paketlerinden söz edecek olursak da öncelikle sıfır konut kredilerinin 120 ile 180 ay vade süresiyle ayrı paketlere bölündüğünü söyleyebiliriz. 120 ay vade süresiyle 100 bin lira konut kredisi alan kişiler yüzde 0,99 faiz oranına sahip olacaktır. Bu konut kredisinin ise 500 lira ödemesi ve aylık bin 427 lira ödemesi talep edilecektir. 180 ay vade süresinde ise faiz oranı yüzde 1,09 oranına yükseliyor. Bunun yanında aylık ödemeler de bin 270 lira şeklinde belirleniyor.
İkinci el konut kredisi alacak olan emekliler de 120 ay vade süresiyle 100 bin lira konut kredisi ile yüzde 1,05 faiz oranına sahip oluyor. Bu kredilerin de aylık bin 469 lira ödemesi bulunuyor. Yine aynı şekilde 500 lira kredi tahsis ücreti talep ediliyor. 180 ay vade süresinde ise yüzde 1,09 faiz oranı belirleniyor. Kredilerin de aylık ödemesi bin 270 lira şeklinde hesaplanıyor.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİYE ÖZEL KREDİ PAKETLERİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Emekliye özel kredi paketlerine başvuru yapmak isteyen kişiler direkt olarak İnternet üzerinden başvurularını yapabiliyorlar. Bunun yanında isteyen kişiler banka şubesine giderek istediği kredi paketini talep edebiliyor. Başvurular sonrasında avantajlı kredi paketleri anında ihtiyaç sahibi emeklilere ulaştırılıyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER