Ziraat Bankası’ndan Avantajlı Evlilik Kredisi İmkanı! O Kişilere Müjde!

Ziraat Bankası’ndan Avantajlı Evlilik Kredisi İmkanı! O Kişilere Müjde!

Evlenecek olan pek çok çift evlilik için gerekli finansmanı sağlayamadığı için sıkıntı çekiyor. Bu sıkıntıları ise çeşitli kredi imkânları ile birlikte gidermeye çalışıyor. Ziraat Bankası da bu çiftler için özel bir kredi paketi oluşturdu.

Evlenecek olan pek çok çift evlilik için gerekli finansmanı sağlayamadığı için sıkıntı çekiyor. Bu sıkıntıları ise çeşitli kredi imkânları ile birlikte gidermeye çalışıyor. Ziraat Bankası da bu çiftler için özel bir kredi paketi oluşturdu. Oluşturulan evlilik kredisi ile birlikte evlenecek olan çiftler evlilik sürecindeki çeyiz, düğün gibi birtakım ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Bunun dışında evlilik kredisi veren daha birçok banka da bulunmaktadır. Gerek devlet gerek özel bankalar olsun pek çok banka 3000 ile 5000 TL’ye kadar evlilik kredisi imkânı verebilmektedir. Bu krediler için özel ödeme seçenekleri ve faiz oranları uygulanmaktadır.
Evlilik kredisi alacak olan kişiler bazı püf noktalara dikkat etmek zorundadırlar. Şöyle ki 1 Ocak 2020 tarihinde başlayan evlilik yani çeyiz kredileri faizsiz olmaktadır ve kendi içinde farklı seçeneklere ayrılmaktadır. Örnek verilecek olursa başvuru yapan her çift kişi başı 9000 Türk Lirası alarak toplamda 18 bin Türk Lirası elde etmiş olur. Faizsiz olarak alınan bu krediler de geri ödeme olarak 3 yıllık bir planla ödenebilir. Aylık olarak en düşük 105 Türk Lirası ve en yüksek de 1000 Türk Lirası ödeyerek bu kredi borcu tamamlanmaktadır. Borç ödemesi verilen bu aralık içerisinde olmak şartıyla istenildiği gibi ödenebilmektedir. Evlilik kredisi alan çiftlerin 3 ay içerisinde sadece 1 dönem borcu aksatma hakları bulunmaktadır. Aksi halde banka ile çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir.

ZİRAAT BANKASI’NDAN EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI

Ziraat Bankası üzerinden alınacak olan evlilik kredisi için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar sağlandığı takdirde kolay bir şekilde kredi alınabilmektedir. Şartlara gelinecek olursa da öncelikle başvuru yaparken şubeye T.C. kimlik kartı ile birlikte gitmek gerekmektedir. Bunun yanında kimlik kartı yerine pasaport ya da ehliyet de geçerli olabilmektedir. Daha sonrasında ise başvuru yapan kişilerin kendi adlarına özel olarak düzenlenmiş 3 aylık fatura da hazırlanması gerekmektedir. Son olarak ise bütün evrak ve belgeler hazırlandıktan sonra ilgili Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru formunu tamamlayabilirsiniz. Yapılan başvurular en kısa sürede sonuçlanarak istenen kredilere sahip olunabilmektedir.


ZİRAAT BANKASI EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN ALINABİLİR?

Ziraat Bankası’nın yeni evlenecek olan çiftlere vereceği özel evlilik kredisi ilgili başvuruların yapılması sonrasında alınabilmektedir. Bu başvuruların ne kadar sürede işleme geçeceğine göre değişen kredi alımları tamamen bankaya kalmaktadır. Özellikle korona virüs salgınından dolayı oldukça sıkıntıya giren çiftler bu kredi imkânına yoğun bir şekilde yöneldiği için birçok banka da işlemlerini yavaşlatmak zorunda kalmıştır. Son derece sıkıntılı bir dönemden geçen bu bankaların ise aldıkları kredi başvurularını işleme geçirebilmesi için belirli bir süreye ihtiyaçları bulunmaktadır. Evlilik kredisine başvuru yapan çiftlerin ise bu kredi imkânından ne zaman faydalanacakları ve ödemelerini ne zaman alacakları banka ile ilgili olmaktadır.

ZİRAAT BANKASI EVLİLİK KREDİSİ İPTALİ NASIL OLUR?

Evlilik kredisi alan bazı çiftler bu kredi planından çıkma talebinde bulunmaktadır. Fakat bu kredi iptali sonrasında devlet hiçbir şekilde katkı payı vermemektedir. Şöyle ki 3 yıllık kredi ödeme planından önce iptal işlemi verirseniz katkı payı alamazsınız. Bunun dışında ise yılınızı doldurdunuz ancak 47 aydan önce kredi iptali verdiyseniz bu katkıdan %20 faydalanabilirsiniz. Bu tutar ise net olarak 6 bin 500 Türk Lirası etmektedir. Eğer ki sistem içerisinde 5 yıldan fazla bir süre kalırsanız da 9 bin Türk Lirası elde edebilirsiniz. Bu gibi daha fazla detay bilgiyi Ziraat Bankası yetkililerinden öğrenebilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER