Ziraat Bankası'nda Emekliler İçin Faizsiz Kredi İmkanları Geliyor Mu?

Ziraat Bankası'nda Emekliler İçin Faizsiz Kredi İmkanları Geliyor Mu?

Emekliler için faizsiz kredi imkanları geliyor mu? İşte bütün emeklileri etkileyen faizsiz kredi fırsatları ve detayları!

SGK-SSK ve Bağ-Kurlu emeklileri etkileyen kredi fırsatları korona virüs salgını nedeniyle oldukça kapsamlı bir şekilde ortaya çıktı. Genel olarak emeklilerin ihtiyaçlarını gidermek için ortaya çıkan bu faizsiz kredi fırsatları zaten geçim sıkıntısı yaşayan emeklilere özel olarak düzenlenmiştir. Böylelikle emeklilerin aylık olarak geçimleri sıkıntıya girmeden kolay bir şekilde ödemeler sağlanabiliyor. Bunun yanında aylık olarak ödenmesi gereken miktarın da faiz olmadığı için düşük tutarlarda olması emeklilerin ekonomik anlamda sıkıntı yaşamasının önüne geçiyor. Ancak onca yapılan açıklama sonrasında çoğu banka bu faizsiz kredi talebini onaylamayarak geri çevirdi.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ İMKANLARI!

Ziraat Bankası tamamen emeklilere özel olarak hazırladığı kredi paketi ile birlikte pek çok kişiye kredi verebiliyor. Bu kredilerin ise ödemeleri diğer kredi paketlerine göre çok daha kolay oluyor. Genel olarak 60 ile 120 ay vade süreleriyle verilen kredilerin ödemeleri aylık olarak çok düşük oluyor. Ev almak isteyen kişiler için konut kredisi olarak verilen bu kredilerin faiz oranları da çok düşük tutarlarda oluyor. Ancak maalesef ki tamamen faizsiz bir şekilde krediler verilemiyor.
Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi olarak yüzde 1,12 faiz oranlarıyla birlikte kredi alınabiliyor. Bunun yanında emeklilere özel olan konut kredi paketlerinde yüzde 0,87 faiz oranı yer alıyor. Bu faiz oranlarından kredi alan kişilerin ihtiyaç kredi paketinde 60 ay vade fırsatı ve konut kredi paketlerinde 120 ay vade fırsatı bulunuyor. Bu bahsedilen imkânlarla birlikte kredi almak isteyen kişiler kredilerini sözleşme ile alabiliyor.


ZİRAAT BANKASI KREDİ FIRSATLARI DETAYLARI

Ziraat Bankası 20 bin lira tutarından kredi alımlarında faiz oranını yüzde 1,18 olarak belirliyor. Tüketici kredisi olarak verilen bu kredilerin 36 ay vade süresi ve 100 lira kredi tahsis ücreti bulunuyor. Toplamda da yıllık maliyet oranı yüzde 18,8212 olan kredinin aylık taksit tutarı 712 lira şeklinde belirtiliyor.
Konut kredisi almak isteyen kişiler için de sıfır ve ikinci el konutlara özel ayrı kredi paketleri bulunuyor. Öncelikle sıfır konut kredilerinden söz edecek olursak 120 ve 180 ay vade süreleriyle ikiye ayrıldıklarını söyleyebiliriz. 120 ay sıfır konut kredilerinde yüzde 0,99 faiz oranı bulunuyor. Kredi tahsis ücreti olarak da 500 lira ücret talep ediliyor. 100 bin lira şeklinde alınan bu kredinin ise aylık ödemesi bin 427 lira olarak belirtiliyor. 180 ay sıfır konut kredisinde ise bu faiz oranı yüzde 1,09 olarak söyleniyor. Bu şekilde 100 bin lira konut kredisi alan kişilerin ise aylık olarak ödeyeceği tutar bin 469 lira olarak hesaplanıyor.

ZİRAAT BANKASI İKİNCİ EL KONUT KREDİLERİ VE DETAYLARI NELERDİR?

İkinci el konut kredilerinde de 100 bin lira kredi tutarında 120 ay vade süresi ve 180 ay vade süresi bulunuyor. Öncelikle 120 ay vade süresinden bahsedecek olursak bu kredi paketinde yüzde 1,05 faiz oranı söyleniyor. Bunun yanında 120 ay vade süresi ve yüzde 1,05 faiz oranıyla birlikte aylık olarak ödenecek tutar bin 469 lira olarak ortaya çıkıyor. 180 ay vade süresi ile 100 bin lira konut kredisi alan kişilerin de yüzde 1,09 faiz oranına sahip olacağını söyleyebiliriz. Bu kişilerin de aylık olarak ödeyeceği tutar bin 270 lira şeklinde açıklanabilir. Yine aynı şekilde 500 lira kredi tahsis ücreti de kredi paketinde bulunacaktır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER