Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Üçlüsünden 500 Bin TL (500.000 TL) Kredi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Üçlüsünden 500 Bin TL (500.000 TL) Kredi Başvuru Şartları
YAYINLANMA TARİHİ: 04.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Kamu bankalarımızdan yeni destek paketi! Konut kredisi özellikleri nelerdir? Kredilerde öteleme olacak mı? Başvuruları nasıl yapılacak? Konut kredisi ödemeleri nasıl olacaktır? 500.000 TL kredi ödemesi nasıl olacaktır? Örnek ödeme tabloları

Kamu bankalarımız kredi vermeye devam ediyor. Salgın süreci ile beraber kredi desteklerini eksik etmeyen, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası konut kredisini vatandaşın hizmetine sunmaya çalışıyor.

Ülkemizde salgın dolayısıyla ekonomik yönden oluşan sıkıntıları en aza indirerek para akışının oluşması amaçlanmaktadır. Konut kredisi yine vatandaşa ötelemeli olarak ödeme imkanı sunarken eşit taksitlerle ödeme imkanıda sağlanacaktır.

Kamu bankalarımızdan verilen kredinin özelliği nedir? Ödemeleri nasıl olacaktır? İşte örnek ödeme tabloları...

KAMU BANKALARINDAN KONUT KREDİ DESTEĞİ

Kamu bankalarımızın vereceği kont kredisinin detayları ödeme şekilleri açıklandı. Birinci el ve sıfır konut alımlarında, düşük faiz oranı sağlanacaktır.

12 aya kadar ödemesiz dönemi olarak imkan sağlanırken 15 yıla varan vade ile finansman imkanı da vatandaşa sunulacaktır.

Bu kredi desteğini "tarihi" bir imkan olarak nitelendirebiliriz. Bu kredi imkanı ile daha çok vatandaşın geniş kesimlerin istifade edebilmesi amaçlanmıştır.

Müşteri başına verilebilecek konut kredisi miktarı sınırlandırılmıştır. 3 büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL imkanı sağlanacaktır.

Konut kredisi miktarı diğer şehirler için en fazla 500 bin TL'ye kadar kredi imkanı sağlanacaktır. Kredi kullanımlarında %10'dan başlayan, düşük öz kaynak-peşinat oranı uygulanma kararı alınmıştır.

Bu kapsam doğrultusunda birinci el konut ve sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sağlanacaktır açıklaması yapılmıştır.

GERİ ÖDEMESİZ 12 AY İMKANI

Konut kredisi ile ilgili olarak yapılan açıklama doğrultusunda, çekilen konut kredileri için yapılacak geri ödemeler 12 ay ötelemeli dönemli olarak başlayacaktır.

Konut kredisi için ödeme yapılmayan dönemlerin kredi tutarları, seçilen vadeye göre kalan aylara eşit olarak bölünecektir. Eşit aralıklı ödemeler olacaktır.

48 ay vadeli bir ödeme planı için, konut kredisi çekilmiş ise, 12 ay geri ödemesiz dönemden sonra çekilen kredi tutarı kalan 36 ayda eşit miktarda ödenecektir.


KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamu bankalarımızdan herhangi birine,Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, 0.64 faizli konut kredisi için başvuru yapacağınız bankanın internet sitesi üzerinden veya mobil şubelerinden ön başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvurunun ardından gerçekleştirilecek olan ön değerlendirmeden sonrada, gerekli olan belgeleri teslim etmek için başvuru yaptığınız banka tarafından çağırılacaksınız.

Konut kredisi için bankanıza ön başvuru yapmadan, aşağıda  belirlenmiş olan, belgeleri hazırlayarak en yakın banka şubelerine gidip krediden yararlanabilirsiniz. Başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru esnasında, Üzerinde TC Kimlik numarasının bulunduğu Belge ( Kimlik veya ehliyet)

Ayrıca yine başvuru esnasında kredi çekecek kişinin aylık gelirini kanıtlayan belgeler ( E-devlet Sgk çıktısı, Kira gelirleri veya farklı yatırımlardan elde edilen gelirlerin kanıtları vs.) belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

100.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

200.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU300.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU400.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU500.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSUDİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER