Ziraat Bankası Tüm Emekli Olacaklar İçin Duyuru Yayınladı!

Ziraat Bankası Tüm Emekli Olacaklar İçin Duyuru Yayınladı!
YAYINLANMA TARİHİ: 27.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Ziraat Bankası tüm vatandaşlarımızın daha rahat emekli olabilmesi için yeni bir emeklilik kredisi paketi duyurdu.

Ziraat Bankası tüm vatandaşlarımızın daha rahat emekli olabilmesi için yeni bir emeklilik kredisi paketi duyurdu. Duyurulan bu paket ile beraber sigortalı olarak uzun senelerdir çalışmakta olan vatandaşlarımızın hemen hemen tamamına yakını için emeklilik kredisi paketi başlatıldı. Bu sayede sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde emekli olabilmek için emeklilik kredisi paketi kullanabilecekler. Ortalama olarak SGK’ya borcu olan ve borcu olduğu için emekli olamayan kişi sayısı ülkemizde 200 bin kişiden fazla. Bu da Ziraat Bankası gibi önemli bir kamu bankasının dikkatini çekmiş olacak ki emeklilik kredisi paketi başlatılmış. Bu sayede vatandaşlarımızın borçlarını SGK’ya tek seferde ödeyerek rahat bir şekilde emekli olabilmeleri sağlanmış olacak. Ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi olan emeklilik konusunda vatandaşlarımızın çok fazla mağdur olduğu apaçık bir şekilde görülmektedir. İnsanların daha fazla mağdur edilmeden rahat bir şekilde emekli olabilmelerini sağlayan tek bir paket içerisinde sunulan emeklilik kredisi paketi sonrasında hemen siz de rahat bir şekilde emekli olabileceksiniz.

Türkiye’de Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) prim borcu bulunan vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu emekli olabilmek için tüm bu borçları nakit olarak ödeyerek kapatmak zorundadır. Ancak insanların ellerinde olmayan sebeplerden ötürü bu neredeyse imkânsız hale geliyor. İşte bunu engellemek ve vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde emekli olabilmesini sağlamak amacı ile Ziraat Bankası’ndan hemen emeklilik kredisi paketleri başlatılıyor. Başlatılan bu kredi paketinden sonra emekli olacak kişilerin kredi bitimine kadar Ziraat Bankası’ndan emeklilik maaşlarını almak zorunlu olacak. O nedenle emekli olacak kişilerin emeklilik maaşlarını hangi tarihlerde alacakları sizin için derlenmiş bir durumdadır. Siz de hemen Ziraat Bankası emeklilik kredisi paketi ile beraber emekli olun ve Ziraat Bankası’na her ay bu ödemeleri gerçekleştirin.

EMEKLİLERE HANGİ TARİHLERDE ÖDEME YAPILIYOR?
  • SSK için maaş ödeme günleri 17 – 18 olan bireyler 17 Temmuz günü
  • SSK için maaş ödeme günleri 19 – 20 olan bireyler 20 Temmuz günü
  • SSK için maaş ödeme günleri 21 olan bireyler 21 Temmuz günü
  • SSK için maaş ödeme günleri 22 olan bireyler 22 Temmuz günü
  • SSK için maaş ödeme günleri 23 olan bireyler 23 Temmuz günü
  • SSK ve Bağ Kur için maaş ödeme günleri 24 – 25 olan bireyler 24 Temmuz günü
  • SSK ve Bağ Kur için maaş ödeme günleri 26 – 27 olan bireyler 27 Temmuz günü
  • Bağ Kur için maaş günü 28 olanlar 28 Temmuz günü
  • Emekli Sandığı için maaş günü 1 – 2 olanlar 28 Temmuz günü
  • Emekli Sandığı için maaş günü 3 – 4 – 5 olanlar 29 Temmuz günü
KİMLER SIFIR FAİZLİ KREDİ ÇEKEBİLECEK?


İlk aşamada sadece üç bin emekli kişiye sıfır faizli kredi verilecek. İlk aşamanın tamamlanmasının ardından tüm emekli vatandaşlarımıza sıfır faizli ihtiyaç kredisi verilebilecek.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Emekli olmak isteyen ancak SGK prim borcu sebebi ile emekli olamayan vatandaşlarımızın SGK’dan borçlu olduğuna dair talep yazısını ilgili SGK müdürlüğünden alarak Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine götürerek emeklilik kredisi başvurusu yapması gerekmektedir.
 
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER