Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Sorgulama Ekranı Açıldı! Faizsiz Kredi İçin Hemen Başvurun

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Sorgulama Ekranı Açıldı! Faizsiz Kredi İçin Hemen Başvurun
YAYINLANMA TARİHİ: 30.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru ve sorgulama ekranı açıldı! Yüzde 0 kredi faiz oranlı ihtiyaç kredisi için hemen başvuru yapın!

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikli olarak hane içi geliri göz ardı edilmiyor olsa da ne yazık ki milyonlarca vatandaşımızın hane içi geliri kontrol edildi. Geçtiğimiz aylarda başlatılan bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için yeniden atılım yapmayı planlayan kamu bankaları şimdi ise yüzde 0 faizli ihtiyaç kredisi vermeye hazırlanıyor. Öyle ki sadece ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi kapsamında getirilen ve başvuruların bir ay süreceği planlanan bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları hala devam ediyor. Vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için başlatılmış olan bu eşsiz kredi fırsatı ile beraber milyonlarca vatandaşımız acil nakit ihtiyaçlarından faydalanabildi. İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızdan istenen temel şartlarda değişikliğe gidildi. İşte tüm ayrıntılar…

Ziraat Bankası 1 Nisan 2020 tarihinde başlatmış olduğu bireysel temel ihtiyaç kredisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarını uygulayacağından bahsetmişti. Başta sadece hane içi geliri 5 bin TL altında olan vatandaşlarımıza ödeneceği söylenen 10 bin TL, 7 bin 500 TL ve 5 bin TL bireysel temel ihtiyaç kredisi için öncelik bu şekildeydi. Daha sonra ise önceliğin hane içi geliri 5 bin TL altında olması konusu değişiklik aldı ve sadece kredi başvurusu olumlu olabilecek kişilere belirli miktarlarda ödemeler yapıldı. 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç kredisine başvuru yapanlar için ödenen genel miktar 3 bin TL ya da 5 bin TL krediydi. İşte Ziraat Bankası tarafından yapılan bu büyük yanlışlık sonucunda hatanın düzeltilebilmesi ve telafi edilmesi için başlatılan yeni ihtiyaç kredisi modeli ile beraber hem yüzde sıfır kredi faiz oranı kullanılacak hem de hane içi 5 bin TL altında olan tüm vatandaşlarımız faydalanabilecek.

ZİRAAT BANKASI SIFIR FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası bu zamana kadar vermek istediği hiçbir kredi modelinde net bir başarı yakalayamadı. Başvuru yapan sayısı oldukça yüksek olmasına rağmen her fırsatta düzenli olarak hatalar yapıldı. Kamu bankaları tarafından ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi kapsamında başlatılan bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için vatandaşlarımızın öncelikli olarak pek çok kez hata yaptığı biliniyor. Ancak bu hatayı telafi edebilmek için yeni bir yol var. Vatandaşlarımızın her türlü nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve geçmiş dönemde yapılan hataların telafi edilmesi üzerine geliştirilen bu yeni kredi paketi ile beraber Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank eş zamanlı olarak yeni ihtiyaç kredisi modellerini sundu. 

DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU VE SORGULAMA

Bireysel temel destek ihtiyaç kredisi başvuru ve sorgulama yapmak isteyen vatandaşlarımız için öncelikle 7 milyon kişinin bu krediden faydalandığını bilmelisiniz. Ülkemizde yaşamakta olan 7 milyon vatandaşımız bireysel temel ihtiyaç destek kredisinden daha rahat bir şekilde faydalanabildi.


TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR? 

Vakıfbank bireysel temel İhtiyaç destek kredisi başvuruları 29 Mayıs 2020’de sonlandırılmıştır. Sonuç sorgulama işleminizi aşağıdaki link üzerinden yapabilirsiniz.

VAKIFBANK KREDİ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA- TIKLAYINIZ

Ziraat Bankası kredi başvuru durumunuzu Internet Şube, Ziraat Mobil uygulaması ve aşağıdaki link üzerinden takip edebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI KREDİ BAŞVURU DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Halkbank destek kredisi sorgulama ekranı aşağıda yer alıyor.

HALKBANK KREDİ BAŞVURU DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER