Ziraat Bankası 0.49 Faiz Oranı ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Anlaşmalı Otomobil Markaları?

Ziraat Bankası 0.49 Faiz Oranı ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Anlaşmalı Otomobil Markaları?

Sıfır araç kredisi faiz oranı ne kadar? İkinci el otomobil kredisi faiz oranı ne kadar? Hangi anlaşmalı firmalar kampanya kapsamından çıkarıldı? Anlaşma neden bozuldu?

Salgın sürecinde verilen desteklerden en önemlisi en avantajlısı olarak hayata geçirilen duyurusu yapılan kredi vatandaş tarafından da uygun faiz oranları ile büyük ilgi ile karşılandı. Bu kampanyalar bir çok alanda yapıldı ev ve araba sahibi olma hayali olan vatandaş bu kredilerden yararlanmak için bankalara akın etti.

Kredi ile hem sektörü canlandırmak yerli üretime destek olmak ve banka müşterilerininde otomobil hayaline kavuşma  amacı ile hayata geçirilmiştir. Fakat anlaşmalı firmalar şartlara uygun olarak davranmadığı için bazı firmalarla olan anlaşmalara yeni düzenlemelere gidilmiştir. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre, ortak alınan karara göre bazı firmaların fiyatlarda artışlar yapması üzerine anlaşmadan çıkarıldığı duyurusu yapıldı.

2020 İKİNCİ EL ARAÇLARDA FAİZ ORANI 0.82 OLDU!

Yapılan son düzenlemeye göre Ziraat Bankası tarafından sunulmakta olan ikinci el araç kredisi paketi kapsamına  kredinin faiz oranı %0.82 olarak belirlenmiştir. İkinci el taşıt kredisi paketine göre özel bankaların gerisinde kalan kamu bankaları bu açığı 6 ay ertelemeli dönemli kredi kullanma imkanı sunarak kapatmayı düşünerek hareket etmişlerdir.

2020 SIFIR ARAÇLARDA FAİZ ORANI 0.49 OLDU!

Devlet bankaları, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası sıfır araç almayı düşünen kişiler için 0 km araç kredisi faiz oranı rakamını satın alınmak istenen araç modeline göre belirleme kararı almışlardır. Bankalara tarafından açıklanan kredi rakamlarına göre sözü edilen kredinin faiz oranı %0.49 ile %0.69 olarak belirlenmiştir.

SON DÜZENLEME İLE TAŞIT KREDİ KAMPANYA KAPSAMINDAN ÇIKARILAN MARKALAR?

Kamu bankaları tarafından ortak karar ile devreye alınan taşıt kredisinden son bir düzenleme yapıldı. Anlaşmadaki şartlara uymayan bazı otomobil firmaları taşıt kredisi kampanya kapsamından çıkarıldı.


Yapılan açıklamaya göre; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının, araçlarındaki fiyat artışları kampanya kapsamındaki şartlara uymamaları sebebi ile kredi paketi kapsamından çıkarıldığı duyurusu yapılmıştır.

KAMU BANKALARI ORTAK AÇIKLAMA!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak yapılan açıklamaya göre Kamu bankaları Türkiye'nin ihracatının lokomotiflerinden biri olan otomotiv sektörünü canlandırmak ve sektöre bağlı olarak çalışmakta olan yan sanayide yerli üretimi desteklemek amacı ile, bireysel ve kurumsal banka müşterilerinin taşıt alımı için finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda karşılamaları amacı ile 1 Ekim 2019'dan itibaren Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi ürününün müşterilere sunulmaya başlandığı belirtilmektedir.

TÜRKİYE'DE ÜRETİM YAPAN OTOMOTİV MARKALARI YAPILAN AÇIKLAMALAR!

"Anlaşmalı firmalardan sıfır kilometre binek araç veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49 - yüzde 0,64 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulmuştur. Yapılan iş birlikleri ile hem taşıt sahibi olmak isteyen müşterilere uygun koşullar ile finansman sağlanmış hem de otomotiv sektörüne önemli bir hareketlilik getirilmiştir. Sağlanan finansman imkanı otomotiv sektöründen de büyük övgüler almıştır."

Vatandaşların fiyat artışı sebebiyle mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemlerin de alındığının belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Diğer taraftan, kredi kampanyalarının firmalar tarafından fiyat artışı için bir fırsata dönüştürülmemesi ve olası fiyat artışları ile vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için; açıklanan kredi paketlerinin kapsamına ve amacına uygun olarak faaliyet gösteren firmalarla çalışılacağı, sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firma olması durumunda ilgili firmaların kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacağı 02.06.2020 tarihli basın açıklamamızla kamuoyuna duyurulmuştu.

Bugün gelinen noktada, Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının belirtilen açıklamalara rağmen fiyat artışları yaptıkları görülmüştür. Yerli üretimi teşvik amacı taşımasına ek olarak bireysel ve kurumsal müşterilerimizin düşük maliyetli finansmana erişimini amaçlayan taşıt kredisi paketinin amacına aykırı hareket eden Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmaları kredi paketi kapsamından çıkarılmıştır."

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER