Zam Hakkında Yeni Açıklama Geldi! 2021 Yılında Yeni Asgari Zam Ücreti Belirlendi!

Zam Hakkında Yeni Açıklama Geldi! 2021 Yılında Yeni Asgari Zam Ücreti Belirlendi!

2020 yılının sonlarına yaklaşılmasıyla birlikte son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri de 2021 yılında yapılacak olan zamlar hakkında oldu.

2020 yılının sonlarına yaklaşılmasıyla birlikte son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri de 2021 yılında yapılacak olan zamlar hakkında oldu. Her sene olduğu gibi bu senede yeni yılda asgari ücretlere zam gelecek. Ancak vatandaşın en çok merak ettiği konu 2021 yılında yapılacak olan asgari ücret zammının ne kadar olduğu hakkında oldu.

Pek çok kişi ekonomik anlamda zor günler geçirirken korona virüs salgını sonrasında işsizlik ve ekonomik sorunlarda da artışlar yaşanmaya başlandı. İş yerleri ve dükkanların pandemi nedeniyle kapanmasıyla pek çok kişi işsiz kaldı. Bu nedenle alım gücümüz de düşmeye başladı. Son zamanlarda ülkemizde asgari ücret ile geçinen kişilerin temel ihtiyaçlarını bile karşılarken büyük sorunlar yaşadığı ve ekonomik olarak yetersiz bir maaşa sahip oldukları gözlemlendi. Bununla birlikte yeni yılda yapılacak olan zamlarda merakla bekleniyordu. Asgari ücret alan vatandaşlar bu konuda devletten bir açıklama beklerken sonunda beklenen açıklama geldi. Detayları haberimizin devamında…

ASGARİ ÜCRET HAKKINDA GÖRÜŞMELER YAPILMAYA BAŞLANDI!

Yeni yılda yapılacak olan asgari ücret zamlarıyla ilgili görüşmelerin başlayacağı açıklandı. Görüşmeler hakkında tarihler kesinleşti. En son yapılan açıklamalara göre Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şu şekilde konuştu; 2021 yılında en az 7 milyon kişinin alacağı asgari ücret zamlarının 4 Aralık 2020 tarihi itibariyle görüşmeler yapılarak belirleneceğini açıkladı. İlk toplantı tarihi olarak 4 Aralık 2020 tarihi söylendi. Görüşmelerin ne zaman sona ereceği hakkında da gerekli açıklamalar geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bu konu hakkında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk en az 3 toplantı gerçekleştirileceğini ve bu sürecin uzayabileceğini belirtti. Yapılacak olan zammın 2021 yılının tamamında etkili olacağı ve yıl içerisinde herhangi bir değişiklik yaşamayacağı göz önüne alınarak detaylı bir toplantı yapılacağı düşünülüyor.

ÇALIŞMA BAKANLIĞININ ASGARİ ÜCRET BELİRLEMEDEKİ GÖREVİ HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ!

Asgari ücretlerin belirlenmesi sırasında çalışma bakanlığının da etkili bir rol oynamasıyla birlikte çalışma bakanlığının asgari ücret belirlemedeki yeri merak edilmeye başlandı. Bu konu hakkında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada ise çalışma bakanlığının asgari ücret belirlemedeki yeri hakkında şu sözlere yer verdi; "Bu sene işçi ve işveren konfederasyonlarıyla konuştuğumuz zaman biz her zaman çözümü kolaylaştıracak bir ortamda olmayı önemsiyoruz. Fakat ben inşallah gelecek sene bu masada her iki taraf bu konuda bana söz verdi. İki taraf kendi aralarında anlaşacaklar bunun üzerinden konuşacağız. Asgari ücret devletin anlaştığı rakam değil aslında, asgari ücret işveren ve işçinin anlaştığı bizim de kolaylaştırıcı olarak masada bulunduğumuz bir ücret seviyesi." Şeklinde bir açıklama ile merak edilen konuyla ilgili gerekli açıklamayı yaptı.


Yapılan bu açıklamanın ardından 2021 yılında uygulanacak olan zam hakkında gerekli görüşmelerin yapılacağı ve tüm yıl boyunca uygulanacak ve değişiklik yapılmayacak olan bu miktarın en doğru şekilde belirlenecek olduğu söylendi. Son zamanlarda asgari ücret ile geçimini sağlayan kişiler için en merak edilen ve gündemde bulunan konuların başında yer alan 2021 yılındaki maaşlar hakkında detaylı bilgilendirme ilerleyen günlerde yapılacak. Asgari ücretlerin 2021 yılında ne kadar olacağını belirleyen toplantıların son tarihinin ne zaman olacağı henüz bilinmediği için bu konu hakkında net bilginin ne zaman verileceği de henüz bilinmiyor. Karar bildirildiğinde haberimizde yer alacaktır.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR