YKS 2020 Soruları Çalındı mı? Sınav İptal Edilecek mi?

YKS 2020 Soruları Çalındı mı? Sınav İptal Edilecek mi?
YAYINLANMA TARİHİ: 27.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

27 Haziran 2020 Yks 2020 soruları çalındı mı? YKS iptal mi olacak? Bu sorularla sosyap medya yıkılıyor. Peki gerçekten Yks 2020 soruları çalındı mı? Sınav iptal edilecek mi?

2020 YKS sınavı TYT oturumu 27 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi. Milyonlarca öğrencinin katıldığı YKS - TYT oturumunun ardından sosyal medyada soruların paylaşılması ise soru işaretlerine neden oldu! Milyonlarca öğrenciden yüzbinlercesi bu duruma tepki gösterdi. Akıllara YKS 2020 Soruları çalındı mı? YKS iptal mi olacak? Soruları geldi. YKS Sınavıyla ilgili neler yaşanıyor?

27 HAZİRAN 2020 YKS'DE GİZLİCE FOTOĞRAF MI ÇEKİLDİ?

27 Haziran Cumartesi günü YKS TYT sınavında milyonlarca öğrenci/aday ter döktü. Başarıyla tamamlanan ve Koronavirüse karşı her türlü tedbirin alındığı YKS-TYT oturumunun tamamlanmasının ardından sosyal medya platformlarında çeşitli hesaplardan YKS 2020 soruları adı altında görüntüler ve fotoğraflar paylaşıldı. YKS 2020 TYT sınavında çekildiği iddia edilen fotoğraflarla birlikte binlerce öğrenci de olaya tepki gösterdi. 

YKS 2020 TYT sorularının sosyal medyada kaynağı ve kim olduğu henüz bilinmeyen hesaplar tarafından paylaşılmasının ardından sosyal medya çalkalandı. Binlerce öğrenci olaya tepki gösterirken durumla ilgili Tweetler de atılmaya başlandı. YKS sınavının iptal olup olmayacağı bile sosyal medyada tartışılıyor. 


2020 YKS SORULARI ÇALINDI MI?

Sosyal medyada 2020 YKS-TYT sınavına dair soru görsellerinin, sınav esnasında fotoğraf çekilerek sosyal medyaya yüklenmesi gibi bir iddia ile karşı karşıya kalınıyor. Bu durumda YKS sınavının geleceğiyle ilgili ne olacağı da bilinmiyor. 

Ancak 2020 YKS-TYT sınav sorularını çeken ve sosyal medyada yayınlayan kişi veya kişilerin kimlikleri, bu fiilleri nedeniyle bir yaptırımla karşılaşıp karşılaşmadıkları merak ediliyor. Soruların görüntülerine ne zaman ve ne şekilde eriştikleri de henüz bilinemiyor. Bu ortamda gözler ÖSYM ve YÖK ile diğer resmi kurumlardan gelecek açıklamalara çevrildi. Şuan için YKS'nın iptal edileceğine yönelik spekülasyonlar tamamen hayal ürünüdür. Milyonlarca öğrenci yarın (28 Haziran Pazar günü) AYT sınavında ter dökecek. 

2020 YKS sorularının fotoğraflarını çeken ve sosyal medyadan paylaşan kişilerin kim olduklarının belirlenmesine yönelik çalışmaların başlanması ve en kısa sürede konunun aydınlığa kavuşturulması bekleniyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER