Yerli Elekrikli Traktör Projesiyle Çiftçilerin mazot derdi sona erecek

Yerli Elekrikli Traktör Projesiyle Çiftçilerin mazot derdi sona erecek

Yerli ve milli elektrikli traktör görücüye çıktı. Peki elektrikli traktör ne zaman seri üretime geçecek? Özellikleri neler? Çiftçinin mazot derdini sona erdirecek elektrikli traktör projesi hayata geçti. Geçtiğimiz günlerde Hasat Bayramı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım Bakanı Pakdemirli...

Elektrikli Traktör Görücüye çıktı. Çiftçilerin mazot derdinin tarihe karışacağı yerli elektrikli traktör projesini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tanıttı. Dünyada ve Türkiye'de ilk yazılımı ve tasarımı yerli elektrikli traktörümüz görücüye çıktı.

Bu traktör dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Tamamen yerli ve milli ayrıca sadece elektrikle çalışıyor. Manisa'nın Alaşehir ilçesinde düzenlenen mitingde halka hitap eden Pakdemirli günlük 7 liralık şarjla 8 saat aralıksız çalışabilen bu traktörle çiftçinin mazot derdinin son bulacağını belirtti.

Son derece ekonomik olan prototiplerinin hazır olduğu ve seri üretime hazır olan elektrikli traktörün ilk denemesi de Alaşehir'de yapıldı.

Yerli ve Milli Elektrikli Traktörümüzün Özellikleri Neler?

Günümüz teknolojisi kullanılarak ve çiftçilere büyük kolaylık sağlayacak bu traktör 105 beygir gücünde, hiçbir performans zayıflaması yaşanmadan 45 dakika = 7 tl'lik şarj ile tam 8 saat aralıksız çalışabilme özelliği mevcut. Klasik traktörlerin sesinin yanında kıyaslanmayacak derecede sessiz ve gürültüsüz olan yerli elektronik traktör bu anlamda da çevresi özelliğini yansıtıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bizzat test ettiği elektrikli traktör yakın zamanda ülkenin her tarafında kullanıma geçeceği belirtiliyor. Tercih eden çiftçiler ekonomik ve tasarruflu olması yanında yerli ve milli olduğu içinde ayrı bir alaka göstermektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR