Yeni Siyasi Parti Kuruluyor mu? Nagehan Alçı’dan Yeni Partinin İpuçları

Yeni Siyasi Parti Kuruluyor mu? Nagehan Alçı’dan Yeni Partinin İpuçları

Habertürk Gazetesi yazarı Nagehan Alçı, bugünkü köşe yazısında Ali Babacan’ın kuracağı yeni partiye dair kulislerde konuşulanları aktardı. Nagehan Alçı’nın yazısında kurulacak yeni partiye dair birçok detay yer alıyor. Yeni parti ne zaman kurulacak, kurucuları kimler olacak, adı ne olacak?

Nagehan Alçı, 29 Haziran Cumartesi günkü Habertürk gazetesi köşesinde yeni partiye dair kulis bilgilerine yer verdi. Alçı, yazısında 23 Haziran İstanbul seçimlerini ve seçimsiz geçecek 4 yılın ardından, 2023’e dair öngörülerini sıraladı. Ali Babacan’ın kuracağı yeni partiye ilişkin kulislerdeki son dakika, sıcak bilgileri de paylaştı. Alçı, bir kaç gündür yeni partiyle ilgili bilgiler toplamaya çalıştığını aktararak yeni bir siyasi parti girişiminde bulunan Ali Babacan’la ilgili “Ali Babacan Hareketi” söyleminde bulundu. Yeni parti kurma girişiminde, Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun yollarının ayrıldığını ve bu ikilinin birlikte bir parti kurmak içinde girişimde bulunmayacağını, ortaya 2 ayrı parti çıkabileceğini söyleyen Nagehan Alçı, Abdullah Gül’ün Davutoğlu’nu istemediğini iddia etti.

Ahmet Davutoğlu’nun Ali Babacan ile parti kurmaya sıcak baktığını ancak Babacan’ın akıl hocası rolündeki eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, bu harekete Davutoğlu’nu dahil etmemeyi tercih ettiğini söyleyen Alçı, bu tavrın sebeplerini ilerleyen yazılarında okuyucularıyla paylaşacağını belirtti.

Yeni Siyasi Parti Girişimlerinde Sürpriz İsim: Muharrem İnce


Nagehan Alçı, yazısında Ali Babacan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Muharrem İnce olgusunun da unutulmaması gerektiğini belirtti. 2023 öncesi Muharrem İnce’den de bir hareket beklediğini aktaran Alçı, İnce’yle telefonda görüştüğünü ve İnce’nin siyasi perspektifi gayet başarılı şekilde yorumladığını, 2023 için ondan da büyük bir hareket beklenebileceğini yazdı.

Nagehan Alçı’nın yazısında en dikkat çeken söylem ise Abdullah Gül – Muharrem İnce ortak yönleri kıyaslaması oldu.

Yeni Partinin İsmi Ne Olacak? Ali Babacan’ın Kuracağı Partinin Adı

Nagehan Alçı, yazısında Ali Babacan’ın kuracağı yeni partinin adıyla ilgili ulaştığı bilgilere göre “Özgürlük ve Adalet Partisi” ya da “Özgürlük ve Refah Partisi” olacağının konuşulduğunu açıkladı. Bu parti isimlerinin konuşulduğunu ancak AK Parti ve eski Refah Partisi ile bir benzerlik olmaması adına Özgürlük ve Hukuk Partisi isminin de masada olduğunu belirten Alçı, yazısının devamında yeni partinin 2019 Temmuz veya 2019 Eylül aylarında kurulabileceğini, yakın bir zaman içerisinde yeni partinin doğacağını açıkladı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR