Yapı Kredi Resmen Duyurdu! Nakit Çekim Limiti Değişti mi? Kredi Başvuruları Ertelendi mi? Detaylar..

Yapı Kredi Resmen Duyurdu! Nakit Çekim Limiti Değişti mi? Kredi Başvuruları Ertelendi mi? Detaylar..

Bankanın bazı şubeleri kapatıldı! Bankanın kapatılan şubeleri hangileri? Yapı Kredi yeni çalışma saatleri kaç oldu? Yapı krediden yapılan açıklamaya göre hangi işlemler yapılacaktır?

Yapı Kredi Bankasından önemli duyurular yapıldı. Banka tarafından yapılan açıklamada özellikle korona virüs sürecinde hem müşterilerini hemde çalışanları korumak adına önemli kararlar alındı. Banka tarafından alınan kararlara göre bir çok konuda değişikliğe gidildi.

Yapı Kredi bu konuda internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, mesai saatleri, krediler, kredi başvuruları, para çekim limitleri gibi önemli değişiklikler konusunda duyurularda bulundu.

YAPI KREDİ BANKASI'NDAN YAPILAN AÇIKLAMA!

Yapı Kredi bankası tarafından internet sitesi üzerinden duyurlar yapıldı. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, mesai saatlerinde değişikliğe gidildiği ve nakit işlemlerle illgili olarak yapılan değişiklikler duyuruldu. Banka tarafından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir;

"Yapı Kredi olarak küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu süreçte en büyük önceliğimiz sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak. Bu amaçla, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığınca alınan önlemlere ek pek çok koruyucu önlem ve kararı uygulamaya aldık.

Bu önlemler kapsamında 2 Aralık 2020 Çarşamba günü itibarıyla Türkiye genelindeki tüm şubelerimizde 10.00-12.30 ve 13.30-16.00 saatleri arasında hizmet vereceğiz. Tüm şubelerimizde uyguladığımız yedekleme planımız ile bazı şubelerimizden geçici süre ile hizmet veremeyeceğiz. Şubelerimizdeki yoğunluğu ve teması da asgari düzeyde tutmak adına, gerekli önlemleri aldık. Geçici olarak hizmet veremediğimiz şubelerimizi aşağıda görebilirsiniz."

YAPI KREDİ YENİ MESAİ SAATLERİ NE OLDU?

Yapı Kredi Bankası yaptığı açıklamada, 2 Aralık 2020 Çarşamba günü itibarı ile bankanın Türkiye genelindeki tüm şubelerini kapsayan uygulamaya göre 10.00-12.30 ve 13.30-16.00 saatleri arasında hizmet verilecek açıklaması yapılmıştır.

BANKANIN BAZI ŞUBELERİ KAPATILDI!

 

Geçici Kapalı Şube Kodu

Geçici Kapalı Şube Adı

938

Koç Üniversitesi Şubesi

809

Atılım Şubesi

1168

THY Merkez Şubesi

1308

THY İstanbul Havalimanı

1350

THY İHL Operasyon

808

Amerikan Hastanesi Şubesi

1307

Koç Üniversitesi Hastanesi Şubesi

1192

Bankacılık Üssü Şubesi

1273

İstanbul Tersane Komutanlığı Şubesi

183

Masko Şubesi

183

Masko Şubesi

201

Megacenter Şubesi

173

Cebeci Şubesi

458

Fikirtepesi Şubesi

826

Kahramanmaraş Ticari Şubesi

233

Burhaniye Şubesi

392

Alibeyköy Şubesi

361

Sinop Şubesi

1027

Gürsu Şubesi

1007

Mobilyacılar Sitesi Şubesi

1282

Bostancı Sanayi Şubesi

965

Altıyol Şubesi

237

Etiler Şubesi
ALINAN KARARA GÖRE NAKİT ÇEKİM LİMİTİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI MI?

Ayrıca alınan kararlar arasında Yapı Kredi müşterilerinin nakit ihtiyaçlarında değişiklik yapılarak, ATM’lerden günlük nakit çekim limitlerinde değişikliğe gidildiği ve yükseltildiği açıklandı.

Ayrıca diğer bi değişikliğe göre Yapı Kredi, kredi kartları ile temassız şifresiz ödeme limiti 250 TL’ye çıkarılmıştır.

Yapı Kredi Bankası ayrıca Mobil/İnternet şubesi şifresi olmayan kişiler içinde veya şifresini unutan müşterileri için adlarına kayıtlı kart bilgileri ile beraber Yapı Kredi Mobil/İnternet Şubesi giriş ekranında yer alan "Şifre Al" adımları izleyerek anında yeni şifre oluşturabilme kolaylığı sağlanmaktadır.

ALINAN KARARA GÖRE KREDİ BAŞVURULARI ERTELENDİ Mİ?

"Bu dönemde kolaylık sağlamak adına;

Yapı Kredi Mobil/İnternet Şubesi şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız adınıza kayıtlı kart bilgilerinizle Yapı Kredi Mobil/İnternet Şubesi giriş ekranında yer alan “Şifre Al” adımından anında yeni şifre* oluşturabilirsiniz.Nakit ihtiyaçlarınız için ATM’lerimizden günlük nakit çekim limitleri** yükseltilmiştir.

Yapı Kredi Kredi Kartları ile temassız şifresiz ödeme limiti 250 TL’ye** çıkartılmıştır.
30 Kasım'a kadar talepte bulunan müşterilerimizin bankamızca uygun bulunan bireysel ve ticari kredilerini mevcut koşullarıyla öteliyoruz." açıklaması yapılmıştır.

ALINAN KARARA GÖRE BANKA İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

- Yapı kredi tarafından alınan diğer karara göre, bankacılık işlemleri ile ilgili olarak Yapı Kredi Mobil’den, Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden, Müşteri İletişim Merkezinde ve ATM’lerden yapılabilecektir.

- Yapı Kredi Mobil üzerinden QR kod ile ATM’ye dokunmaya gerek olmadan hızlı ve güvenli bir şekilde para çekip yatırılabilme işlemleri yapılacaktır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR