Vergi ve Prim Borcu İçin Çalışma Var, Af Yok!

Vergi ve Prim Borcu İçin Çalışma Var, Af Yok!

Kamu borçları bulunan bireyler için yapılan son dakika gelişmeler kapsamında kamu borçlarına yapılandırma olanağı sunulmaya başladı.

Kamu borçları bulunan bireyler için yapılan son dakika gelişmeler kapsamında kamu borçlarına yapılandırma olanağı sunulmaya başladı. Korona virüs ülkemizde olumsuz etkiler yaşatmasıyla beraber on binlerce vatandaşımız tarafından büyük olanaklar sunulmaya başlanmış bulunmaktadır.

Binlerce vatandaşımız yapılandırma müjdesini almasının ardından yapılan açıklamaları merak içerisinde araştırarak konunun detaylarını araştırmaktadırlar. Vergi ve prim borcu olan bireyler bu zorlu süreç içerisinde borçlarını ödemedi ve borçlarının birikmesine sebep oldu. Bu sebepten ötürü vatandaşlarımız için sunulan olanaklar sayesinde on binlerce vatandaşımız borçlarını yapılandırarak kolaylık sağlanmaktadır.

On binlerce vatandaşımızın mağdur olmaması amacıyla birbirinden farklı tedbirler alınması ile vatandaşlarımızın dikkatini çekmeye başlamış bulunmaktadır. Pek çok vatandaşımız için alınan bu tedbirlere yeni bir tanesi daha eklenmesi üzerine müjdeli haber sonunda geldi. Vergi ya da prim borcu gibi kamu borcu bulunan bireyler borçlarını ödeyememesi durumunda başvuru işlemlerini gerçekleştirerek yapılandırma olanağından yararlanma hakkına sahip olabilecek. Peki, vergi ve prim borcu yapılandırma işlemleri nasıl yapılır? Yapılandırma şartları nelerdir? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

''VERGİ VE SGK PRİM BORÇLARININ YAPILANDIRILMASIYLA İLGİLİ BİR ÇALIŞMAMIZ VAR''

Ak parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından konu ile alakalı gerekli açıklamalar yapılmasının ardından on binlerce vatandaşımız için beklenen müjdeli haber sonunda geldi. On binlerce vatandaşımız için sunulan fırsatlar karşısında Ak parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından, ‘’ Vergi affı demeyelim de vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırma çalışmamız şu an var. Teknik kısımlarını tamamlamaya çalışıyoruz. Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bir çalışmamız var. Tamamladığımızda kanun teklifinin görüşmeleri sırasında Plan ve Bütçe Komisyonuna sunacağız." İfadeleri kullanılması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır.


Böylelikle yapılan çalışmaların kabul edilmesi doğrultusunda on binlerce vatandaşımızın faydalanabileceği vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırma işlemleri ile alakalı olarak gerekli tedbirler alınarak Resmi Gazete de yayımlanacaktır. Böylelikle Resmi Gazete de yayımlanmaya başlayan bu karar doğrultusunda vergi ve prim borcu gibi pek çok kamu borçlarınızı erteleme fırsatını bulabileceksiniz.

VERGİ VE PRİM BORCU YAPILANDIRMA ŞARTLARI AÇIKLANDI!

Yapılan son dakika açıklamalar kapsamında vergi ve prim borcu gibi pek çok borcu bulunan vatandaşlarımız için yapılandırma şartları açıklanması ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Yapılan açıklamalar ile beraber, "Geçmişte yaptıklarımız var. Onlara benzer olacak. Teknik kısımlar devam ettiği için, onları komisyon aşamasına bu tekliflerimizi vereceğimiz zaman sizinle paylaşacağız. Vergi ve SGK yapılandırması üzerine çalışıyoruz" ifadelerini kullanarak gündemimizde ki yerini almaktadır.  Böylelikle Ak parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından yapılan açıklamalar dahilinde vergi ve prim borcu olan bireyler için şartların açıklanması ile ilgili vurgulamalar yapılması ile ön plana çıkmaktadır.

VERGİ AFFI GELECEK Mİ? İŞTE SON DAKİKA GELİŞMELER!

Vatandaşlarımız tarafından yapılan araştırmalar doğrultusunda vergi affının gelip gelmeyeceğine dair araştırmalar sürdürülmektedir. Vergi borçlarını ödemekte güçlük çeken bireyler tarafından oluşturulan talepler sonrasında vatandaşlarımız bu zorlu süreç içerisinde dikkatlerini üzerine çekmeye başlaması üzerine Ak parti Grup başkanvekili Mehmet Muş vergi affı ile alakalı olarak

 "Şu an onunla ilgili bir çalışmamız yok. Daha önce biliyorsunuz pandemi sürecinde yapmıştık bunu. Bu teklimizde şu an yok. Şu an söz konusu değil’’ ifadelerini kullanması ile ön plana çıkmaktadır. Ancak yapılan açıklamalar dahilinde her ne kadar vergi borçları için af getirilmese de vergi borçlarınızı yapılandırma olanağına sahip olabileceksiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR