Vatandaşlara Mobil İnternet Müjdesi Geldi! 6 GB Bedava İnternet Turkcell Vodafone Turk Telekom!

Vatandaşlara Mobil İnternet Müjdesi Geldi! 6 GB Bedava İnternet Turkcell Vodafone Turk Telekom!

Vatandaşlara cep internet müjdesi geldi! 6 GB bedava internet artık sizlerle! Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom bedava internet başvuruları nasıl ve nereden yapılır? İşte ayrıntılar...

İnternet paketi az olan vatandaşlara beklenen müjde geldi. Vatandaşlara bedava internet sürprizleri duyuruldu. Pandemi sürecinden dolayı eğitim ve öğretime ara verilmişti. Okula gidemeyen bütün öğrenciler için uzaktan eğitim olacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bu duyurulardan sonra EBA sistemi üzerinden uzaktan eğitim yapılmaya başlanıldı. İnternet paketlerinin az olması ve bitmesinden dolayı derslere katılım sağlayamayan bütün öğrenci ailelerine beklenen mutlu haber verildi.

Bütün öğrencilere 6 GB internet verileceği öğrenildi. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamalarda, bütün öğrencilere ücretsiz internet paketlerinin devam edeceğini duyurdu. Bu konuda başvuruların nasıl yapılacağı konusunda meraklar halen devam ediyor. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom bedava internet başvurularının nasıl yapıldığı hakkında vatandaşlar araştırma yapıyor. Bedava internet kampanyaları, cep telefonları için kullanılan bir iletişim protokolü olan GSM tarafından sağlanmaktadır. GSM operatörleri tarafından aboneleri için düzenlenmektedir. Abonelerin internet ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlayan kampanyalardır.
Binlerce telefon kullanıcıları bedava internet kampanyasından faydalanmak istiyor.

Bu konuda nasıl bedava internet kampanyasından yararlanacağına dair araştırmalarına devam ediyor. Uzaktan eğitim görecek öğrenciler için 6 GB internetten ücretsiz yararlanacağı konusunda açıklamalar geldi. Evlerinde internet konusunda sıkıntıları olan öğrencilere Bakanlıktan müjde geldi. Binlerce öğrencilerin evinde teknolojik destek ve internet desteği olmamaktadır. Bu şartlar altında da öğrenciler online derslere katılım sağlayamamaktadır. Eğitimleri için büyük olumsuzluk sağlayan bu durum için öncelikle teknolojik yardımları sağlanmaya başlanılmıştır.

Daha sonra da evlerinde internet olmayan öğrenciler için Bakanlık 6 GB ücretsiz internet sağlamaya başlamıştır. Evlerinde bilgisayara olmayan öğrencilere dizüstü bilgisayar, tablet kampanyaları devam etmektedir. Bunun yanı sıra da evlere internet desteğinin olacağına dair uygulamalar da başlatılmıştır.

ULAŞTIRMA BAKANINDAN BEKLENEN MÜJDE GELDİ!


Ulaştırma Bakanı Ali Karaismailoğlu strateji ve eylem projesi için bir açıklamada bulundu. Açıklamalarında Türkiye ile ilgili alt yapıların yatırımlarının konusunda yenileyici iyileştirmelerin yapılandırılacağı konusunda da bilgiler verdi. 2020 ve 2023 yıllarını içine alan bu kapsamlı konuda strateji belgesinin titizlikle hazırlandığını belirtti.

Bu gerekli bilgileri aktararak ihtiyaç duyulan interneti, öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlayacağını önemle belirtti. Bu konu ile ilgili uzaktan eğitim ile ders alacak öğrencilere, kotalarının bitmesinden dolayı beklentiler de bulunmaktaydı. Binlerce ailenin hanesinde ebat v üzerinden uzaktan eğitime devam eden öğrenciler de mevcut bulunmaktadır.

BİNLERCE ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR VE TABLET MÜJDESİ!

Ücretsiz bilgisayar ve tablet kampanyalarının sağlandığı duyurulmuştu. Bu konu hakkında dağıtımlarına dair herhangi bir bilgi verilmemesinden dolayı halk tarafından araştırmalar halen devam etmektedir. Öğrencilere destek sağlanırken internet kampanyaları için de operatörlerinde bir açıklama bekleniyor. Bu durumda da vatandaşlar tablet ve bilgisayarların ne zaman temin edileceği konusunda soruları hala cevap bulamadı. İnternet konusunda da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son olarak yaptığı açıklamada gerekli operatörler ile iletişime geçtiği ve verilen internetin iki katına çıkartılacağına dair bilgilerini sundu.

VODAFONE, TURKCELL VE TÜRK TELEKOMDAN VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ İNTERNET AÇIKLAMALARI GELDİ!

Bedava internet ile ilgili açıklamaların 3 GSM operatörleri tarafından yapılması halen bekleniyor. Bu kapsamda da ebada kullanılma üzere verilen bedava internet kampanyalarının haricinde yeni kampanyaların ne zaman olacağı konusunda da merak ediliyor. Bedava internet kampanyaları da, telefon GSM operatörleri tarafından abonelerine internet ihtiyaçlarının giderilmesi üzerine yapılan kampanyalardır. Uygulamaların indirilmesi ya da TL yüklemesi gibi abonelikler tarafından uygulanabilen faaliyetler ile bedava internet sahip olunabilmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER