Vakıfbank'ta Yeni Dönem Başlıyor! Para Gönderme ve Alma Dönemi! İşlemlerinizi Daha Kolay Yapın!

Vakıfbank'ta Yeni Dönem Başlıyor! Para Gönderme ve Alma Dönemi! İşlemlerinizi Daha Kolay Yapın!

Vakıfbank kolay adres sistemi nedir? Kolay adres tanımlama nedir? Vakıfbank kolay adres tanımlaması nasıl yapılacak? Kolay adres sistemi hangi saatlerde çalışmaktadır? Tüm detaylar haberimizde...

Vakıfbank tarafından müşterilerine kolaylık sağlamak amacı ile yeni bir dönem yeni bir uygulama başlıyor. Bu yeni dönem ile IBAN'sız olarak kolaylıkla para gönderebilir ve alabilirsiniz. Vakıfbank müşterilerine özel olarak düzenlenmiş bu uygulama işlerini kolaylıkla yapabilmelerine olanak sağlayacaktır.

VAKIFBANK KOLAY ADRES SİSTEMİ NEDİR?

Vakıfbank tarafından başlatılan yeni uygulama bankanın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre; "VakıfBank’ta IBAN’sız KOLAY ADRES bilgileri ile para gönderme ve alma dönemi başlıyor." şeklinde açıklanmıştır.

VAKIFBANK KOLAY ADRES TANIMLAMA NEDİR?

Vakıfbank tarafından devreye alınan bu uygulamada, Kolay Adres Sistemi ile beraber cep telefonu numaranız, e-posta adresiniz, T.C. Kimlik Numaranız ya da Vergi Kimlik Numarası gibi daha kolay hatırlayabileceğiniz, daha kolay hatırlayacağınız bir bilginizi hesabınıza tanımlamanız ile beraber, IBAN veya hesap numarasna gerek olmadan para alabilir veya başkasına kolaylıkla gönderebilirsiniz.

VAKIFBANK KOLAY ADRES TANIMLAMA NASIL YAPILACAK?

Vakıfbank tarafından devreye alınan bu sistem, kolay adres tanımlama yapabilmeniz için;

VakıfBank müşterilerine kolaylık sağlamak amacı ile Mobil Bankacılığa giriş yapmanızın ardından, sırası ile bu işlemleri yaparak, Para Gönderme > Kolay Adres İşlemleri adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Yada dilersiniz Vakıfbank şubelerine başvurarak bilgilerinizi dilediğiniz hesabınıza kolaylıkla tanımlamanız mümkün olacaktır.

Bu sistemde toplam 5 farklı "Kolay Adres" tanımını yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca dilerseniz eğer bir hesabınız için birden fazla kolay adres bilginizi tanımlamanızda mümkün olmaktadır. Bu sistemle ayrıca "Kolay Adres Listesi" ekranında yapmış olduğunuz tanımlama işlemlerini listeleyebilir ve isterseniz güncelleyebilirsiniz.

BU SİSTEM PARA TRANSFERLERİNDE NASIL KULLANILACAK?

Yakın zamanda bu sistemde kullanılmaya başlayacaktır ve kullanımı, IBAN yerine sadece tanımlamız olduğunuz "Kolay Adres" tanımınınızı gönderici ile paylaşmanızın ardından para transferleri işlemlerinizi de kolaylıkla yapabilme kolaylığıda sağlanmıştır.


VAKIFBANK KOLAY ADRES SİSTEMİ HANGİ SAATLERDE ÇALIŞMAKTADIR?

Vakıfbank kolay adres eşleştirmelerini 7 gün 24 saat yapabilmeniz mümkün olacaktır.

HANGİ BİLGİLERİNİZİ KOLAY ADRES OLARAK TANIMLAYABİLİRSİNİZ?

Burada belirteceğimiz bilgileri, Cep telefon numaralarınızı ve e-posta adresi hesaplarınızla/IBAN’larınızla eşleştirebilirsiniz.

Ayrıca ek olarak Vakıfbank'ın bireysel müşterileri TC Kimlik numaralarını, kolay adres olarak kullanabilmektedirler.

Ayrıca Vakıfbank'ın ticari müşterileri ise Vergi Kimlik Numaralarını da kolay adres olarak kullanabilmeleri mümkündür.

KOLAY ADRES SİSTEMİNE BİRDEN FAZLA HESAP IBAN TANIMLANABİLİR Mİ?

Bu sisteme, bir kolay adres sistemine sadece bir hesap/IBAN tanımlanabilmektedir. Örnek verecek olursak, cep telefonu numaranızı tüm banka hesaplarınızdan sadece bir tanesi ile eşleştirebilmeniz mümkün olmaktadır.

Bu durum sayesinde kolay adresinize gelen paraların hangi hesaba aktarılacağını kolayca takip edebilme kolaylığı sağlanmış olmaktadır. Dilediğiniz zaman kolay adresinize tanımlı hesabı güncelleyebilir veya iptal edebilmenizde mümkün olmaktadır.

BİR HESAP IBAN BİRDEN FAZLA KOLAY ADRESE TANIMLANIR MI?

Bir hesabınıza en fazla 5 tane olmak üzere dilediğiniz kadar Kolay Adres tanımlaması yapmanız mümkündür. Örneklemek gerekirse;

VakıfBank hesabınızı hem cep telefonunuza hem TC Kimlik numaranıza hem de e-posta adresinize tanımlayabilmeniz mümkündür. Bu durumda tanımladığınız tüm kolay adreslere gönderilen para transferleri tek bir hesabınızda birikmiş olacaktır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR