Vakıfbank İpotekli Kredi Kampanyasını Duyurdu

Vakıfbank İpotekli Kredi Kampanyasını Duyurdu
24.03.2020

Vakıfbank ipotekli kredi kampanyası başvurusu nasıl yapılır? Vakıfbank kredi başvurusu için şartlar nelerdir? Vakıfbank ipotek teminatı verdiğinizde size ne kadar kredi veriyor? Sizlere bu yazımızda bu devlet bankasının müşterilerine sunduğu kredi kampanyası olan İpotekli kredi kampanyası hakkında..

Vakıfbank ipotekli kredi kampanyası başvurusu nasıl yapılır? Vakıfbank kredi başvurusu için şartlar nelerdir? Vakıfbank ipotek teminatı verdiğinizde size ne kadar kredi veriyor? Sizlere bu yazımızda bu devlet bankasının müşterilerine sunduğu kredi kampanyası olan İpotekli kredi kampanyası hakkında bilgiler vereceğiz.

Vakıfbank ülkemizde en çok kredi için tercih edilen bankalardan birisidir. Bu bankadan kredi alabilmeniz için öncelikle bir işte sürekli olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Bu bankadan kredi alacak olan kişilerin 6 aylık sigortalı olması toplamda 1 yıllık çalışıyor olması gerekmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişi eğer emekli ise bu bankadan maaş alması gerekmektedir.

Vakıfbank üzerinden acil kredi ihtiyaçlarınızda bu bankadan maaş alıyorsanız maaşınızın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Eğer maaş müşterisi değilseniz de maaşınızın 15 katına kadar kredi veriliyor. İhtiyaç kredilerinde en fazla limit ise 100.000 TL’dir. Eğer sizin istediğiniz limit bu paranın üzerindeyse veya onaylanan krediler limitinizin altındaysa ipotekli kredi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu yapacak olan kişiler ipotek verecekleri gayrimenkul, arsa, dükkan gibi taşınmazlar dışında diğer bankalardan ayıran özelliği olan araç ipotekli kredilerde vermektedir. Bu sebeple bu bankadan ipotekli kredi başvurusu daha çok olmaktadır.
Gayrimenkul ve diğer taşınmazlar için ipotek verirseniz banka size bir ekspertiz gönderecek ve bu ekspertiz değerinin %50’si ile %75’i arasında bir kredi kullandıracaktır. Bireysel müşteriler genel olarak ekspertiz değerinin yarısına kadar kredi kullanabilmektedir. Bu kullandığınız kredilerde 60 ay vadeli olarak işlem yapacaksınız.


Araç ipotekli olarak kredi başvurusu yapacaksanız aracınızın üzerine bir borç olmaması ve en fazla 10 yaşında olması gerekiyor. Aracınızın kasko değerinin %50’sine kadar 48 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapacak olan kişiler başvuruları banka şubelerinden yapabilmektedirler.  İpotekli kredi başvurusu yapacak olanlar evraklarını hazırlayıp en yakın banka şubesinden işlemlerini yapabilirler. Bankaya giderken aşağıdaki evrakları vermeniz yeterlidir.
  • Vakıfbank kredi başvuru formu
  • Kimlik
  • Gelir Belgesi
  • İkametgah Belgesi
  • İpotek verilecek olan mülk taşınmazsa tapu fotokopisi ve borcu yoktur kağıdı
  • İpotek verilecek olan mülk araç ise ruhsat fotokopisi
  • Bankanın istediği diğer evraklar
Bu bankaya kredi başvurusu yapacak olan kişiler, internet ve SMS üzerinden ipotekli kredi başvurusu yapamazlar. Sadece banka şubeleri sizlere yardımcı olacaktır.

Vakıfbank Düşük Kredi Notuna Kredi Veriyor mu?

Vakıfbank üzerinden düşük kredi notuna kredi alabilirsiniz. Bunun için yukarıda verdiğimiz ipotekli kredi başvurusu yapabilir veya bu bankadan maaş alan müşteri olmanız gerekir. Bu şekilde düşük kredi notunuz olsa da kredi alabiliyorsunuz. Eğer bir bankada icralık ve avukatlık durumunuz varsa Vakıfbank krediniz onay almayacaktır. Çünkü banka sistemleri sizi kara listede olduğunuz için onay vermeyeceklerdir. Bu yüzden kredi notu düşük olsa da kredi sicili bu banka için önemlidir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER