Vakıfbank Duyurdu! Yeni Dönem Başlıyor! Bu İşlemleri Artık 7/24 Yapabilirsiniz!

Vakıfbank Duyurdu! Yeni Dönem Başlıyor! Bu İşlemleri Artık 7/24 Yapabilirsiniz!

Kolay adreslerim para transferinde nasıl kullanılabilecektir? Kolay adres sistemi nedir? Kolay adres tanımlama nedir? Kolay adres tanımlama nasıl yapılacak? Bir adrese birden fazla IBAN tanımlanabilir mi?

Vakıfbank'tan müşterilerini sevindirecek öenmli gelişmeler yaşanıyor. Müşterilerinin işlerini kolaylaştıracak yeni dönem duyurusu bankanın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Müşteriler artık zaman sınırlaması yaşamadan bir çok işlemi kolaylıkla yaparak işlerini zamanında halledebilecekler. Böylelikle zamandan da tasarruf edecekler ve işlerini kolaylıkla yapabilmenin rahatlığını yaşayacaklar. Bu yeni sistemle beraber neler yapılabilecek? Nasıl yapılacak işte tüm detaylar...

VAKIFBANK KOLAY ADRES SİSTEMİ NEDİR?

VakıfBank tarafından müşterilerine yeni dönemle beraber, IBAN’sız KOLAY ADRES bilgileri ile para gönderme ve alma dönemi başladığı duyurusu yapıldı.

VAKIFBANK KOLAY ADRES TANIMLAMA NEDİR?

Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre; "Kolay Adres Sistemi ile cep telefon numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik Numarası ya da Vergi Kimlik Numarası gibi kolay hatırlanabilir bir bilginizi hesabınıza tanımlayarak, IBAN veya hesap numarası olmadan para alabilir veya başkasına para gönderebilirsiniz." şeklinde açıklanmıştır.

PEKİ KOLAY ADRES TANIMLAMA NASIL YAPILACAK?

Vakıfbank tarafından başlatılan yeni dönem kapsamında kolay adres tanımlaması yapmak için aşağıda belirtilen işlemleri sırası ile uygulayarak yapabilirsiniz;

VakıfBank Mobil Bankacılığa giriş yaparak, ardından ise Para Gönderme > Kolay Adres İşlemleri adımlarını sırası ile izleyerek veya Vakıfbank şubelerine başvurarak, bilgilerinizi dilediğiniz hesabınıza tanımlayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulamada Toplam 5 farklı "Kolay Adres" tanımı yapabilmektedir. Vakıfbank'tan dilerseniz bir hesabınıza birden fazla kolay adres bilginizi tanımlama yapabilirsiniz. Ayrıca daha sonrada "Kolay Adres Listesi" ekranında yapmış olduğunuz tanımlamaları listeleyebilir ve güncelleme yapabilirsiniz.


VAKIFBANK KOLAY ADRESLERİM PARA TRANSFERİNDE NASIL KULLANILACAK?

Bu uygulama çok yakın zamanda uygulanmaya alınacaktır. Bu sistemde IBAN yerine sadece yapmış olduğunuz "Kolay Adres" tanımını gönderici ile paylaşarak para transferleri işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

KOLAY ADRES SİSTEMİ HANGİ SAATLER ARASINDA ÇALIŞIR?

Vakıfbank Kolay Adres eşleştirmesini 7/24 saat yapabilirsiniz.

HANGİ BİLGİLER KOLAY ADRES OLARAK TANIMLANABİLİR?

Cep telefon numaranızı ve e-posta adresinizi hesaplarınızla/IBAN’larınızla eşleştirebilirsiniz. Ayrıcada ek olarak bireysel banka müşterileri TC Kimlik numaralarını, bankanın ticari müşterileri ise Vergi Kimlik Numaralarınızı da kolay adres olarak kullanabilirsiniz.

BİR ADRESE BİRDEN FAZLA IBAN TANIMLANABİR Mİ?

Kolay adres sistemine sadece bir hesap/IBAN tanımlanabilmektedir. Örnek verecek olursak, cep telefonu numaranızı tüm banka hesaplarınızdan bir tanesi ile eşleştirebilmeniz mümkündür.

Bu durumda kolay adresinize gelecek olan paraların hangi hesaba aktarılacağını kolayca takip edebilmenizde kolay olacaktır. Dilediğiniz zaman kolay adresinize tanımlı olan hesabı güncelleyebilir veya isterseniz iptal edebilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR