Türkiye'deki Korona Virüslü Hasta Sayısı 17 Mart 2020 İtibariyle Güncellendi

Türkiye'deki Korona Virüslü Hasta Sayısı 17 Mart 2020 İtibariyle Güncellendi
YAYINLANMA TARİHİ: 16.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Alınan tüm önlemlere rağmen Türkiye'de de korona virüsü vakası hızla artıyor. Az önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yapmış olduğu açıklamaya göre Türkiye'deki korona virüslü hasta sayısı güncellendi. Peki Türkiye'de kaç korona'lı var? Hastalıklar nereden geldi? İşte o açıklamanın detayları...

Çin'de doğan ve dünyayı kasıp kavuran koruna virüsü maalesef Türkiye'ye geldi. Özellikle son bir iki günde hızla artmaya devam eden korona virüsü ile ilgili gün içerisinde çok fazla toplantı ve açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklamalarda zaten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca durumun çok iyiye gitmediğinin sinyallerini vermeye başladı.

Gün içerisinde bilim kurulu ile çok detaylı toplantılar yapıldı. Bu toplantılarda hem hastane, hem tanı merkezlerinin artmasıyla ilgili birçok karar çıktı. Bu toplantılardan sonra da yapmış olduğu açıklamada Fahrettin Koca saat 00:00'dan önce toplam vaka sayısını açıklayacağını belirtmişti.

Üzücü Haber Fahrettin Koca'nın Twitter Hesabından Geldi...

Fahrettin Koca Twitter'dan yapmış olduğu açıklamada 29 yeni tanı konulduğunu belirtti. Bu 29 vakanın tamamının yurt dışı bağlantılı olduğunun dikkatini çeken Fahrettin Koca 3 kişinin de Ümre'den gelenlerden olduğu belirtildi. 

İşte O Çok Üzücü Tweet
 


Fahrettin Koca yurt dışındaki vatandaşların Türkiye'ye gelmemesi gerektiğini. Bununla ilgili zorlamaların Türkiye için daha kötü olacağını söyledi.

Ayrıca bu gece 00:00'dan itibaren güvenlik üst seviyeye çıkacak. Kafeler, barlar, restoranlar, camiler, diskolar, internet cafeler, lokaller, spor müsabakalarına giriş, düğünler, nişanlar herşey yasaklanıyor. 

Bu konuda daha neler yapılacak merak konusu. 

Mesleki Haber olarak yetkili isimler dışında yapılan açıklamala asla inanmayın ve paylaşmayın kuralını tekrarlıyoruz. Bu konu çok kritik. Yalan, yanlış haberleri kesinlikle doğrulanmayan bilgileri, resmi kaynaklardan olmayan verileri ve bilgileri kesinlikle paylaşmayın.

Konuyla ilgili bilişim suçları zaten teyakkuzda. Bu konuda birçok hesap sahibi gözaltına alındı. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER