Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

Türkiye’de bireysel ve kurumsal olarak bankacılık hizmetleri sunan en büyük özel banka olan İş Bankası, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve hizmet politikasıyla faaliyetlerini sürdürüyor. İşbankası çalışma saatleri vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri sunan Türkiye İş Bankası, müşteri memnuniyeti odaklı politikası ve iş ahlâkı sebebiyle, bugün en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Türkiye’nin köklü bankaları arasında yer alan Türkiye İş Bankası’nın çalışma saatlerini bu yazımızda hazırladık.

İşbankası Çalışma Saatleri ve Günleri Nelerdir?

İşbankası Çalışma saatleri vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bankada işleri olan ve bankacılık işlemi gerçekleştirecek olan bireysel ve kurumsal müşteriler, İşbankası çalışma saatleri ve günlerini öğrenmek istiyor.

Türkiye İş Bankası, hafta içi günlerinde sabah saat 09.00’da açılmaktadır. Öğle tatili saat 12.30 ile 13:30 arasında gerçekleşmekte ve 13:30 itibariyle mesai tekrardan başlayıp saat 17:30’a kadar sürmektedir. Sonuç olarak Türkiye İş Bankası hafta içi 5 gün boyunca sabah 09.00’dan akşam 17:30 mesai bitimine kadar hizmet vermekte, öğle tatillerinde 1 saat işlem yapılamamaktadır.

İşbankası çalışma saatleri dışında birçok işlem İş-Cep akıllı telefon uygulaması ile gerçekleştirilebilmektedir. İş Bankası müşterileri, telefonlarına indirecekleri İş-Cep uygulamasıyla birçok işlemi İş Bankası şubelerine gitmeden ve mesai saatleri dışında tek bir tuşla gerçekleştirebilmektedir.


Türkiye İş Bankası’nın Tarihi ve Şuanki Durumu

Cumhuriyet’in kurulduğu ilk yıllarda, geri kalmış ve yeni kurulmuş bir toplumu ayağa kaldırmak için kurulan Türkiye İş Bankası, Atatürk’ün emir ve talimatları çerçevesinde İzmir 1. İktisat Kongesi’nde alınan kararlar çerçevesinde 26 Ağustos 1924 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye İş Bankası’nın ilk Genel Müdürü, ülkemizde Cumhurbaşkanlığı’da yapmış bulunan Celal Bayar’dır. Türkiye İş Bankası başlangıçta 2 şube ve 37 personeliyle bankacılık faaliyetlerine girişmiş, kısa sürede büyüyerek Türkiye’nin en büyük bankaları arasındaki yerini almıştır.

Kuruluş sermayesi 1 milyon Türk Lirası olan İş Bankası’nda, bu sermayenin 250 bin TL’lik kısmı, bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından ödenmiştir. Bugün halen Atatürk’ün vasiyeti gereğince Atatürk’ün paylarının kazançları Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu’na aktarılmaktadır. Atatürk’ün vasiyeti gereğince, bu payları temsilen Cumhuriyet Halk Partisi’nin belirlediği üyeler Türkiye İş Bankası Yönetim kurulu üyeliğindedirler.

Türkiye İş Bankası’nın Türkiye’de, yurt içinde toplam 1342 şubesi bulunmaktadır. 1342 şubeyle Türkiye’nin 81 ilinde ve birçok ilçesinde bankacılık hizmeti sunan Türkiye İş Bankası’nın yurtdışında da birçok şubesi faaliyet halindedir. KKTC’de 16, İngiltere, Irak, Bahreyn ve Kosova’da 2’şer şubesi bulunan Türkiye İş Bankası, gelecekte de birçok ülkeye açılmayı hedeflemektedir.

Türkiye İş Bankası’nın şirket ünvanı Türkiye İş Bankası A.Ş’dir. Bankanın genel merkez binası, İstanbul Beşiktaş / Levent’tedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR