Türkiye Finans Bankası, İş Bankası ve ING’den Avantajlı Taşıt Kredisi İmkanları!

Türkiye Finans Bankası, İş Bankası ve ING’den Avantajlı Taşıt Kredisi İmkanları!

Günümüzde birçok kişi istediği aracı alabilmek için çeşitli taşıt kredilerine başvurmaktadır. Bu taşıt kredileri ise araç almak isteyen kişilerin çok daha hızlı bir şekilde istedikleri araçlara ulaşmasını sağlamaktadır.

Günümüzde birçok kişi istediği aracı alabilmek için çeşitli taşıt kredilerine başvurmaktadır. Bu taşıt kredileri ise araç almak isteyen kişilerin çok daha hızlı bir şekilde istedikleri araçlara ulaşmasını sağlamaktadır. Ancak bilinmelidir ki birinci el ve ikinci el araçlar için bu taşıt kredileri farklı olarak oluşturulmaktadır. Yani birinci el taşıt kredisi için verilen faiz oranı ile ikinci el araçlar için verilen taşıt kredilerindeki faiz oranı değişiklik göstermektedir. İkinci el araçlar için ise daha yüksek faiz oranları verildiği söylenebilmektedir.

DEVLET BANKALARINDAN TAŞIT KREDİSİ ALMAK

Devlet bankaları taşıt kredisi anlamında oldukça avantajlı kredi fırsatları sunmaktadır. Verilen bu taşıt kredilerinin ise sıfır araçlarda yüzde 0,49’dan başlayan faiz oranları bulunmaktadır. Bunun yanında taşıt kredileri için verilen vade süresi de 60 aya kadar çıkabilmektedir. 120 bin liralık bir taşıt kredisi alımında çok uyguna denk gelen ödeme planları ile karşılaşılabilmektedir. Vade süresine ve kredi tutarına bağlı olarak faiz oranı yüzde 0,69’a kadar çıkabilmektedir.

Yedi yaşına kadar olan ikinci el araçlar için de farklı bir kredi kapsamı geçerli olmaktadır. Bu araçlar için yüzde 0,82 faiz oranı ve 60 aya kadar uzanan vade süreleri verilmektedir. İkinci el araçlar için de 150 bine kadar kredi tutarı sunulabilmektedir. Otomobil, motosiklet ve ticari araçlar için alınabilen bu taşıt kredilerinin 6 ay erteleme fırsatı da bulunabilmektedir. Böylelikle kredi ödemesi konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

TÜRKİYE FİNANS BANKASI TAŞIT KREDİSİ FIRSATI


Türkiye Finans Bankası yüzde 0,84’den başlayan faiz oranları ile birlikte kredi imkânı verebilmektedir. Genel olarak ise devlet bankaları arasında en uygun faiz oranı veren bankalardan olan Türkiye Finans Bankası sıfır ve ikinci el araçlar için avantajlı ödeme planlarına da sahip olmaktadır. Böylelikle taşıt kredisi alacak olan kişiler ödemeler konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Rahat bir ödeme dönemi geçirilmektedir.

İŞ BANKASI VE İNG BANK TAŞIT KREDİ FIRSATLARI

Taşıt kredisi için devlet bankaları haricinde İş Bankası ve İNG Bank da uygun faiz oranı vermektedir diyebiliriz. Bu bankalar üzerinden taşıt kredisi alacak olan kişiler yüzde 0,87’den başlayan faiz oranlarından faydalanabilecektir. Bunun yanında krediye sahip olan kişilerin 60 aya kadar süren ödeme dönemi de olacaktır. Böylelikle kredi için gereken taksit tutarları da daha düşük olarak belirlenecektir. Sıfır ve ikinci el araçlar için belirlenen bu faiz oranları ile birlikte istenen araçlar kısa sürede böylelikle alınabilmektedir.

TAŞIT KREDİSİ ALACAK OLAN KİŞİLERE TAVSİYELER

Genel olarak yeni bir araç alacak olan kişiler bankaların sunduğu bu taşıt kredisi imkânlarına yönelmektedir. Ancak bilinmelidir ki bu bankalar alınacak olan aracın bir kısmını karşılayacak krediler sunmaktadır. Şöyle ki sıfır bir otomobil alınmak isteniyorsa bankalar bu aracın fiyatının sadece bir kısmını karşılayabilmektedir. Bu yüzden araç alacak olan kişilerin birikmiş bir miktar parası olması şart olmaktadır. Bunun yanında ise taşıt kredisi alan kişiler kredi için çeşitli masraflarla da karşılaşacaktır. Kredi masrafları için de taşıt kredisi sözleşmesi detaylı bir şekilde incelenmelidir. Böylelikle istenmeyen maddi sıkıntılar daha önceden önlenebilmektedir. Son olarak ise taşıt kredileri ticari araçlar için biraz daha farklı işlemektedir. İşletmeler için ticari araç alınmak isteniyorsa bu konu ile ilgili banka ile görüşme sağlamak gerekmektedir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER