Tek Taraflı Abonelik Fesihleri Artık e-Devletten Yapılabiliyor! Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Tek Taraflı Abonelik Fesihleri Artık e-Devletten Yapılabiliyor! Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Milyonlarca vatandaşımızın isteyerek ya da istemeyerek mağdur olduğu aylık abonelik şeklinde çalışan elektronik haberleşme şirketlerine ait tüm abonelikler artık e-Devlet aracılığı ile tek bir tık ile iptal edilebilecek.

Milyonlarca vatandaşımızın isteyerek ya da istemeyerek mağdur olduğu aylık abonelik şeklinde çalışan elektronik haberleşme şirketlerine ait tüm abonelikler artık e-Devlet aracılığı ile tek bir tık ile iptal edilebilecek. Ayrıca kişilerin bundan sonra 12 ay ya da 24 ay gibi uzun vadeli bir süre içerisinde kendisine şirkete bağlamak maksadıyla taahhüt tutma hakkı olmayacak.

Bu sayede vatandaşımız dilediği zaman Türkcell, Türk Telekom, Vodafone, Digitürk ve benzeri dijital kanalları terk edebilecek. Bu özelliğin henüz 2020 yılında geliyor olması her ne kadar manidar olsa da artık böyle bir teknolojinin ülkemizde de kullanılabiliyor olması sevindirici bir durum.

Özellikle taahhütler, aylık abonelikler ve fazla alınan ücretler dâhilinde ilgili şirkete bağımlı hale getirilen insanlarımızın tek bir tıkla kolay ve rahat bir şekilde aboneliklerini sonlandırabilecek olmaları hem sevindirici hem umut verici bir vaka oldu. Vatandaşımızın daha fazla mağdur olmaması adına geliştirilmiş olan bu efsanevi fikrin ve abonelik fesih işleminin nasıl yapılacağı haberimizin detayında yer alıyor.

Türkcell, Türk Telekom, Vodafone, Digitürk, Superonline ve benzeri şirketlerin taahhüt kapsamında vatandaşlarımızı en az 12 ay en fazla 24 ay olmak üzere kendi şirketlerine bağımlı hale getirilmeleri ile alakalı devletin duyduğu rahatsızlık sonunda sonuç bulabildi.

İnsanlarımızın kandırılmak maksadıyla ya da kişinin kendi isteği ile 12 ay ya da 24 ay kadar uzun bir vade içerisinde şirketlere bağımlı hale gelmesinin artık sonu geldi. Bundan böyle hiç kimse herhangi bir şirkete bağımlı olmayacak ve dilediği zaman e-Devlet üzerinden dilediği gibi aboneliğini tek taraflı fesih edebilecek.

Taraflar fesih maddelerine karşı tarafa ciddi zarar verecek hiçbir madde ekleyemeyecek. Zaten eklenecek olan maddeler devlet tarafından kontrol ediliyor olacak. Aksi durumda ilgili şirkete çok yüklü miktarlarda cezai yaptırımlar uygulanacak. Bu sayede hiç kimse Türkiye’de istemediği bir şirkete bir günden daha fazla ödeme yapmak zorunda bırakılmayacak.


Geçmiş dönemlerde insanlar istemeyerek de olsa herhangi bir şirkete hizmetleri kullanmadığı halde ödeme yapmaya devam etmek zorunda bırakılıyordu. İşte bu güzel gelişme ile tek taraflı fesih işleminin nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

TEK TARAFLI FESİH NASIL YAPILIR?

Sizin için burada verdiğimiz linke tıklamanız halinde e-Devlet üzerinde şu ana kadar toplam 106 şirketin abonelik fesih iptali uygulamalarını e-Devlete entegre ettiklerini göreceksiniz. Türkiye’de toplam 106 şirket abonelik fesih işlemi uygulamalarını entegre ettiler.

e-Devlet hesabınıza giriş yaparak ilgili şirketin adını ve abonelik iptal şeklinde aramasını yaparak abonelik fesih işleminizi yapabilirsiniz. Örnek: “Türk Telekom abonelik iptal” araması yaparak ilgili kurum ve kuruluşun abonelik iptal sayfasına ulaşabilirsiniz.

BUNDAN SONRA TAAHHÜT OLACAK MI?

Ülkemizde bundan sonra taahhüt devri kapandı. Dileyen vatandaşımız dilediği gibi aboneliğini başlatabilecek ve aynı şekilde dilediği gibi aboneliği tek bir tık ile iptal edebilecek. Abonelik iptal işlemine izin vermeyen şirketlere ve yapılanmalara ise ağır maddi cezai yaptırımlar uygulanacak. Bu sayede yıllarca sömürülmüş olan vatandaşımızın sırtına kan emici gibi yapışmış olan şirketlerin tamamı lav edilecek.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR