TEB’den Kadın İşverenlere Özel Finansal Destek! Sıfır Faizli 600 Bin TL İçin Son Başvuru Tarihi

TEB’den Kadın İşverenlere Özel Finansal Destek! Sıfır Faizli 600 Bin TL İçin Son Başvuru Tarihi

TEB kadın girişimcilere finansman desteği mi sağlıyor? Hangi bankalar kadın girişimcilere destek sağlıyor? Hangi bankaların faiz oranları daha düşük?

TEB kadın girişimcilere finansman desteği mi sağlıyor? Hangi bankalar kadın girişimcilere destek sağlıyor? Hangi bankaların faiz oranları daha düşük? Bu korona virüs günlerinde kadın patronları desteklemek için para desteği sağlayan banka hangisi? Bankaların finansman desteğinden tüm kadın girişimciler yararlanabilecek mi? Kadın girişimciler için yapılan destek planları nedir? Kadın girişimciler iş hayatında tutunabilmek için finansman desteğe ihtiyaç duyuyor mu? Kamu bankalarının özel olarak kadın girişimciler için sağladığı finansman destekleri hangileridir? Gibi sorular kadın girişimciler tarafından merak ediliyor.

Kadınlar her sektörde çalışabilir. Kadınlar girdiği her sektörde bu zaman kadar en üst mevkilere kadar yükselmiştir. Kadın girişimciler her zaman işlerinin başında sorumluluk sahibi ve profesyonel olarak çalışmaktadırlar. Pek çok sektörde kadın girişimcilerin katılımıyla birlikte çok önemli değişmelere ve gelişmelere imza atıldı. Bunun için kadın girişimciler sürekli olarak desteklenmelidir. Hepimiz eşitiz ve kadın erkek ayrımı yapılmamalı kadınlar da girdikleri her türlü sektörden çok başarılı işlere imza atabilirler. Attıklarının örnekleri de zaten hep vardır.

TEB KADIN GİRİŞİMCİLERİN YANINDA!

TEB kadın girişimcilerin yanında! TEB kadın girişimcilere destek sağlıyor. TEB tarafından sağlanan destek kredisinden hangi kadın girişimciler yararlanabilir? TEB tarafından sunulan kredi imkânları vatandaşlarımız için oldukça önemlidir. Kadın girişimcileri destekleyen TEB kadın girişimcilere özel indirimli faizler veriyor. Bununla birlikte kadın girişimciler her sektörün içerinde yer alabilecekler ve ülkemizde kadın patronların sayısı da artacak. Ülkemizde emeği ile her yeri güzelleştiren kadınlarımız iş sektöründe de her alanda yer almalıdırlar.


Korona virüs sebebiyle kadın girişimcilerimiz bir süreliğine aksamalar yaşadılar. Çareyi sağlanacak olan banka desteklerinde ve düşük faizli kredi imkânlarında bulan girişimci kadın vatandaşlarımız imkânlardan yararlanmak için sırada bekliyorlar. Türkiye Ekonomi Bankası her şartta her türlü vatandaşımız için eşitliği savunmaktadır. Kadınlarımızın her şartta her sektörde çalışabileceğini savunur ve her türlü kadın girişimciyi de desteklemektedir. Bunun için de girişimci kadın vatandaşlarımıza işletmecilerimize özel kredi kampanyaları düzenlemektedir.

TEB’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE İHRACAT DESTEK KREDİSİ! İŞTE AYRINTILAR!

TEB kadın girişimcileri her türlü alanda desteklemektedir. Kadınların ağır olarak bulunduğu sektörlerde kadın girişimcilere destek amaçlı uygun kredi imkânları ve farklı pek çok kampanya düzenlenmektedir. Peki, işletmelerin çalışan kadın oranları ne kadar olursa işletmeler bu imkânlardan yararlanabilecek? Bu imkânlardan sadece kadın girişimciler mi yararlanabilecek? Bu fırsatlardan yararlanabilmek için hangi koşullara sahip olacak gibi sorular işletmeler tarafından en çok merak edilen sorular arasındadır.  Hangi işletmelerin bu imkanlardan yararlanacağını merak eden vatandaşlarımız için haber kaynağımızda bu cevaplara yer verdik. İşte TEB tarafından sağlanacak kredi imkânlarından şu işletmeler yararlanabilecek:
  • Kadınların %50 veya daha fazla paya sahip ortağı olduğu işletmeler,
  • Kadın ortakların pay oranları toplamı %50 veya daha fazla olan işletmeler,
  • Pay oranı %20 – %49 arasında olan ortaklarından en yüksek paya sahip ortağı kadın olan işletmeler
KADIN GİRİŞİMCİ İHRACAT DESTEK KREDİSİ İÇİN İŞTE AYRINTILAR!

TEB ve Türk Eximbank arasında kadın girişimcilere yardım etmek amacıyla imzalanan protokol kapsamında ‘’Kadın Girişimci İhracat Kredisi’’ ile kadınlara destek sağlanacağı kararlaştırıldı. Başvurular değerlendirilecek ve 0,25 puan indirim kadın girişimcilere sağlanacaktır. Sadece KOBİ’lere sağlanacak olan fırsatta en düşük 100 bin TL kredi sağlanacak ve 360 gün kadar varan vade imkânları sunulacak. Üstelik iki taksitle ödeme imkânı da kadın girişimcilere sunulacak. Eximbank tarafından sağlanan bu uygulamadan faydalanmak için bazı belgeler gereklidir. Bu belgeler aşağıda verildiği gibidir.
  • Firma taahhütnamesi
  • Firma bilgi formu
  • YÖB Beyan formu
  • Vade uzatma talep formu
  • Muvafakatname ( İhracat ve turizm için ayrı.)


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR