TEB, İNG, İş Bankası'ndan İyi Haber Geldi! Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlara Destek

TEB, İNG, İş Bankası'ndan İyi Haber Geldi! Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlara Destek

En uygun borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Ödemeleri ve faiz oranları ne kadar olacak? TEB, İNG, İş Bankası borç kapatma kredisi özellikleri...

Farklı bankalara olan borçlar bazı durumlarda ödemelerde sıkıntı yaşatmaktadır. Vatandaş farklı bankalara olan bu borçlarını tek bir çatı altında toplayarak daha rahat ödeme yollarını araştırmakta. Bu kapsamda da bankalar tarafından bu durumda olan vatandaşlar için özel kampanyalar sunulmaktadır. Vatandaşa borçlarına kapatmaları adına özel avantajlar sunmaktadır. Vatandaş farklı bankalara olan borçlarını ve vadesi geçmiş olan borçlarını kapatmaları adına, kapatma kredisi başvurularının başladığının bildirilmiştir. Uygun faiz oranları ile diğer bankalara olan borçlarınızı tek çatı altında toplanacağı ve uygun faiz ile vade seçenekleri ile geri ödeneceği duyurusu yapılmıştır.

İNG, TEB VE İŞ BANKASINA BORCU OLANLARA MÜJDE GELDİ!

İng Bank, Teb ve İş Bankasına borcu olanlara müjdeli haber geldi. Borçlar her zaman yük olmaktadır. Bazı zamanlarda bazen şartlar ödemeleri yapmaya imkan vermez. Bu durumda da vatandaşın ilk destek aldığı yerler yine bankalar olmaktadır. Eğer borçlarınız farklı bankalara ise bu durumda sıkıntılı bir durum oluşturmaktadır. Böyle bir durumda yapmanız gereken farklı bankalara olan borçları tek bir çatı altında toplamaktır.

Böylelikle ödemelerinizi daha rahat yapabilme olanağı tanınacaktır. Bankalarda kendi çatıları altında toplamak istediğinizde size ödeme kolaylıkları avantajlar sağlamaktadır. Her bankanın sunduğu avantaj farklıdır. Yapmanız gereken bankaların size sağladığı avantajlarını detaylı bir şekilde araştırıp size en uygun olanı seçmek olmalıdır. Bu konuda da İng Bank, Teb ve İş Bankası tarafından bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre, borç kapatma kredisi ile farklı bankalara olan vadesleri geçmiş ve gecikmeye takılmış olan kredi kartı ve kredi borçlarının ödeneceğine yer verilmektedir. Borç kapatma kredisi isteyen vatandaşın daha önceden bankacılık ürünlerini kullanmış olmaları gerekmektedir. Kredi kartı, kredili mevduat hesabı veya kredi borcu olmayan vatandaş, borç kapatma kredisinden yararlanamayacaktır.

BU BANKALAR EN UYGUN FAİZİ SUNUYOR!

Bankaların resmi internet sayfaları üzerinden yaptıkları paylaşımlar kapsamında, borç kapatma kredisi veren bu bankaların, bu krediler için oranları %1,35 ile %1.50 arasında faiz oranları ile verdikleri görülmektedir. TEB, İNG ve İş Bankası tarafından yapılan  açıklamalara göre ayrıca borç kapatma kredilerinde, 36 ay vadeye kadar verileceği açıklaması yapılmıştır.


36 AY İLE SINIRLI MI?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, korona virüs pandemi sürecinde vade süresinin 60 aya kadar çıkardığı görülmüştür. Ardından ise kredi vade sayısını geçtiğimiz ay aldığı karar ile 36 aya kadar düşürdüğü açıklanmıştır. Bankalar tarafından, ihtiyaç kredilerini en fazla 36 ay vadeye kadar verebildiği bilinmelidir.

TEB BORÇ KAPATMA KREDİ FAİZ ORANI

TEB tarafından yapılan açıklamaya göre, borç kapatma kredisi kullanımlarında, bu kredi için %1.35 faiz oranı ile verildiği belirtilmektedir. TEB 36 ay vade seçeneği ile 50.000 TL borç kapatma kredisi sunmaktadır. Bu krediyi çekmek isteyen vatandaşlar, kredi ödemelerini aylık 1.844 TL taksit seçeneği ile ödeme yapacaktır. Ödemeler 3 yılın sonunda toplamda 66.632 TL ödeme yapılmış olacaktır.

İNG BANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ

İNG Bank tarafından borç kapatma kredisi ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, borç kapatma kredi faiz oranının %1,49 oranında olduğu belirtilmiştir. Borç kapatma kredisini %1.49 faiz oranı ile 50.000 TL olarak kullanabilirsiniz. Vatandaşlara 36 ay vadeye kadar bu kredi kullandırılmaktadır. Borç kapatma kredisini 50.000 TL çeken kişiler, 3 yılın sonuna geldiğinde toplamda 68.497 TL ödeme yapmış olmaktadırlar.

İŞ BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ

İş Bankası tarafından borç kapatma kredisi ile ilgili olarak yapılan açıklamasında, borç kapatma kredisi faiz oranının %1.50 faizle verildiği belirtilmiştir. 50.000 TL tutarında borç kapatma kredisi çekmek isteyen bir kişiye en fazla 36 ay vade seçeneğine kadar kredi kullandırıldığı açıklanmıştır. Bu kredide ödemelerinizde 3 yılın sonuna geldiğinizde bu kredi için bankaya toplamda 68.631 TL ödeme yapmış olacaksınız.

Borç kapatma kredileri için, başvuru için bankalara müracaat edebilirsiniz.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR