Tarım İşi İle Uğraşanlara Sıfır Faizli Kredi Fırsatı!

Tarım İşi İle Uğraşanlara Sıfır Faizli Kredi Fırsatı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan bu yardım kampanyası kapsamında yüzde 0 faiz oranında krediler verilmektedir.

Pandemi süreci her ne kadar şehirli olan vatandaşları daha çok etkilese de orman köylülerini de son derece etkilemiştir diyebiliriz. Özellikle şehirlerarası bile gidiş gelişlerin kapatıldığı bu dönemde maddi kazanç elde etmekte zorlanan bu köylülere devletimiz son anda bir yardım kampanyası düzenlemiştir. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen bu yardım kampanyası ise normal yardım kampanyalarından oldukça farklı. Tamamen orman köylülerinin maddi durumunu düşünerek hazırlanan bu kredi fırsatı birçok kişinin sahip olmak isteyeceği cinsten değerlendirilmektedir. Bütün orman köylüleri ise bu fırsattan istedikleri gibi faydalanabilmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan bu yardım kampanyası kapsamında yüzde 0 faiz oranında krediler verilmektedir. Bu kredilerin faizsiz olması ise pek çok köylünün çok daha kolay şekilde geri ödeme yapmasını sağlamaktadır. Bunun yanında sağlanan kredi kampanyasının 12 ay ödemesiz dönemi de bulunmaktadır. Bu ödemesiz dönem sayesinde de 1 yıl içerisinde orman köylüleri kazançlarını toparlayabilmektedirler. Daha sonrasında ise ikinci yılda ödemelerine başlayarak rahat bir ödeme dönemi geçirebilmektedirler. Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte de düzenlenen ödeme planı çerçevesinde orman köylülerinin maddi anlamda zorlanmamaları ve maksimum verim almaları amaçlanmaktadır. Başvuru yapacak olan kişilere sıkıntı verecek kampanya koşulları bulunmamaktadır.

YÜZDE 0 FAİZLİ KREDİ KAMPANAYSINDAN FAYDALANACAK OLAN KİŞİLER


Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte duyurulan bu kredi kampanyası tamamen orman köylülerinin sıkıntılarını gidermek amacıyla düzenlenmiştir. Fakat bu kredi kampanyasından orman köylüleri dışında da birçok kişi faydalanabilmektedir. Öncelikle bu kredi kampanyasından faydalanabilecek olan kişilerden söz edecek olursak çeşitli şehit eşleri ve çocukları, gaziler, şehit ebeveynleri ve kardeşleri de yararlanabilmektedir diyebilmekteyiz. Başvuru yapacak olan kişiler bu koşulları sağladıkları takdirde direkt olarak kredi kampanyasından faydalanabilmektedirler. Bunun yanında çeşitli eğitimler almış ya da bu alanda çalışan kişiler de kredi kapsamına girmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı bu kişileri de kredi listesine eklemektedir.

12 AY GERİ ÖDEMESİZ VE FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Yaşanılan bu korona virüs salgını birçok kişinin maddi durumunu sıkıntıya sokmuştur. Devletimiz de bu kişilere fayda sağlamak ve sıkıntılarını biraz da olsa gidermek amacıyla çeşitli yardım kampanyalarına yönelmiştir. Yine bu nedenlerle ortaya çıkan bu 12 ay geri ödemesiz ve faizsiz olan kredi kampanyası da çeşitli başvurular halinde alınabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin ise başvurudan önce kredi kampanyasının koşullarını incelemesi gerekmektedir. Kredi koşullarını incelemeden başvuru yapan kişilerin ilgili koşulları sağlamadığı fark edilirse bu yapılan başvurular direkt olarak reddedilmektedir. Bu noktada başvuru koşulları ciddi bir önem taşımaktadır.
Tarım ve Orman Bakanlığı faizsiz kredi kampanyasına başvuru yapmak isteyen kişiler bunu tamamen İnternet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. E-Devlet kapısı sistemine giriş yaptıktan sonra ilgili kampanya sayfasına ulaşarak başvuru formunu doldurmak mümkün olmaktadır. Bu korona virüs salgını sürecinde ise İnternetten başvuru yapmak çok daha tavsiye edilmektedir. İlgili kurum şubelerine giderek kalabalık insan içine girmektense güvenli şekilde İnternet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.
12 ay geri ödemesiz ve faizsiz olan bu kredi kampanyasına başvuru yapan kişiler koşulları sağladıkları zaman anında bu krediyi alabilmektedirler. Kredi başvurusu onaylanmış ise direkt olarak kredi tutarı verilen hesap bakiyesine yansıtılmaktadır. Bu krediyi aldıktan sonra isteyen kişiler yeni iş kurabilecekleri gibi mevcut işletmelerini de geliştirebilmektedirler. Kredi tutarı istenildiği gibi kullanıma açık şekilde orman köylülerine iletilmektedir.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER