Süresi Bitmeden Hemen Bu Ödemeyi Alın!

Süresi Bitmeden Hemen Bu Ödemeyi Alın!

Günümüzde pek çok vatandaşımız emekli olabilmek için prim ödemeleri, hizmet koşulları ve yaş sınırları kapsamında emekli olma fırsatını bulabilmektedir.

Emeklilik günümüzde pek çok vatandaşımızın en büyük hayalleri arasında bulunmasıyla beraber yaşlılık sürecini rahat geçirmek adına yıllar boyunca çalışma hayatına devam edilmektedir. Emekli olmak için belirlenen önemli unsurlar arasında prim günlerini ödeyen ancak emekli olma fırsatını bulamayan vatandaşlarımız için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından müjdeli haber geldi. Gelen bu son dakika müjdeli haber kapsamında SGK’ya yatırılan prim ödemelerinizi basit şekilde başvuru yapmanız doğrultusunda alma olanağına sahip olabilirsiniz. Devlet tarafından belirlenen şartlara uyum sağlamayan vatandaşlarımız bu fırsatları değerlendiremeyecektir. Ancak bu fırsatları değerlendirmek isteyen bireyler başvuru işlemlerini yapmaları doğrultusunda gerçekleştirme olanağına sahip olabilmektedir.
Günümüzde pek çok vatandaşımız emekli olabilmek için prim ödemeleri, hizmet koşulları ve yaş sınırları kapsamında emekli olma fırsatını bulabilmektedir. Böylelikle günümüzde yıllar boyunca emekli olabilmek için çırpınan vatandaşlarımız bu fırsatı yakalayabilmek adına pek çok konuyu araştırmaya başlamış bulunmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki devlet tarafından emeklilik için belirlenen bütün şartlara uyum sağlamanız gerekecektir. Böylelikle toplu prim alma olanaklarını değerlendirebilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bilmelisiniz ki Sigortalının vefat etmesi durumunda belirlenen şartlara uyum sağlanıyor ise bu durumda vefat eden kişinin yakınları ölüm aylığına bağlanma fırsatını bulabilmektedir. Ancak hak sahibi olan bireyler için aylık bağlanmıyor ise bu durumda prim ödemelerini toplu bir şekilde alabilme fırsatını elde edebilirsiniz.

MÜJDELİ HABER GELDİ! TOPLU İADENİZİ ALIN!

Yapılan açıklamalar dâhilinde emekli olma fırsatını elde edemeyen bireyler prim ödemeleri yapmaları doğrultusunda bu ödemeleri iade alma hakkına sahip olabilmektedir. Pek çok vatandaşımız tarafından merak edilerek araştırılan bu konu son zamanların en çok talep gören konuları arasında bulunması ile birlikte gerekli detayları sizlere aktarmak isteriz. Pek çok vatandaşımız hayatlarını geçirme ve yaşlılık sürecini rahat geçirmek amacıyla yıllar boyunca SGK’lı olarak çalışması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Devlet tarafından yapılan bu fırsat olanakları karşısında paranızı anında iade alma fırsatını elde edebilirsiniz.
Yaşlılık süreci için önemli faktörler arasında bulunan emeklilik hakkı pek çok vatandaşımızın hayallerini süsleyerek karşımıza çıkmaktadır. Emeklilik olanağını elde etmek isteyen vatandaşlarımız için önemli şartlar arasında prim ödemeleri bulunmaktadır. Prim ödemelerini tamamlanmasına rağmen halen emekli olma şartlarını yerine getiremeyen vatandaşlarımız bu süreci değerlendirmemesi ile birlikte prim ödemelerini iade alma olanağına sahip olabilmektedir. Böylelikle primlerin ödemeleri toplu olarak yapılması üzerine dikkatleri üzerine çekmektedir. SGK’ya yatırılan prim ödemeleri dâhilinde paralarını iade almak isteyen bireyler için belirlenen şartlar nelerdir?


TOPLU İADE ALMANIN ŞARTLARI!

SGK’ya yıllarca yatırılan prim ödemelerini iade almak isteyen vatandaşlarımız için belirlenen şartlara uyum sağlamak önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda;
  • Emeklilik yaşına gelmiş olmasına rağmen gün sayısının yetersiz kalması durumunda bu kişiler ödemiş oldukları primlerin ücretini toplu bir şekilde alabilmektedir.
  • Çalışanların prim ödemeleri, kazançlarından fazla yapılmışsa bu kişiler fazlalık olan kısmı geri alabilmektedir.
TOPLU PRİM ÖDEMELERİNDEN YARARLANABİLECEK KİŞİLER!

Toplu prim iadesi alabilecek kişiler ise şu şekildedir:
  • 4A, 4B, 4C sigorta kollarından herhangi birisine mensup kişiler,
  • Çalıştığı işten ayrılan kişiler,
  • 01.10.2008 tarihinden sonra çalışmaya başlayanlar,
  • İş yerini kapatan kişiler,
  • Emeklilik yaşı gelmesine rağmen emeklilik şartlarını sağlayamayan kişiler.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER