Süleyman Soylu' dan Önemli Açıklama! Tüm Polislerin Emeklilik İkramiyesi 500 Bin Lira Olacak!

Süleyman Soylu' dan Önemli Açıklama! Tüm Polislerin Emeklilik İkramiyesi 500 Bin Lira Olacak!

Bakan Soylu'dan önemli açıklama "POLSAN'a bugün giren polisler, bugünün parasıyla 350 bin lira emeklilik ikramiyesi alacaklar. Bizim amacımız bunu 500 bin liraya çıkartmaktır"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan öenmli açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre emekli polislerin yüzü gülecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı, Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri programında yaptığı konuşmasında önemli açıklamalar da bulundu.

Bakan Soylu, emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak kurulan POLSAN, sosyal ve ekonomik yardımlar sağlamak amacı ile Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na (POLSAN) yönelik yapılacak olan düzenlemeler hakkında önemli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, "POLSAN'a bugün giren polisler, bugünün parasıyla 350 bin lira emeklilik ikramiyesi alacaklar. Bizim amacımız bunu 500 bin liraya çıkartmaktır" ifadelerini kullandı.

İÇ İŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

KONUŞMADAN ÖNE ÇIKANLAR!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yaptığı açıklamadan önemli detaylar..."Çok uzun zamandır emek vermiş olduğumuz, insanlar birden zihnini kiralayarak aklını kiralayarak devletimize ihanet ettiler. Ama sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade, talimatları ve bizatihi polis teşkilatının var olan durumunu hep tespit hem tahlil hem de atacağı adımları konusunda verdiği vizyon esas itibariyle bizim bu konudaki hareket tarzımızı tayin etmişlerdir.

12'den 12'ye çalışıyordu teşkilatımız, çünkü personel sayımız yeterli değildi. Özellikle arkadaşlar hatırlayacaklardır. Bulduğumuz, vatanını devletini milletini seven; hain FETÖ'ye karşı mücadele içinde olmuş arkadaşlarımız hangi birimde olurlarsa olsunlar tercih ortaya konularak özellikle terör gibi önemli birimlere nakledildiler. Böyle diğer birimlerde boşluklarımız söz konusu oldu. Bunu da vatandaşlarımıza hissettirmemeye çalıştık.

12 saat mesai, 12 saat dinlenme, tekrar 12 saat çalışarak neredeyse iki buçuk üç yıl nefes almadan bu teşkilat, 15 Temmuz'dan sonra hepimizin arzu ettiği bir raya girebilmesini temin edebilmek için büyük çaba sarf ettiler.

Bu dönem içerisinde en ufak bir of bile demeden sadece bu hainlerden kurtulmanın bu devlete ve bu millete, bu topraklara verdiği katkıyı düşünerek hiçbir zaman çalışma ve mesai koşulları konusunda söz etmediler, sabırla beklediler." açıklamalarına yer verdi.


"BİR ONUR MESLEĞİDİR"

Bakan Soylu konuşmalarına devam ederken," İlk önce 12-24'e geçtik, daha sonra birçok birimimizde 12-36 hem ede 8-24 olarak bir çalışma mesaisi periyodunu oluşturduk. Hakikaten bu bizi biraz daha rahatlattı. Şunu ifade etmem gerekir. Polislik tabi ne aldığı maaşla ne belki de diğer meslekler gibi farklılıklarla ölçülür. Polisliğin karşıtlığı yoktur, ölçülebilirliği de yoktur. Bir onur mesleğidir.

Tabi bir taraftan 15 Temmuz'un getirdikleri, bir taraftan da ifade etmem gerekir yoğun mesai, karşı karşıya kaldığımız süreçlerin oluşturduğu baskı bizde de bazı olumsuz sonuçlara yol açmış idi. Saatlerce kafa kafaya verip acaba nasıl çözüm bulacağız diye düşündüğümüz bir meseleydi. Bu meslekte de bu yoğun mesai, karşı karşıya kaldığımız sorunların çetrefilliği elbette ki bazı psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor. Biz aileyiz, hep beraber çözmekle mükellefiz.

Biz bunu milletimizle hiç paylaşmadık. Dişimizi tırnağımıza taktık. Polis Akademisi'nde beni bağışlayın seri polis üretimi gibi tahkimatımız oldu. Belki de Türk polis teşkilatı ilk kez böyle bir dönem yaşıyor. Esas itibariyle 100 kişi ikinci sınıftan polis müfettişi aldık. Bunlar biraz önce söylediğim hem hukuk, hem demokrasi olarak bizim mesleğimizin önemli bir kuralı vardır. Bu mesele usta çırak meselesidir." ifadeleri kullanıldı.

BAKAN SOYLU'DAN POLİSLERE EMEKLİ İKRAMİYESİ MÜJDESİ: "AMACIMIZ 500 BİN LİRAYA ÇIKARMAKTIR!"

"
Şimdi bugün giren polisler, bugünün parasıyla 350.000 lira emeklilik ikramiyesi alacaklardır. Bizim amacımız bunu 500.000 liraya çıkartmaktır. Şu anda 4 yıldır polis sandığımızın yönetiminde, arkadaşlarımızın gayretiyle karlılık, verimlilik ortaya koyarak hakikaten öz varlığımızı iki katından fazlaya çıkardık. Yani tam bir verimlilik yönetimi gerçekleştirdik. Kimse kusura bakmasın, isterseniz yarıştıralım.

Bunun anlamı ne? Bütün polislere çağrımdır. Bizati polis sandığının bir ferdi olarak çalışıyorum. Bu konuda bakanlığımızın neredeyse bütün bu konulardaki etkinliklerinde polis sandığı yapar. Ve çok profesyonel oldular ve devam edecekler.

Geçen yıl 5.000 polis ve ailesini tatile gönderdik. Ve bu projeyi de devam ettireceğiz. Hem mesleğinde amirleri tarafından bunun takdir edilmesi lazım diyen arkadaşlarımız hem de çeşitli vesilelerle ödüllendirilmesi gereken arkadaşlarımız. Buna da devam edeceğiz. Her hafta en az 2 saat, toplanılan bir yerde arkadaşlarımıza tecrübelerimizi aktarmamız lazım.

Bizim teşkilatımızda sadece bugün yok yarın da var. Eğer bu zincirler arası disiplin, ahlak, sadakat ilişkisini iyi kurmazsak bizden sonraki göreve geleceklere iyi bir miras bakmamış olurum." açıklamalarında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR