SSK, SGK, Bağ-Kur ve Diğer Tüm Borçların Yapılanması Nasıl Yapılacak?

SSK, SGK, Bağ-Kur ve Diğer Tüm Borçların Yapılanması Nasıl Yapılacak?

Borç yapılandırmaları vatandaşlarımızın gündeminde yer alıyor. Hangi borçlara yapılandırma yapılabileceği vatandaşlarımız tarafından merak ediyorlar.

Borç yapılandırmaları vatandaşlarımızın gündeminde yer alıyor. Hangi borçlara yapılandırma yapılabileceği vatandaşlarımız tarafından merak ediyorlar. Vatandaşlarımız borçları için yapılandırma talebinde bulunuyorlar. Bunun başlıca sebepleri arasında da vatandaşlarımız korona virüs ile birlikte ekonomik anlamda oldukça sıkıntı yaşamışlardır. Bununla birlikte de vatandaşlarımız tarafından yapılan talepler borçların yapılanması yönünde olmuştur. Vatandaşlarımız borçlarının yapılandırılıp yapılandırılamayacağını oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından hangi borçlar yapılandırılacak? Hangi vatandaşlarımız borç yapılandırmalarından faydalanabilecek? Gibi pek çok soruyu merak ediyorlar. Vatandaşlarımız bu soruların cevaplarına odaklanmış durumdalar. Vatandaşlarımız yapılacak olan yapılandırmalara başvuru yapmak için bekliyorlar. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız korona virüsün etkisiyle oldukça sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Korona virüs ülkemizde etkisini göstermeye başladığı andan itibaren vatandaşlarımız için ekonomik anlamda sıkıntılar başlamıştır. Vatandaşlarımız bu dönemde başta işsizlik olmak üzere işsizlik ile birlikte gelen ekonomik anlamdaki pek çok sorun ile mücadele ediyorlar. Vatandaşlarımız zaten ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalışırken bir de bunun üzerine ödemek zorunda oldukları borçlar eklenince vatandaşlarımız bunun üzerine devletten gelecek afları beklediler. Aflarla ilgili bir sonu alınamadı ama vatandaşlarımız borçlarını daha kolay ödesin diye devlet tarafından borçlar yapılandırılıyor. Yapılandırma şartlarını ve ayrıntıları sizinle paylaştık.

BORÇLARA YAPILANDIRMA GELİYOR!

Vatandaşlarımız borçlarını ödeyemeyince olaya devlet tarafından el koyuldu. Hangi borçlara hangi şartlarda af geldiği vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız talepleri doğrultusunda gerçekleşecek olan borç yapılandırmaları ile ilgili araştırmalara devam ediyorlar. Vatandaşlarımız her yerden bu yapılandırmadan yararlanmak için gerekli olan detayları arıyorlar.  SGK, KYK borcu ve bununla birlikte trafik ve köprü cezalarına yapılandırma fırsatı geliyor. Korona virüs döneminde ekonomik anlamda oldukça sıkıntı çeken vatandaşlarımız için yapılandırma fırsatı geldi. Borçları 18 ay taksitle ödemeyi öngören madde Meclis Plan ve Bütçe komisyonunda kabul edildi. Vatandaşlarımız kendilerine sunulan 18 ay taksit imkânından yararlanmak istiyorlar.


Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları ve Hazine alacaklarını kapsayan yapılandırma tasarısı ile ilgili vatandaşlarımız araştırmalarına devam ediyorlar.  Vatandaşlarımız bu fırsatları kaçırmadan yapılandırmalardan yararlanmak istiyorlar. Vergi borçları ile ilgili yapılandırmalar TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edilmiştir. Borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar yasanın çıkmasıyla birlikte resmi gazetede yayınlanmasının ardından başvuru yapmaya başlayacaklar. Başvuru tarihinin ne kadar süreceği de vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız bu yasa çıktığı andan itibaren yılsonuna yapılandırma için başvuru yapabilecekler.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Korona virüs dolayısıyla vatandaşlarımız başta işsizlik ve pek çok bununla birlikte gelen sıkıntı ile birlikte mücadele etmeye çalışıyor. Özellikle işsizlik oldukça sıkıntılara neden olmuştur. KYK borçları olan vatandaşlarımız bu borçlarını ödemek için bir iş ararken gelen ekonomik kriz ve işsizlik bütün vatandaşlarımızı olumsuz etkiledi. Bununla birlikte de gelen talepler doğrultusunda borçlar için yapılandırma fırsatları geliyor. Başvurular ne zaman başlayacak? Sorunun cevabını vatandaşlarımız oldukça merak ediyor.

Vatandaşlarımız yaptıkları yapılandırma taleplerinin gerçekleşeceği duyurusunu aldılar. Korona virüsten dolayı ekonomik anlamda pek çok sıkıntı yaşanmasıyla birlikte de vatandaşlarımız gelen yapılandırmalardan faydalanmak istiyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız başvuru tarihini merak ediyorlar. Eğer yasa onaylanır ve resmi gazetede yayınlanırsa vatandaşlarımız anında başvuru yapmaya başlayacaklardır. Yasa çıktıktan sonra hemen başvurular için vatandaşlarımız müracaat edebileceklerdir. Başvuru süresi yılsonuna kadar devam edecektir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR