Son Dakika! Türk Hava Yolları (THY) Dış Hatlar Uçuş Seferlerinin Ne Zaman Başlayacağı ile İlgili...

Son Dakika! Türk Hava Yolları (THY) Dış Hatlar Uçuş Seferlerinin Ne Zaman Başlayacağı ile İlgili...
YAYINLANMA TARİHİ: 04.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

THY Dış hat uçuşları başladı mı? THY Dış hat uçuşları ne zaman başlıyor? Avrupa'da hangi şehirlere uçuşlar başlayacak? Dış hat uçuşları hangi ülkelere yapılacak? İşte detaylar haberimizde...

Bir çok vatandaşımız tarafından merak edilen konulardan biride dış hat seferleridir. Ülkemize gelmek için bekleyen bir çok vatandaşımızda dış hat seferlerinin ne zaman açılacağını her gün takip etmektedir.

Bunun üzerine bir son dakika haberi geldi. THY Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi vatandaşın merak ettiği dış seferler hakkında bir son dakika açıklamasında bulundu. Konu ile ilgili detaylı açıklama haberimizde...

THY GENEL MÜDÜR'ÜNDEN AÇIKLAMA GELDİ!

Yeni tip korona virüs salgın dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında dış hat seferleride korona virüs engeline takılmıştır. Yeni dönem normalleşme süreci ile ilgili bir çok kısıtlama kalkarken  bir önemli konuda dış hat seferleri. Günlerdir vatandaşımız tarafından merak edilen seferlere yönelik cevap THY genel müdür'ünden gelmiştir.

THY Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, dış hat seferleri ile ilgili olarak, "Dış hatların yakında kademeli olarak başlayacağı ümidini biz de taşıyoruz. Ulusal otoritelerimiz yanında sefer için karşı devletlerin de izni gerekmektedir. Bu İzinler günlük takip edilmektedir. Emin olun biz herkesten daha fazla dış hat uçuşlarının açılmasını arzu ediyoruz." açıklamasında bulunmuştur.

DIŞ HAT UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

THY Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, dış hat seferleri ile ilgili olarak son dakika açıklamasında bulunmuştur. Ekşi tarafından yapılan açıklamaya göre;

Vatandaşın merakla beklediği sefer soruları ile ilgili; Haklı olarak dış hat uçuşlarını soruyorsunuz konuyla ilgili olarak, ilk olarak teknik bir açıklama getirecek olursak;

Dünya genelinde bütün havayolları rezervasyon sistemleri, 330 veya 350 gün ilerisine kadar rezervasyon yapma zorunlulukları vardır.

Şuan salgın sürecinde durum farklı olsada, normal zamanda salgın öncesinde yaz-kış tarifesi belirlenerek, rezervasyon sistemine yüklenmektedir.

Korona virüs (COVİD-19) salgını nedeni ile şu anda dış hat uçuşları 10 Haziran 2020 tarihine kadar otoriteler tarafından durdurulma kararı alınmıştır.

Şuan rezarvasyon sisteminde var olan10 Haziran'dan itibaren görünmekte olan  uçuşlar tüm havayolları uygulamasında görünmektedir. En az 6 ay önce konulan, konmak zorunda olan tarifeler bulunmaktadır.

Konu ile ilgili olarak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Ekşi tarafından," Dış hatların yakında kademeli olarak başlayacağı ümidini biz de taşıyoruz. Ulusal otoritelerimiz yanında sefer için karşı devletlerin de izni gerekmektedir. Bu İzinler günlük takip edilmektedir. Emin olun biz herkesten daha fazla dış hat uçuşlarının açılmasını arzu ediyoruz." ifadeleri kullanılmıştır.

DIŞ HAT UÇUŞLARI AÇILDIĞINDA


Uçuşların açılması ile beraber neler uygulanacaktır ve ne gibi açıklamalar getirilecektir aşağıda belirtilmiştir;

Dış hat seferlerinde, hangi ülkelere izin verildiği;

Dış hat seferlerinde, hangi ülkelerin bize izin verdiği;

Dış hat seferlerinde, tarihin ne olduğu gibi açıklamalar getirilecektir.

Bu duruma göre tarifeye son hali verilecek ve bu duruma göre zorunlu tarife değişikliği yapılacaktır.

"Sevgili Yolcularımız, Tüm bu süreçlerin hepinizi, hepimizi çok yorduğunun farkındayız. Dünya havacılık tarihinde inanılmaz bir krizi beraber yaşıyoruz. Aşırı belirsizliklerin olduğu bir ortamı inşaallah aşmak üzereyiz. Lütfen bir süre daha sabrınızı istirham ediyoruz." açıklaması yapılmıştır. Detaylı bilgi geldiğinde sizlerle yaplaşacağız...

TÜRK HAVA YOLLARI  AVRUPA'DA 16 ŞEHİRDE DİREKT UÇUŞLARA BAŞLAYACAK!

THY, Türk Hava Yolları Basın Müşavirliğinden yapılan açıklama kapsamında, Avrupa'dan Anadolu'nun dört bir yanına direkt uçuşlar yapılacaktır.

28 Mart tarihi itibari ile durdurulma kararı alından dış hat seferleri, Dünyanın 127 ülkesine gerçekleştirdiği tarifeli yolcu uçuşlarını, son olarak yapılan normalleşme sürecinin ardından yurt içi ve yurt dışı seferlerini kademeli olarak yeniden başlatacak ve uçuşlar başlayacaktır.

THY, Türk Hava Yolları yaşanan korona virüs salgını olağanüstü süreç sonrasında yolcuların seyahat beklentilerine ve ihtiyaçlarına yanıt vermeyi planlıyor. Bu amaç doğrultusunda 18 Haziran 2020 tarihi itibari ile Avrupa'da 6 ülkedeki 16 şehirden Anadolu'daki 14 noktaya direkt uçuş gerçekleşmeye başlayacaktır.

Türk hava yolları normalleşme süreci yeni dönem ile ilgili olarak hazırlıklarına başlamıştır. Gökyüzünden ayrı geçen iki aylık süreçte, ulusal ve uluslararası otoriteler ile iş birliği içerisinde adımlar atan küresel marka hazırlıklarına devam ediyor.

Salgın sürecinde Misafirlerinin uçuş güvenliği ve sağlığını ön planda tutarak değerlendirme yapan şirket, seyahat tercihlerindeki beklenti ve ihtiyaçları analiz ederek Avrupa’da; Almanya, İsviçre, Avusturya, Hollanda, İsveç ve Danimarka’dan Anadolu’daki 14 noktaya direkt ulaşım köprüsü kurmayı planlıyor.

THY Türk Hava Yolları, yeni dönemde normalleşme süreci kapsamında, Avrupa’dan Anadolu’ya icra edeceği uçuşlarında daha önce hiç planlanmamış yeni rotalarda da uçmayı planlıyor. Planlamaya ilk kez dahil edilen; Basel-Gaziantep, Hannover-Diyarbakır, Salzburg-Ordu/Giresun, Frankfurt-Elazığ, Amsterdam-Kayseri uçuşları, bu yılın yaz dönemi için planlanlanmıştır. Bu plan doğrultusnda bu yöndeki uçuşların biletleri satışa açılmıştır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER