Son Dakika EYT Gelişmesi EYT Çıkıyor Mu? EYT için AK Parti ve İyi Parti’den Açıklama

Son Dakika EYT Gelişmesi EYT Çıkıyor Mu? EYT için AK Parti ve İyi Parti’den Açıklama
YAYIN TARİHİ: 7.03.2020 01:11:00
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Binlerce vatandaşın çözülmesini beklediği EYT meselesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. EYT çıkacak mı? EYT çözülecek mi? Sorusunun yanıtını araştıran vatandaşlar için, AK Parti, İyi Parti ve EYT SYDD Başkanı tarafından yeni açıklama geldi. Sizler için hazırladık...

EYT için milyonlarca vatandaş yeni gelişmeleri ve açıklamaları merak ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorunun çözülmesini ve haklarının kendilerine iade edilmesini istiyor. EYT'li milyonlarca vatandaşın gözü kulağı TBMM'de yapılacak çalışmalarda. EYT konusuyla ilgili AK Parti ve İyi Parti cephesinden açıklamalar geldi.

EYT yasasıyla ilgili çalışmaların yürütüldüğü bilgisi de teyit edilmedi ancak AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri, EYT ile ilgili açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Başkan yardımcısı Şenol Sunat, TBMM Genel Kurul konuşmasında "Esnafın, çiftçinin, emeklinin, işçinin, memurun ve EYT'lilerin sesine kulak verin." ifadesini kullandı. EYT ile ilgili her gün sosyal medya üzerinden ve değişik birçok platformda gündem çalışmaları yapılıyor. EYT sorunun çözümü için nabız yoklanıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE AK PARTİLİLER EYT'Yİ GÖRÜŞECEK


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın EYT ile ilgili, EYT'lilere 23 Haziran sonrası randevu verebileceğini açıklaması üzerine, AK Parti ve Cumhurbaşkanı'nın Kahvaltı etkinliğinde güncel Suriyeli meselesini, ekonomik gelişmeleri ve EYT konusunu görüşmeleri bekleniyor. EYT SDYD Başkanı Gönül Boran Özüpak da gündemle ilgili açıklama yaptı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT'nin çözümü için mücadele verildiğini aktararak "YT mücadelesi güçlenip, sesimiz yükseldikçe ne yazık ki ben de hak etmediğim söylemler ve saldırıların muhatabı oluyorum." diyerek kendisine yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

Başkan Özüpak, EYT meselesine sonuna kadar mücadele edeceklerini ve hak-hukuk-adalet için EYT sorunun çözülmesine katkıda bulunulması gerektiğini hatırlattı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR