Son Dakika: BDDK'dan Yeni Düzenleme! Taşıt Kredilerinde Yeni Dönem Başlıyor!

Son Dakika: BDDK'dan Yeni Düzenleme! Taşıt Kredilerinde Yeni Dönem Başlıyor!

BDDK tarafından bir çok yeni düzenlemeler yapıldı! Bazı ürünlerde yeni dönem başladı! Alınan kararlar ve yeni düzenlemeler nelerdir?

Son dakika alınan habere göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, yeni bir düzenleme yapıldığı açıklaması yapıldı. BDDK yapılan yeni düzenlemeye göre bazı kredi kartı alışverişlerinde vadeyi düşürdüğü açıklaması yapıldı.

Ayrıca alınan kararlara göre taşıt kredilerinde de vadeyi düşürdüğü açıklaması geldi. Düzenlemelere göre bazı vade gün sayılarının aşağı çekildiği belirtildi.

BDDK'DAN YENİ DÜZENLEMELER!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan açıklamaya göre, kredi vade sınırları ve kredi kartı taksit sınırlarında bazı değişiklikler yapıldığı belirtildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan yeni düzenlemelere göre, basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili yapılan harcamalarda, kredi kartlarında taksitlendirme süresini 8 aydan 6 aya indirdiği belirtilmektedir.

TELEVİZYON ALIMLARINDA YENİ DÜZENLEME!


BDDK tarafından yapılan düzenlemeye göre, bunlardan biri de televizyon alımlarında olmaktadır. Buna göre fiyatı 3.500 TL'ye kadar olan televizyon alışverişlerde, hariç elektronik eşya (Bilgisayar ve tablet hariç) yapılan alışverişlerinde, kredi kartlarında taksitlendirme süresi 6 aydan 4 aya çekilmiştir.

MOBİLYA VE ELEKTRİKLİ EŞYALARDA YENİ DÜZENLEME!

BDDK tarafından gerçekleştirilen yeni bir düzenlemede, Mobilya alımlarında ve elektrikli eşya (buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli küçük ev aletlerinde) alımlarında taksit sayılarıda düzenlenerek, düzenlemeye göre taksit sayısı 18 aydan 12 aya çekilecektir açıklaması yapılmıştır.

TAŞIT KREDİLERİNDE YENİ DÜZENLEME!

BDDK tarafından yapılan yeni bir düzenlemede taşıt kredilerini kapsamaktadır. BDDK yapılan düzenlemeye göre, taşıt teminatlı krediler için vade sınırının 48 aydan 36 aya indirilmesi kararı alınmıştır.

BDDK tarafından alınan karara göre nihai fatura değeri 300.000 TL'nin üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde vade sayısı 48 aydan 36 aya çekilecek açıklaması yapılmıştır.

750.000 TL ÜSTÜ ARAÇLAR İÇİN...

Fatura değeri 750.000 TL'nin üzerinde olan taşıt kredilerinde vade sayısı 48 aydan 24 aya kadar inecektir açıklaması geldi.

BDDK tarafından alınan kararların finansal istikrarın sağlanması ve cari açığın azaltılmasına yönelik olarak atılan makro ihtiyati adımlar çerçevesinde alındığını duyurusu yapılmıştır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR