Sıfır Faizle Kredi Veriliyor! Kuveyt, Albaraka ve Ziraat Katılım Bankası Duyurdu

Sıfır Faizle Kredi Veriliyor! Kuveyt, Albaraka ve Ziraat Katılım Bankası Duyurdu
YAYINLANMA TARİHİ: 17.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Sıfır Faizle Kredi Veren Bankalar Var mı? Sıfır Faizle kredi veren bankalar hangi şartlarda imkan veriyor? Sıfır faizle kredi almak için kredi notumuz önemli mi? Eğer sizde bankalardan faizsiz kredi almak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Sıfır Faizle Kredi Veren Bankalar Var mı? Sıfır Faizle kredi veren bankalar hangi şartlarda imkan veriyor? Sıfır faizle kredi almak için kredi notumuz önemli mi? Eğer sizde bankalardan faizsiz kredi almak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Ülkemizde bankalardan aldığınız kredilerde belirli faizler vardır. Faizsiz olarak kredi alabileceğiniz bankalar yok, kurumlar vardır. Bu kurumlar girişimci olan kişilere faizsiz ve hibe krediler verirler. KOSGEB kredisi olarak bilinen bu kredileri almak için bir iş yeri kurmanız gerekmektedir. Sıfır Faizle kredi arıyorsanız ve kredinin faizlerinin helal olmadığını düşünüyorsanız size özel bankalardan faizsiz krediler alabilirsiniz. Bu özel bankalar katılım bankalarıdır. İslami şartlara uygun bankacılık işlemleri yaparlar. 
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
Bu verdiğimiz bankaların verdikleri krediler genellikle sıfır faizli olarak verilmektedir. Kar payı oranı ile işlem yaparlar. Tamamen helal kredilerdir. İhtiyaç finansmanı, konut finansmanı, taşıt finansmanı gibi kredileri uygun faiz oranları ile kullanabilirsiniz.

Bankalardan Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu bankalardan da kredi almak isteyenler özellikle banka şartlarına uygun müşteri olması gerektiğini bilmesi gerekiyor. Çünkü diğer bankalara nazaran bu bankalardan kredi almak daha çok zordur. Kredi başvurusu yapacak olan kişinin 18 yaşından büyük olması, TC vatandaşı olması ve kredi notunun en az 1300 ve üzerinde olması gerekmektedir. Gelir durumu ise düzenli olması ve en az 1 yıldır sigortasının yatması gerekiyor. Bu şartlara uygunsanız Katılım bankalarından şubelere giderek kredi başvurusu yapıp, ihtiyacınız olan krediyi kullanabilirsiniz.


Albaraka Türk Kredi Kampanyaları

Albaraka Türk Katılım Bankası ihtiyaç finansman kredisi başta olmak üzere konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredileri de faizsiz olarak vermektedir. Verdikleri kredilerde kar payı oranı uyguluyorlar. Uygun faizlerle 100.000 TL’ye kadar bu krediyi sıfır faizle, helal olarak kullanabilirsiniz.
Albaraka Türk Katılım Bankası ayrıca Hac ve Umre için de faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Evraklarınız ve kimliğinizle size en yakın Albaraka Türk Katılım Bankalarına giderek kredi başvurusu yapabilmektesiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kampanyaları

Albaraka Türk gibi bu bankanın da kredi imkanları aynıdır. Sizde eğer bu bankadan kredi başvurusu yapacaksanız, şartlara uygun olduğunuzu bilmeli, gelir belgeniz ve diğer evraklarınızda eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Kuveyt Türk özellikle emekliye faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. SGK maaşınızı Kuveyt Türk’e taşırsanız ve bu bankadan 3 yıllık maaş almayı taahhüt ederseniz banka size hem promosyon hem de emekli kredisi verecektir. Kuveyt Türk bankası ayrıca 0.89 kar payı oranları ile konut kredisi veriyor. 10 yıllık vade ile alacağınız bu konut kredisinde tamamen faizsiz olarak işlem yapacak ve islami şartlara uygun ev sahibi olacaksınız.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER