SGK’ya Borcu Olanlar İçin Yapılandırma Müjdesi Geldi! Hangi Borçlar İçin Yapılandırma Yapılır?

SGK’ya Borcu Olanlar İçin Yapılandırma Müjdesi Geldi! Hangi Borçlar İçin Yapılandırma Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumuna herhangi bir sigorta prim borcu ya da vergi borcu olan vatandaşlarımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlanması ile beraber yapılandırma müjdesi sonunda geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumuna herhangi bir sigorta prim borcu ya da vergi borcu olan vatandaşlarımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlanması ile beraber yapılandırma müjdesi sonunda geldi. Vatandaşlarımız için sunulan fırsatlar ile beraber pek çok vatandaşımız borçlarını yapılandırarak rahat bir nefes alma olanağına sahip olabilecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan bu fırsatlar ile on binlerce vatandaşımız hemen borçlarını yapılandırarak bu fırsatları değerlendirme olanağına sahip olabilir. Aksi takdirde borcunu yapılandırmayan ve borçlarını ödemeyen vatandaşlarımız için icra takiplerinin başlayacağına dair açıklamalar yapılmasının ardından üzücü haber geldi. Bu sebepten ötürü hemen borçlarınızı yapılandırarak icra takip işlemleri ile uğraşmayın.

AKP grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından yapılan son dakika açıklamalar ile beraber pek çok vatandaşımız bu fırsatlardan yararlanarak borçlarını yapılandırabilecek. Böylelikle özellikle pandemi içerisinde bu zorlu yolu bırakacak ve rahat bir geçim sağlama fırsatını elde edebileceksiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılandırma işlemlerinizi gerçekleştirerek kolay ödeme seçenekleri ile borçlarınızı daha kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Peki, SGK borçları nasıl yapılandırılır? Hangi borçlar yapılandırılacak? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

HANGİ BORÇLAR YAPILANDIRILIR?


Vatandaşlarımız tarafından yapılan son dakika araştırmalar doğrultusunda yapılandırma müjdesinin gelmesinin ardından hangi borçların yapılandırılabileceğine dair araştırmalar yapılırken pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirmek istemektedir. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar ile beraber vatandaşlarımız borçlarını yapılandırarak ödeme kolaylığı ile üzerlerinde bulunan yükü hafifletme olanağına sahip olabilecek. İşte yapılandırabileceğiniz borçlar şu şekildedir;
 • Emlak vergisi,
 • Çevre temizlik vergisi,
 • İlan ve reklam vergisi,
 • Su,
 • Atık su,
 • Katı atık ücretleri,
 • Yol katılım payları,
 • Trafik cezası,
 • Vergi borçları,
 • SGK prim borcu,
 • Gümrük vergisi dâhil olacak.
VERGİ BORCU YAPILANDIRMA AÇIKLAMALARI YAPILDI!

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından son dakika gelişmeler doğrultusunda yapılan açıklamalar vatandaşlarımız tarafından dikkatleri üzerine çekmektedir. Vergi borcu yapılandırma işlemleri ile alakalı olarak AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş şu ifadeleri kullanmıştır;

‘’ Eğer belirlenen ilk taksitte borçların ödenmesi gerçekleşirse YÜFE’den gelen gecikme zamlarının yüzde doksanlık oranları silinmiş olacak. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisinden atık su vergisine, çevre temizlik vergisine, ilan ve reklam vergisinden yol katılım paylarına kadar birçok yapılandırma mevcut olacak. Bir yandan da gümrük vergisi ve geçerli olan faizlerin yanı sıra gecikme zamlarının idari para cezalandırmaları da yapılandırmaya gidecek. En fazla 18 eşit taksit ile uygulamaya girecek olduğu – bir yandan sosyal güvenlik primlerinin gecikme cezalarının da yapılandırma kapsamına gireceği yılsonuna kadar her kapsam için müracaat etmek gerekli olduğu yapılandırma ile beraber vergi barışının geldiği yapılandırma kapsamında çok farklı kurumların yer aldığı ortalama olarak 500 milyar TL gibi çok yüksek rakamların söz konusu olduğun‘’  aktarılmıştır.

BORÇLARINIZI HEMEN YAPILANDIRIN!

Vatandaşlarımız tarafından sunulan pek çok olanağın bir araya gelemsinin ardından vatandaşlarımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlanmış bulunmaktadır. Yapılandırma işlemlerini uygulayacak bireyler bu zorlu süreç içerisinde borçlarını hafifleterek rahat bir geçim sağlama olanağını elde edebilecek.

Böylelikle vatandaşlarımız hemen başvuru işlemlerini gerçekleştirerek borçlarını yapılandırması beklenmektedir. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntıları ve gelişmeleri gündemimizde bulabilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR