SGK’ya Başvuran Herkes 31 Aralık’a Kadar 1103 TL Ödeme Alıyor! Hemen Başvuru Yapın!

SGK’ya Başvuran Herkes 31 Aralık’a Kadar 1103 TL Ödeme Alıyor! Hemen Başvuru Yapın!

Pandemi ile mücadele konusunda yeni teşvik paketleri bir bir açıklanmaya devam ederken konu hakkında son açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı.

Hepimizin bildiği gibi uzun zamandır SGK tarafından çeşitli ödemeler yapılıyor. Özellikle maddi anlamda eksiklikleri olan vatandaşlarımızın işsizlik maaşları almasının yanında normalleşme desteği almasının da mantıklı olacağı düşünüldü. Normalleşme desteğinden yararlanılabilmesi için işyerlerinin e-SGK üzerinden başvuru yapmasının yeterli olacağına dikkati çeken Bakan Selçuk şu açıklamayı yaptı. “İşyerlerimiz, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesine giriş yaparak, ’e-SGK/İşveren/ İşveren Sistemi/Teşviklerden Faydalanacak Sigortalı Tanımlama’ ekranında yer alan ’7252 4447 Sayılı Kanuna Geçici 26. Madde Desteği’ menüsünden işlemlerini gerçekleştirebilir” ifadelerini kullandı. Bu ifadelerden sonra ise normalleşme desteğinin 31 Aralık tarihine kadar devam edebileceği anlaşılıyor. Başvuru yapacak olan tüm vatandaşlarımızın öncelikle yapmaları gerekenler aşağıda tek tek anlatılıyor. İşte tüm detaylar…

Korona virüs salgını dönemine bakıldığı zaman iş yapamaz hale gelen esnaf sayısı bir hayli çok. Bu nedenden ötürü ne esnaflar iş yapabildi ne de çalışanlar maaşlarını alabildiler. Bu noktada ise devletimizin bir lütuf olarak sağladığı 1103 TL ödeme normalleşme desteği adı altında sunuldu. Mağdur durumda olan tüm vatandaşlarımızın bu ödemelerden yararlanabileceği söyleniyor olsa da ne yazık ki sadece belirli sayıda kişi bu ödemeden faydalanabildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalarda her başvuru yapan kişinin bu ödemelerden hızlı bir şekilde yararlanabileceği ifade ediliyordu. Ancak bu durum hiçte öyle olmadı özellikle mağdur durumda olan, işsiz kalan özel sektör çalışanlarının bu ödemelerden yararlanabilmek için ellerinden geleni yapmalarına rağmen hiçbir şekilde ödeme alamadılar. Ancak şimdi Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili yeni bir açıklama yaparak ödemelerin 31 Aralık tarihine kadar devam edebileceğini savunuyor. Peki, bu ödemeler kimlere yapılıyor? Kimler normalleşme desteği ödemesi alabilir? Normalleşme desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm ayrıntılar…

BAŞVURULAR E-SGK'YA YAPILACAK!

Normalleşme desteğinden yararlanılabilmesi için işyerlerinin e-SGK üzerinden başvuru yapmasının yeterli olacağına dikkati çeken Bakan Selçuk, "Işyerlerimiz, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun resmi internet sitesine giriş yaparak, 'e-SGK/Işveren/ Işveren Sistemi/Teşviklerden Faydalanacak Sigortalı Tanımlama' ekranında yer alan '7252 4447 Sayılı Kanun Geçici 26. Madde Desteği' menüsünden işlemlerini gerçekleştirebilir" ifadelerini kullandı.


BAKAN SELÇUK'TAN 950 MİLYON LİRALIK NORMALLEŞME DESTEĞİ AÇIKLAMASI GELDİ!

Pandemi ile mücadele konusunda yeni teşvik paketleri bir bir açıklanmaya devam ederken konu hakkında son açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Selçuk normalleşme desteği hakkında son rakamları duyurarak işverenleri ve çalışanları desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi.

159 BİN İŞVEREN VE 1.2 MİLYON ÇALIŞANA DEVLET 950 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklaması ile "159 bine yakın işverene 1,2 milyonu aşkın çalışan için yaklaşık 950 milyon lira tutarında Normalleşme Desteği sağladık" dedi.
Korona virüs salgının başlamış olduğu ve Pandemi kurallarına geçiş yapılan Mart ayından bu yana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı farklı isimler altında çok sayıda yardım ve destek ödemesini hayata geçirdi. İhtiyaç sahibi ailelere ödenen 1000 TL Pandemi yardımı en çok talep gören ve faydalanılan başlık olurken bu yardım için başvurular halen e devlet üzerinden 3.faz başlığı altında kabul edilmeye devam ediliyor. Ancak daha önce birinci ve 2.faz Pandemi yardımı alanlar, devlet memurları, sigortalı çalışanlar, emekliler, işsizlik maaşı alanlar ve kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar ne yazık ki 3. faz Pandemi yardımı için başvuru yapmıyorlar.
Süreçte devlet Aralık ayı sonuna kadar ücretsiz izne çıkarılan kişilere kısa çalışma ödeneği ödemeye, normal çalışma sürecine dönen işveren ise asgari ücret desteği vermeye devam edecek.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER