SGK Emeklilik Evrak Takibi Sorgulama Nasıl Yapılır? Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK Emeklilik Evrak Takibi Sorgulama Nasıl Yapılır? Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?
YAYINLANMA TARİHİ: 26.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

SGK emeklilik evrak takibi sorgulama nasıl yapılır? Emeklilik başvurusu nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

Günümüzde pek çok vatandaşımız tarafından merak edilen konular arasında SGK ‘ya gönderilen evrak takibinin nasıl yapılacağı bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde pek çok işlemler çok kolay ve rahat bir şekilde halledilmektedir. Önceler de insanlar evrak işlemlerini halletmek için pek çok kurumlara gitmek zorunda kalıyordu. Ancak bilgisayar ve internet hayatımıza girdikten sonra neredeyse tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde halletme fırsatını elde etme olanağına sahip olabiliyoruz. Bu durumda pek çok vatandaşımız SGK emeklilik evrak takip işlemlerini internet üzerinden nasıl yapılacağına dair araştırma yapmaktadır. İşte ayrıntılar…

Emeklilik evrakları hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız evrak durumunu öğrenmek için SGK evrak takibi işlemleri kapsamında işlemlerini halledebilmektedir. Emeklilik evraklarını takip etmek günümüzde çok kolay işlemler doğrultusunda gerçekleştirilebilmektedir. SGK evrak takibini yapmak isteyen bireyler Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri doğrultusunda merak içerisinde SGK evrak takibi nasıl yapılır? Emeklilik başvuru sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Gibi sorular ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Tüm bu konulara ait detayları haber adresimiz üzerinden öğrenerek işlemlerinizi kolay bir şekilde halletme fırsatını elde edebilirsiniz.
SGK EMEKLİLİK EVRAK TAKİP İŞLEMLERİ 2020
SGK emeklilik evrak takip işlemleri teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle beraber kolay bir hal almaya başlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti olan bireyler vatandaşlık numarası ve kayıt yaptırırken sisteme kayıt ettiği cep telefonu numarası ile evrak takiplerini sorgulama olanağına sahip olabilmektedir. Tüm bu bilgilere sahip olan vatandaşlarımız SGK resmi web adresi üzerinden eksiksiz bir şekilde doldurmaları doğrultusunda evrak sorgulama işlemlerini gerçekleştirme olanağına sahip olabilmektedirler. Böylelikle evraklarınızın durumunuzu sorgulayabilir ve evraklarınızın kabul olup olmadığınızı öğrenme olanağına sahip olabilirsiniz.

SGK EMEKLİ BAŞVURU SORGULAMA İŞLEMLERİ!


SGK emeklilik başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız SGK’nın resmi web adresi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bunun için öncelikle SGK resmi web adresine giriş yaparak SGK Evrak Kaydı ve Takibi başlığına gitmeniz gerekmektedir. Böylelikle bu sayfa üzerinden işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.
SGK Evrak Kaydı ve Takibi sekmesine giriş yaptıktan sonra önümüze çıkan sayfa da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası ve sistemde kayıtlı olan cep telefon numarası girerek Evrak Ara butonuna basarak sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik başvurusunu sorgulamak isteyen bireyler de bu işlemler kısasında takip etme fırsatını bulabilmektedir.

EMEKLİLİK BAŞVURU SORGULAMA İŞLEMLERİ!

Emeklilik başvurusunu sorgulamak isteyen bireyler sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını merak ederek araştırmaya başlamış bulunmaktadır. İşlemlerinizi e Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. E Devlet uygulamasına giriş yapmanız doğrultusunda emeklilik başvuru işlemlerinizi ve evraklarınızı sorgulayabilirsiniz. Bunun için e Devlete giriş yapmanız doğrultusunda 4A Emeklilik Kaydı sayfası üzerinden gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde emeklilik başvurularınızı sorgulayabilir ve detayları inceleme olanağına sahip olabilirsiniz.

EMEKLİLİK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER!
  • Fotoğraflı ve mühürlü kimlik belgesi
  • Üç adet son 6 ayda çekilmiş fotoğraf
  • Emekli maaşının alınacağı bankaya ilişkin dilekçe
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Emeklilik işlemini yapmak isteyen erkekler için askerlik belgesi
  • Memuriyete başlama tarihine ilişkin mezuniyet belgesi
  • Sigorta türlerinin birleştirilmesi gerçekleştirilmişse, birleştirmeyi beyan eden belge
  • Sigortaya ait tüm ödemelerin yapıldığına ilişkin belge
Emeklilik başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız bu belgeleri toplamaları doğrultusunda SGK’ya başvuruları işlemlerini yapma olanağına sahip olabilmektedir. Böylelikle başvuru işlemlerinizi de e Devlet uygulaması üzerinden takip edebilir ve sorgulama olanağına sahip olabilirsiniz.
 
 

DİĞER



DİKKAT ÇEKEN HABERLER