SGK Borç Yapılandırma Müjdesini Verdi! Borçlarınızı Yapılandırarak Bu Fırsatları Kaçırmayın!

SGK Borç Yapılandırma Müjdesini Verdi! Borçlarınızı Yapılandırarak Bu Fırsatları Kaçırmayın!

Günümüzde birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlamasının ardından vergi ve prim borcu olan bireyler için olağanüstü olanaklar dikkatleri üzerine çekmektedir.

Günümüzde birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlamasının ardından vergi ve prim borcu olan bireyler için olağanüstü olanaklar dikkatleri üzerine çekmektedir. Vergi ve prim borcu olan bireyler için sunulan bu olanakların ardından milyonlarca vatandaşımız bu fırsatlar dahilinde borçlarını yapılandırarak korona virüs ile mücadele döneminde büyük fırsatları yakalama hakkına sahip olabilecek. Bireyler için sunulan bu fırsatların yapılmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu önemli açıklamalar yapılmasının ardından borç yapılandırma müjdesi gelmesinin ardından bu fırsatı kaçırmamak için hemen başvurularınızı yaparak kolay ödeme seçeneklerini değerlendirme hakkına sahip olabilirsiniz.

Günümüzde pek çok birey için sunulan fırsatların ardından pek çok prim ya da vergi borcu bulunan bireyler borçların silinmesine yönelik taleplerini oluşturdu. Ancak bu durumun söz konusu olmayacağına dair açıklamalar yapılmasının ardından konu ile alakalı düzenlemelerin yapılacağı bildirildi. Pek çok vatandaşımız için sunulan bu olanakların ardından SGK borç yapılandırma müjdeleri ile beraber vatandaşlarımıza olağanüstü fırsatlar da sunulmaya başlamış bulunmaktadır. Peki, SGK prim ve vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? SGK prim ve vergi borcu yapılandırma şartları nelerdir? Konuya dair merak edilen tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenebilir ve başvurularınızı gerçekleştirerek büyük fırsatlardan yararlanma hakkına sahip olabilirsiniz.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN BÜYÜK MÜJDE!


Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından borç yapılandırma fırsatının sunulmaya başlamasıyla beraber bireyler olağanüstü Fıratları değerlendirmeye başlamış bulunmaktadırlar. Bireyler borçlarını yapılandırma işlemlerini gerçekleştirmeleri doğrultusunda borçlarını istedikleri vade doğrultusunda taksitlendirebilecek. Ancak vade sayısı arttıkça ödeyeceğiniz toplam ödeme miktarı da artış göstereceğini unutmamanız gerekmektedir. Bu sebepten ötürü ne kadar az ödemelerinizi gerçekleştirirseniz toplam ödemeniz de o kadar az olacaktır. Böylelikle vade sayısını düşük tutmanız sizin için avantaj sağlayacaktır.

HANGİ BORÇLAR YAPILANDIRILABİLİR?

Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olan bireyler için sunulan olanakların ardından pek çok vatandaşımız hangi borçların yapılandırılabileceğine dair araştırmalarını sürdürmeye başlamıştır. Vatandaşlarımız için yapılan açıklamalar dahilinde bu sorunun cevabı Resmi Gazete de yayımlanmasıyla beraber müjdeli haber geldi. Bu kapsam doğrultusunda Resmi Gazete'de yayınlanan 7256 Sayılı Kanunun detayları da şu şekilde:
 1. 5510 Sayılı Kanunun 4 ncü maddesinin (a), (b) ve (c) bendi kapsamındaki sigortalılık statülerinden kaynaklı Sigorta Primi, Emeklilik Keseneği ve Kurum Karşılığı, İşsizlik Sigortası Primi, Sosyal Güvenlik Destek Primi ile bunlara bağlı gecikme zammı ve gecikme cezası alacakları.
 2. İsteğe Bağlı Sigorta Primleri, Topluluk sigortası Primi ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zamları.
 3. 31/08/2020 tarihine kadar bitirilmiş olan özel nitelikteki inşaatlar ile ihale konusu işlere ilişkin yapılan ön değerlendirme, araştırma veya tespit sonucunda bulunan eksik işçilik tutarı üzerinden hesaplanan Sigorta Primi ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zamları.
 4. 31/08/2020 tarihine kadar yapılan tespitlere ilişkin olup ilgili Kanunlar uyarınca uygulanan İdari Para Cezaları ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zamları.
 5. İlgili Kanunlar gereğince takip edilen Damga Vergisi, Özel İşlem Vergisi, ve Eğitime Katkı Payı ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zamları.
 6. Genel Sağlık Sigortası Primi ve buna bağlı gecikme cezası ve gecikme zamları.
 7. Üçüncü Şahısların rücu borçları.
 8. Tarımsal Kesinti Sorumlularının Tevkifat Borçları.
 9. Ek5, Ek6 kapsamındaki Sigorta Prim Borçları
 10. 2925 Sayılı Kanuna tabi sigorta prim borçları.
 11. Yersiz Olarak Ödendiği Tespit edilen alacaklar ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı borçları yapılandırma kapsamına alınmıştır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR