Şekerbank’tan Emekliler İçin Özel Kredi Paketleri Kimlere Nasıl Verilece?

Şekerbank’tan Emekliler İçin Özel Kredi Paketleri Kimlere Nasıl Verilece?

Geçtiğimiz günlerde Şekerbank tarafından emekliler için özel kredi olanakları duyurulmuştu. Bu kredi olanaklarında çok düşük faiz oranları ve kolay ödeme koşulları bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Şekerbank tarafından emekliler için özel kredi olanakları duyurulmuştu. Bu kredi olanaklarında çok düşük faiz oranları ve kolay ödeme koşulları bulunuyor. Tamamen emeklilerin maddi ihtiyaçlarını gidermek amacıyla oluşturulan bu krediler anında başvurularla alınabiliyor. Korona virüs döneminde yayımlanan bu kredi sayesinde emekliler de Şekerbank üzerinden istediği avantajlı krediyi alabilecek konuma geliyor. Çok özel kampanyalarla birlikte verilen bu kredilerin ödemesi de bir hayli kolay oluyor. Emekliler aylık olarak düşük tutarlardan ödemelerle birlikte kredi sahibi olabiliyor.

ŞEKERBANKTAN EMEKLİLERE ÖZEL AVANTAJLAR

Şekerbank yaz dönemi sonunda yayımladığı özel emekli kredileri için çeşitli olanaklar veriyor. Bu olanaklar için SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığından emekli olan kişiler için düşük faiz oranları verilebiliyor diyebiliriz. Bunun yanında emekli maaşını 3 yıl boyunca Şekerbank üzerinden almayı kabul eden kişilerin bin 250 liraya kadar promosyon alabilme şansını elde ediyor. Verilen promosyon tutarları ise maaş değerlerine göre değişebiliyor. Örneğin bin 500 liraya kadar olan maaşlarda 500 lira, 2 bin 500 liraya kadar olan maaşlarda 625 lira, 2 bin lira üzerinde olan maaşlarda da 750 lira promosyon veriliyor. Promosyonlar haricinde ise 2 adet otomatik ödeme talimatı veren emeklilerin 150 lira ve emekli maaşını almak için Şekerbank’a yönlendiren emeklilerin de kişi başı 150 lira ek ödemesi oluyor.


ŞEKERBANK EMEKLİLER İÇİN ÖZEL KREDİ PAKETLERİ

Şekerbank maddi ihtiyacı olan emekliler için çeşitli fırsatlar sunabiliyor. Bu fırsatlar olarak yüzde 0,92 faiz oranından başlayan kredilerle birlikte azami olarak 100 bin lira kredi çekilebiliyor. Bu kredilerde 3 ile 36 ay vade süresi arasında yüzde 0,95 ve 37 ile 60 ay vade süreleri arasında da yüzde 1,09 faiz oranı verilebiliyor. Çekilecek olan kredi tutarına göre de farklı kredi tahsis ücretleri uygulanıyor. Bu kredi tahsis ücretleri 10 bin lira kredide 50 lira, 20 bin lira kredide 100 lira, 40 bin lira kredide 200 lira, 50 bin lira kredide de 250 lira şeklinde belirtiliyor. Bunun yanında 60 bin lira kredide 300 lira, 70 bin lira kredide 350 lira, 80 bin lira kredide 400 lira, 90 bin lira kredide 450 lira ve 100 bin lira kredide de 500 lira kredi tahsis ücreti ödeniyor.
Kredi için örnek verilecek olursa 10 bin lira kredi tutarında 50 lira kredi tahsis ücreti bulunuyor. 36 ay vade süresi ile birlikte alınan kredinin yüzde 0,95 faiz oranı oluyor. Böylelikle de aylık 340 lira ödeme yapılıyor. Eğer aynı kredi tutarı 60 ay vade süresiyle alınacak olursa da yüzde 1,09 faiz oranıyla birlikte aylık 241 lira ödeme sağlanıyor.

KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR? KOŞULLARI NELER OLUYOR?

Krediye başvurmak isteyen kişiler için öncelikle 3 ay ödemesiz dönem ve 60 aya kadar vade süresinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu avantajlardan faydalanmak isteyen emeklilerin ise çeşitli şartları sağlaması gerekiyor. Öncelikle krediye başvuru yaparken kimlik fotokopisi ve son 3 aya ait olan fatura belgeleri isteniyor. Daha sonrasında da gelir belgesiyle birlikte tapu ve araç ruhsat fotokopileri başvuruda talep ediliyor. Emekli aylığı yeterli düzeyde olan ve kredi notu istenen seviyede olan emekliler kredi için başvuru yapabiliyor. Kredi başvurularında da İnternet, mobil ve banka şubeleri söylenebiliyor. Direkt olarak başvuru yapılarak kredi tutarı çekilebiliyor.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER