Şekerbank’tan 15 Yaşına Kadar Olan Araçlara Sıfır Faizli Taşıt Kredisi Fırsatı!

Şekerbank’tan 15 Yaşına Kadar Olan Araçlara Sıfır Faizli Taşıt Kredisi Fırsatı!

Türkiye’de otomobil satın alabilmek artık gerçek manada bir marifet haline geldi. Özellikle asgari ücretli çalışanlar ve memur olan kişilerin bir otomobil sahibi olabilmesi için olağanüstü bir çaba sarf etmesi gerekiyor.

Türkiye’de otomobil satın alabilmek artık gerçek manada bir marifet haline geldi. Özellikle asgari ücretli çalışanlar ve memur olan kişilerin bir otomobil sahibi olabilmesi için olağanüstü bir çaba sarf etmesi gerekiyor. İnsanlar kendi emekleri ile bir otomobil satın alabilmesi için en az 100 bin TL’yi gözden çıkarmaları gerekiyor. Türkiye’de artan ikinci el otomobil piyasasına göre ortalama bir araç satın alabilmek için en az 100 bin TL gibi bir rakamın cepten çıkması gerekiyor.

Ancak herkes bu miktarı tek seferde çıkartabilecek kadar ekonomik güce sahip olmayabilir. İnsanların ekonomik sıkıntıları bir yandan, işsizlik oranları bir yandan, Korona virüs salgını bir yandan, günlük yaşamın kendi içerisindeki sıkıntılar bir yandan insanlar ekmek alırken dahi düşünürken bir de 100 bin TL ya da daha yukarı rakamlarda otomobil satın alabilmek için ödediği neredeyse imkânsız durumdur. O nedenden ötürü bu durumu iyi değerlendiren Şekerbank, 15 yaşına kadar tüm otomobiller için sıfır faizli taşıt kredisi paketi başlattı.

Başlatılan bu taşıt kredisi paketi ile beraber en az 2 milyon vatandaşımızın çok rahat bir şekilde taşıt alabileceği düşünülüyor. İnsanlar kredi çekerek otomobil satın aldığı bir döneme denk geldiğimiz için artık insanların daha rahat bir şekilde kredi çekebilmesi gerekiyor. Ancak herkes yine benzer şekilde kredi kullanamıyor.

İşte tam olarak bu iki soruna odaklanan Şekerbank hem insanların rahat kredi alabilmesi için şartlarını yumuşattı hem de sıfır faiz gibi çok önemli bir fırsat yarattı. Daha önce hiçbir şekilde eşi benzeri görülmemiş olan bu kredi paketi ile beraber insanlar daha rahat bir şekilde hayallerini süsleyen otomobillere kavuşabilecekler. Vatandaşlarımızın her türlü istek ve ihtiyaçlarını iyi bir şekilde analiz edebilen ve durumlardan fırsatlar yaratan Şekerbank bu kez de sıfır faizli taşıt kredisi ile beraber yine en bilinen banka markaları dalına giriş yapmayı hedefliyor.

Şekerbank, 1970 ve 1980’li yıllarda çok daha fazla düzeyde bilinen ve kullanılan bir banka markası iken şimdilerde sadece bazı emeklilerin emeklilik maaşı için tercih ettiği ve bazı kurumların maaş ödemelerini yapmak için kullandığı bankalardan bir tanesi haline geldi.

SIFIR FAİZLİ ŞEKERBANK KREDİSİ İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Şekerbank’ın verecek olduğu sıfır faizli taşıt kredisi için sadece fiziksel Şekerbank şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruların ilk aşamada internetten yapılacağı belirtilmişti ancak daha sonrasında şahsen Şekerbank şubelerinden yapılabileceği ifade edildi. Bu kapsamda Şekerbank sıfır faizli taşıt kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın mutlak surette şahsen şubelere başvuru yapmaları gerekmektedir.


KREDİ PAKETİNİN AYRINTILARI

Milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren bu önemli kredi paketi 60 ay vadeli, yüzde sıfır faiz fırsatı ve kredi tüketicisi dilerse ilk 12 ay taksit erteleme yapabilecek seviyede ayarlanmıştır. Bu nedenden ötürü Şekerbank kredi tüketicisi olan tüm vatandaşlarımızın çok rahat bir şekilde kullanabileceği bir kredi paketi yayınlandığı ifade edilmiştir.

Eğer siz de sıfır faizli taşıt kredisi kullanmak ve bu tarihi krediyi ilk kullananlardan olmak istiyorsanız hemen en yakın Şekerbank fiziksel şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. 60 ay vade, 12 ay erteleme, yüzde sıfır faiz toplam 100 bin TL taşıt kredisi için gerekli belgeler.

- TC kimlik belgesi

- Gelir belgesi

- Borç yoktur belgesi

- İkametgâh belgesi  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR