Sakarya Hendek'de Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında Çok Şiddetli Patlama Oldu!

Sakarya Hendek'de Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında Çok Şiddetli Patlama Oldu!
YAYINLANMA TARİHİ: 03.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambülans sevk edildi. Bölgede geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı.

Sakarya'nın Hendek ilçesinde senelerdir faliyet gösteren Türkiye'nin en büyük havai fişek fabrikalarından birisi olan Büyük Çoşkunlar havai fişek fabrikasında çok büyük bir patlama yaşandı. Patlama o kadar büyüktü ki civardaki evlerdeki vatandaşlar kendilerini deprem oluyor diye sokağa attı. Birçok ev ve iş yerinin camları kırıldı. Etrafta çok büyük maddi hasar oluştu.

Patlama o kadar şiddetliydi ki civar illerden Düzce, Sakarya ve Akyazı'da bile çok şiddetli şekilde hissedildi. Olay yerine çok sayıda ambülans ve itfaiye sevk edildi. 

Patlama ile uluşan çok büyük bir bulut var. Bu bulut ise patlamanın ne kadar büyük ve şiddetli olduğunu gösteriyor.

Fabrika'da kimi verilere göre 150 kişi kimi verilere göre 170 kişinin çalışıyor olduğu söyleniyor. 


Yangın ve patlamalar şuan çok şiddetli şekilde devam ediyor! 

Havai fişeği söndürmek hiç kolay olmuyor. Sıradan bir yangından çok çok öte ama kahraman itfaiye ekipleri şuan soğutma çalışmalarına devam ediyor. 

Gelen ilk bilgilere göre çok sayıda ölü ve yaralı olduğu iddia ediliyor. Ancak resmi açıklama yapılmadan bu bilgilere inanmamak gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla şuan 3 Bakan acil şekilde bölgeye gidiyor. Hem olayı net olarak yerinde görmek hem de en doğru resmi açıklama yapmak için devlet gerekli tüm önlemleri alıyor.

Şuan için biz de ölü ve yaralı olmasın diye dua ediyoruz. İnşallah fabrikada emektar insanlarımızın hiçbiri ölmemiştir. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER