Sağlık Bakanlığı’na 5 bin 430 En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız Memur Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı’na 5 bin 430 En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız Memur Alımı Yapılacak!
YAYINLANMA TARİHİ: 26.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde işsiz kalan vatandaşlarımız iş arayışına başladı. Yapılan son dakika açıklamaları doğrultusunda birbirinden farklı iş ilanları yayımlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız için müjdeli haber veriliyor.

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde işsiz kalan vatandaşlarımız iş arayışına başladı. Yapılan son dakika açıklamaları doğrultusunda birbirinden farklı iş ilanları yayımlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız için müjdeli haber veriliyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere yayımlanan ilan doğrultusunda 5 bin 430 memur alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık tarafından personel açığını kapatmak amacıyla birbirinden farklı pozisyonlar kapsamında 5 bin 430 memur alımı yapılacağına dair müjdeli haber geldi. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız tarafından başvuru işlemleri nereye ve ne zaman yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? Gibi pek çok soru gündemimizde ki yerini almasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. İşte konuya dair tüm ayrıntılar…

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlar doğrultusunda personel alımı yapılacağı açıklandı. Haziran ayı içerisinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırılması amacıyla 5 bin 430 memur alımları yapılacak. Gerekli olan açığın giderilmesi amacıyla birbirinden farklı pozisyonlar ile birlikte toplamda 5 bin 430 memur alım müjdesi vatandaşlarımızı sevindiren ilanlar arasında bulunuyor. Personel alım ilanları son zamanlar da sık sık yapılmasıyla beraber birbirinden farklı şartlar taşımasından dolayı şartlara uyum sağlayan vatandaşlarımız başvuru işlemlerini yapabilecek. Memur alımları için başvuru işlemleri başlamasıyla beraber başvurular için son tarihe sayılı günler kaldı. Kimlerin başvuru yapabileceği ve kimlerin işe alınacağı son zamanların merak konuları arasında bulunuyor. İşte konuya dair tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden sizlerle paylaştık.

SAĞLIK BAKANLIĞI YAYIMLADI! PERSONEL ALIMLARI YAPILIYOR!


Son zamanlarda birbirinden farklı 3 ilan yayımlanmasının ardından 5 bin 430 memur alım haberleri merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı personel alım ilanları hangi alan içerisinde yapılacağı bildirilmesinin ardından birbirinden farklı kadrolar ile alım yapılacağı bildirildi. Başvuru süreleri farklı olmasıyla beraber vatandaşlarımız konuya dair araştırmaları sürdürüyor. Bu doğrultuda 250 işçi, 3 bin sağlık personeli ve memur, 2 bin 180 istifa sonrası yeniden atama kurası yapılacağı açıklandı. Bu kapsam doğrultusunda başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızın belirtilen şartlara uyum sağlaması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu doğrultu da başvuru yapmak için belirlenen özellikler şu şekildedir:
  • T.C vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Çalışmalarına engel sağlık sorunları olmamak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının olumlu çıkması,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Askerliği yapmış olmak veya askerlikle ilişkisi olmamak.
SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI İLE İLGİLİ DETAYLAR!

Yayımlanan haber doğrultusunda sözleşmeli sağlık personel alımları ile ilgili son dakika açıklamaları geldi. 3 bin personel alımı yapılacağı bildirilmesinin ardından KPSS sonuçları doğrultusunda başvuru işlemleri gerçekleştirilecektir. ÖSYM tarafından meydana gelen merkezi yerleşim ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde tercihlerin yapılması ön görülmektedir. Bu kapsam doğrultusunda tercih kılavuzu ÖSYM’nin resmi web adresi üzerinden yayımlanarak vatandaşlarımıza sunulacaktır. Sağlık Bakanlığı personel alım tercihleri için ise 2018 KPSS sonuçları geçerli olacaktır. Bu kapsam doğrultusunda 16 Haziran ve 28 Haziran tarihleri arasında tercih kılavuzlarını inceleyerek başvuru şartlarına uyum sağlamanız doğrultusunda tercihlerini yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan haber doğrultusunda 250 sürekli işçi alımı yapılacağı bildirildi. Atanmaya hak kazanan bireyler Sağlık Bakanlığı bünyesince işçi olarak istihdam edilmesi hedeflenmektedir. Sürekli işçi alım ilan başvuru 17 Haziran ila 27 Haziran tarihleri arasında yapılması ön görülmektedir. İŞKUR resmi web adresi üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle bu fırsatlardan yararlanma olanağına sahip olmanın yanı sıra bu zorlu süreç içerisinde işsiz kalan bireylerin iş bulma olanağına sahip olabilecektir.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER