Sağlık Bakanlığı Yeniden Atama Kura Başvuruları Başladı! Hemen Başvuru Yapın!

Sağlık Bakanlığı Yeniden Atama Kura Başvuruları Başladı! Hemen Başvuru Yapın!
YAYINLANMA TARİHİ: 24.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Sağlık Bakanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda da yeniden atama yaptı. Yeniden atama başvuruları için sağlık çalışanlarının hemen başvuru yapması ve atama yapılmasını istediği bölgeleri belirleyecek.

Sağlık Bakanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda da yeniden atama yaptı. Yeniden atama başvuruları için sağlık çalışanlarının hemen başvuru yapması ve atama yapılmasını istediği bölgeleri belirleyecek. Sağlık Bakanlığı yeniden atama kura başvuruları ne zaman biter? Sağlık Bakanlığı yeniden atama kura başvurularında son tarih ne zaman? Gibi sorular soran binlerce sağlık çalışanı için son tarih belli oldu. Sağlık Bakanlığı daha önce duyurduğu 2020 yılı istifa sonrası yeniden (Açıktan) atama kurası ile 2 bin 180 kişi personel alımı yapacağını duyurmuştu. Yapılan bu duyurular sonrasında ise yeniden atama kuraları başlatılmıştı. Sağlık Bakanlığı geçmiş dönemlerde yapılan alımlarda her zaman yeniden atama yöntemi ile beraber istifa etmiş olan sağlık çalışanlarının yeniden atanabilmesini sağlamıştır. Özellikle doktor ve hemşirelerin istifa edip uzun süre özel sektörde çalıştıktan sonra tekrar Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmasını kabul etmiştir. 2018 yılı ile 2020 yılı arasında istifa eden hemşire sayısı 4 bin 697 kişi oldu. Bunların içerisinden doktor ve hemşire ve diğer sağlık çalışanları dâhil 2 bin 180 kişi tekrar yeniden atama yöntemi ile kadroya alınacak.

Sağlık Bakanlığı yeniden atama kura başvuruları ne zaman biter? 2020 Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası için binlerce kişi başvuru yapıyor. Sağlık Bakanlığı 2020 yılı istifa sonrası yeniden (açıktan) atama kurası ile 2180 kişi alımı yapacak. Başvuru döneminin sona ermesine sayılı saatler kaldı. Peki, Sağlık Bakanlığı yeniden atama başvuruları ne zaman bitecek?

BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTECEK?

Başvurular 17 Haziran 2020 Çarşamba tarihinde başladı. Başvurular yarın (23 Haziran 2020) saat 18.00’e kadar alınacak. Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar kura takviminde belirtilen tarihler arasında PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup tercihlerini kaydedip kesinleştireceklerdir. Kesinleştirme işlemi yapıldıktan sonra başvuru bilgileri ve tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır. Kesinleştirilmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır.


KURA NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kuraya başvuran adaylardan başvurularını iptal ettirmek isteyenler 24.06.2020– 01.07.2020 (saat 18.00'e kadar) tarihleri arasında PBS üzerinden elektronik ortamda kura iptal başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamazlar. Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası, 3 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleşecek.

KİMLER YENİDEN ATANABİLECEK?

Geçmiş dönemde doktor, hemşire, ATT, ambulans şoförü, Paramedik olarak çalışmakta iken istifa ederek özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarının tekrar yeniden Sağlık Bakanlığı kadrosunda kadrolu personel olarak çalışmasına fırsat tanıyan bir sistem olan yeniden atama yöntemi ile sadece doktor, hemşire, ATT, ambulans şoförü, hasta bakıcı, paramedik olan kişiler Sağlık Bakanlığı’na yeniden atanabilecek.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER