Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Müjdeli Haber! 12 Bin Sağlık Personeli Alınacağı Açıklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Müjdeli Haber! 12 Bin Sağlık Personeli Alınacağı Açıklandı!

Atanma bekleyen sağlık çalışanları için sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından önemli açıklamalar yapılması ile beraber milyonlarca vatandaşımız için büyük olanaklar sunulmaya başlamış bulunmaktadır.

Atanma bekleyen sağlık çalışanları için sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından önemli açıklamalar yapılması ile beraber milyonlarca vatandaşımız için büyük olanaklar sunulmaya başlamış bulunmaktadır.

Milyonlarca vatandaşımız için birbirinden farklı olanaklar sunulmaya başlamasının ardından dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar dahilinde vatandaşlarımız bu olanakları değerlendirmek için araştırmalarını gerçekleştirerek gün yüzüne çıkabilecektir. Milyonlarca vatandaşımız Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaları araştırmaya başlamasının ardından bu olanakları değerlendirmek için umut kaynağı dolmuştur. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu gelişmeler doğrultusunda hangi kadrolara alım yapılacağı araştırılmaya başlandı.

Milyonlarca vatandaşımız için pek çok yeni kararlar alınmasının ardından 12 bin sağlık personeli alımı yapılacağı açıklanması ile beraber vatandaşlarımız bu olanakları değerlendirmek istemektedir. Bakan Koca tarafından konu ile alakalı detayların paylaşılmasının ardından pek çok vatandaşımız başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu olanakları değerlendirme hakkına sahip olabilecektir. Bu kapsam doğrultusunda milyonlarca vatandaşımız için büyük fırsatlar son hızıyla devam etmektedir. Özellikle pandemi sürecinde ihtiyaç duyulan sağlık personelleri ile ilgili önemli açıklamaların gün yüzüne çıkarılması ile beraber pek çok vatandaşımız için büyük olanaklar gün yüzüne çıkarılmaya başlanmış bulunmaktadır. Vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu gelişmeler kapsamında pek çok vatandaşımız için büyük fırsatlar dikkatleri üzerine çekiyor. İşte sağlık personelleri ile ilgili son dakika gelişmeler…


BAKAN KOCA BAŞVURU ŞARTLARINI AÇIKLADI!

12 Bin personel alımı yapılacağı açıklanmasının ardından on binlerce vatandaşımız için büyük gelişmeler gündemimizde bulunacaktır. Bu fırsatlar karşısında belirlenen önemli unsurların gün yüzüne çıkarılması ile beraber on binlerce vatandaşımız başvuru şartlarını araştırıyor. Bakan Koca tarafından belirlenen başvuru şartları şu şekilde açıklanmıştır;
  • Sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.
  • 57 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.
  • KPSS 2019/4, KPSS 2019/7, KPSS 2020/4 ve KPSS 2020/5Tercih Kılavuzlarında belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.
  • Durumu "Başvuru Genel Şartlarına" uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.
BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMASI VE SAĞLIK PERSONELİ ALIMI DETAYLARI

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.
7.000'i Hemşire, 1.700'ü Ebe ve 2.864'ü Sağlık Teknikeri/Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.
12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edildi.
Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.
Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.
Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.
Sağlık camiamıza hayırlı olsun.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR