PTT Yeni Personel Alımı İlanları Yayınladı

PTT Yeni Personel Alımı İlanları Yayınladı
YAYINLANMA TARİHİ: 08.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

PTT Yeni Personel alımı ilanları yayımladı. PTT personel başvurusu nasıl yapılır? PTT 2020 iş ilanları nasıl bulunur? İş başvurusu yapacak olan adayları şartları nelerdir? Sizlere bu yazımızda PTT iş ilanı hakkında bilgiler vereceğiz.

PTT Yeni Personel alımı ilanları yayımladı. PTT personel başvurusu nasıl yapılır? PTT 2020 iş ilanları nasıl bulunur? İş başvurusu yapacak olan adayları şartları nelerdir? Sizlere bu yazımızda PTT iş ilanı hakkında bilgiler vereceğiz.

PTT iş kariyeri yapmak isteyenler için önemli bir kurumdur. PTT kurumunda çalışacak olan kişilerin vasfı memur olarak geçmektedir. Sizde eğer bu kurumda çalışmak istiyorsanız sürekli personel ilanlarını takip etmeniz gerekiyor. PTT 2020 yılında yeni bir personel güncellemesine gitmiş ve personellerin bir kısmı bir üst kademeye aktarılmıştır. Bu üst kademeye aktarılanların yerine yetiştirilmek üzere personel alımları yapılacaktır. Ayrıca bu kurum 2020 yılında iş başvurusu yapacak olanlar için bazı şartları değiştirdiğini de söylemektedir.

PTT iş ilanları başvurusu yapacak olan kişiler için hazırladığımız bu haberimizde ne zaman başvuru yaparsınız ve yeni başvuru alımı için şartlar nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

PTT İŞ BAŞVURUSU İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

PTT İş Başvurusu yapacak olan kişiler, iş ilanları başvurularını yapmadan önce hangi pozisyonlarda açık iş ilanı var bunu öğrenmeleri gerekmektedir. PTT resmi olarak bir açıklama yapmasa da İŞKUR üzerinden personel alımlarının alındığı duyurulmuştu.  Bu durumda iş başvurusu yapacak olan kişilerin İŞKUR üzerinden bir bağlantı kurması ve bu kuruma kayıt olması gerekmektedir.


PTT İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI NEDİR?

PTT üzerinde çalışacaksanız ve Türkiye’deki şubeler için başvuru yapacaksanız TC vatandaşı olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. PTT iş başvurusu için ayrıca sağlık sorununuzun olmaması ve erkek adaylarda askerlik sıkıntısının olmaması gerekiyor. Bir adli durum yüzünden ceza almamış ve en az lise mezunu olan kişiler PTT iş başvurusunda bulunabilirler.

PTT Üzerinde çalışacaksanız ayrıca KPSS Girmeniz de şarttır. KPSS sınavlarına girip asgari puanları aldıktan sonra bu işler için değerlendirileceksiniz. İş başvurusu kabul olan kişiler tam teşekküllü sağlık testinden geçecek ve ayrıca mülakatlara alınacaklardır.

PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT İş Başvurusu kurum üzerinden veya İŞKUR üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca popüler iş ilanları sitelerinden de bu işlere başvuru yapmanız mümkündür. İş Başvurusu yapacak olan kişiler iş ilanları sitelerinden de başvuru yaptıkları zaman İŞKUR sitesine yönlendirileceklerdir. Bu sebeple hemen bir İŞKUR kurumuna giderek buraya kayıt olabilirsiniz. Ayrıca İŞKUR kayıtları internet üzerinden online olarak yapılıp, e-devlet sistemi üzerinden aynı gün içinde görülmektedir. Kayıt işlemlerini hafta sonu yaparsanız hafta içi ekranlara düşecektir. Sorgulamasını e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER