PTT Konut Kredisi Kampanyası Başlattı! Yüzde 0,33 Kredi Faiz Oranı! 180 Ay Vade!

PTT Konut Kredisi Kampanyası Başlattı! Yüzde 0,33 Kredi Faiz Oranı! 180 Ay Vade!

PTT, geçtiğimiz dönemlerde başlatmış olduğu genele açık ihtiyaç kredisi kapsamında başvuruların ve kredi kullandırıcın başarılı olması üzerine konut kredisi kampanyası başlattı.

PTT, geçtiğimiz dönemlerde başlatmış olduğu genele açık ihtiyaç kredisi kapsamında başvuruların ve kredi kullandırıcın başarılı olması üzerine konut kredisi kampanyası başlattı. Başlatılan bu kredi kampanyası ile beraber milyonlarca vatandaşımızın daha rahat bir şekilde konut satın alabilmesi sağlanmış olacak. Geçmiş dönemlerde sadece kendi bünyesinde çalışan personellere ihtiyaç kredisi veren PTT, geçen ay 55 bin TL ihtiyaç kredisi verdi, geçtiğimiz haftanın başında 80 bin TL emekli kredisi kampanyası ile ilk dışarıdan pek çok vatandaşımıza kredi imkânı sağladı. Bu kredilerin başarılı olması üzerine pek çok farklı kredi modeli üzerinde çalışan PTT, şimdi ise yüzde 0,33 kredi faiz oranı üzerinden konut kredisi verecek. Bu sayede vatandaşlarımızın sadece bankalar aracılığı ile kullanmak zorunda olduğu yüksek faizli konut kredilerinden uzak durup daha az faiz ödeyerek konut kredisi alabilmelerini sağlayacak. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile başvuru yaparak hemen kredilerini kullanabilecekleri ifade ediliyor. Bu kapsamda PTT konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin hemen aşağıdaki talimatları incelemesi gerekiyor.

PTT, hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz yıllara kadar sadece kendi bünyesinde çalışmakta olan çalışanlarının acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile çeşitli tutarlarda ihtiyaç kredisi veriyordu. Ancak bunu sadece kendi bünyesinde çalışan kişilere yapıyordu. Dışarıdan tıpkı banka gibi müşteri toplama konusunda herhangi bir tecrübesi olmayan PTT’nin geçtiğimiz birkaç ay içerisinde pek çok farklı kredi modelini tüm ülke genelinde kullanıma sunduğu görülüyor. Özellikle ilk aşamada 55 bin TL kredi modeli ile başlayan PTT daha sonra emeklilere 80 bin TL kredi vereceğini ifade etmişti. En son olarak ise daha önce hiçbir şekilde yüksek tutarlarda ihtiyaç ya da farklı isimde kredi vermeyen PTT, şimdi ise konut kredisi verecek. Verilecek olan kredi ile beraber vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile konut kredisi kullanarak hemen kredi kullanabilecekleri ifade edildi. İşte PTT konut kredisi avantajları…

PTT KONUT KREDİSİ AVANTAJLARI


PTT konut kredisi avantajları arasında en çok dikkat çeken kuşkusuz kredi faiz oranı oldu. Daha önce hiçbir bankanın bu faiz oranından konut kredisi vermediğini biliyoruz. PTT konut kredisi için talep ettiği konut kredisi faiz oranı yüzde 0,33 oldu. Bu da 100 bin TL’ye 121.266,17 TL ödemesi yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda vatandaşlarımızın 100 bin TL’de sadece 21 bin TL faiz ödeyeceği belirtiliyor. 300 bin TL kredi çeken kişinin 63 bin TL kredi faizi ödeyeceği düşünüldüğünde bu zamana kadar verilmiş en iyi teklifin PTT konut kredisi olduğu bilinen bir gerçek haline geliyor.

PTT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ PUANLAR

PTT üzerinden kredi almak isteyen vatandaşlar gerekli olan kredi puanlarını da merak ediyorlar. Kredi puanlarına göre çıkma ihtimalleri ise şu şekildedir:
  • Puan; 1 - 699, kredi çıkma ihtimali; çok düşük
  • Puan; 700 - 1099, kredi çıkma ihtimali; düşük
  • Puan; 1100 - 1499, kredi çıkma ihtimali; gerile bağlı
  • Puan; 1500 - 1699, kredi çıkma ihtimali; yüksek
PTT KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şu an PTT konut kredisi başvurusu alınmıyor. Çok yakın bir süre içerisinde PTT ATM, PTT internet bankacılığı ve PTT mobil üzerinden alınacak. PTT iş yerlerine kimlik belgeleri ile başvuran PTT emekli maaşı müşterileri, kredi başvuru formunu doldurarak işlemleri başlatabilecek. Kredi başvurusunun onaylanmasının ardından kredi ödemesi aynı günde yapılacak. Pandemi döneminde PTT emekli maaşı müşterilerinin kredi talepleri için PTT SMS kredi hizmetini de başlatacak.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER