PTT Emekli Kredisi Nasıl Kullanılır? PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Emekli Kredisi Nasıl Kullanılır? PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
YAYINLANMA TARİHİ: 12.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Son günlerde en fazla araştırılan konulardan bir tanesi olan PTT emekli kredisi konusu ile alakalı net bir açıklama yapılmıyor ancak şu an PTT, pek çok emekli vatandaşımıza emekli kredisi veriyor.

PTT emekli kredisi nasıl kullanılır? PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır? Son günlerde en fazla araştırılan konulardan bir tanesi olan PTT emekli kredisi konusu ile alakalı net bir açıklama yapılmıyor ancak şu an PTT, pek çok emekli vatandaşımıza emekli kredisi veriyor. Özellikle PTT emeklisi olan kişilerin PTT’den emekli kredisi alabilmesi çok daha rahat bir şekilde sağlanabiliyor. Ancak dışarıdan emekli olan ve emekli maaşını PTT’den alan kişilerin de aynı şekilde PTT emekli kredisi alabilmesi mümkün hale geldi. PTT, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile beraber emeklilere 60 ay vadeli en az bin 250 TL ile 80 bin TL aralığında emekli kredisi verebileceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından on binlerce emekli vatandaşımız PTT emekli kredisi için başvuru yaptı. Yapılan toplam PTT emekli kredisi sayısı bugün 29 bin kişiyi buldu. Bu da PTT emekli kredisinin ne kadar avantajlı olduğunu apaçık ortaya seriyor. İşte PTT emekli kredisi başvurusu hakkında tüm ayrıntılar…

PTT, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama sonucunda PTT emeklilerine ve PTT’den emekli maaşını alanlara bin 250 TL ile 80 bin TL arasında PTT emekli kredisi verebileceğini ifade etti. Emekli vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış olan bu kredi paketi ile beraber milyonlarca vatandaşımız PTT’den emekli kredisi kullanabilecek. Kullanılacak olan PTT emekli kredisi tam anlamı ile emekli vatandaşlarımızın tüm nakit ihtiyaçlarını karşılamış olacak. Emeklilerin uzun bir süredir emekli kredisi paketleri üzerinde beklediği değişiklikler sonunda ilk olarak PTT tarafından başlatılmış oldu. Vatandaşlarımızın en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi ise PTT emekli kredisi nasıl başvuru yapılır? PTT emekliye ne kadar kredi veriyor? En fazla ne kadar kredi kullanabilirim? Gibi sorular oldu, bu soruların cevapları haberimizin ayrıntılarında…

PTT EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

PTT Bank tarafından verilecek olan PTT emekli kredisi başvurusu başladı. İnsanlar bugün SMS, fiziksel PTT Bank şubeleri aracılığı ile PTT emekli kredisi başvurusu yapabiliyor. Korona virüs salgını döneminde yaklaşık 10 milyon kişiye hizmet veren PTT Bank, bugün PTT emeklilerine ve PTT’den emekli maaşını alan kişilere PTT emekli kredisi veriyor. PTT Bank, emekli maaşının tutarına göre değil paket olarak emekli kişilere kredi veriyor.


PTT EMEKLİ KREDİSİ HESAPLAMA 2020

PTT emekliye vereceği kredinin doğru hesaplanabilmesi için çeşitli bankaların ara yüz uygulamalarını kullanıyor. PTT emekli kredisi olarak en düşük bin 250 TL en fazla ise 80 bin TL’ye kadar emekli kredisi verecek. Bu kapsamda uygulanacak olan 60 ay vade ile beraber Türkiye’nin en uygun emekli kredisi paketi olacağı değerlendiriliyor. Emekliye kredi faizi konusunda kolaylık yapılması beklenen uygulamada, farklı vade seçenekleri bulunacak.

PTT EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT emekli kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikle en yakın PTT Bank, PTT ATM, PTT İnternet bankacılığı ve PTT mobil üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. PTT iş yerlerine PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için gittiğinizde mutlaka yanınızda T.C. kimlik belgenizin olması gerekiyor. PTT emekli müşterileri için emekli kredisi başvuruları PTT’den alınacak formun doldurulması ve ibraz edilmesi üzerine başlatılan bir uygulamadır. Ayrıca evden çıkamayan PTT emeklileri SMS ile başvuru yapabilirler. Vatandaşlar SMS üzerinden nakit ihtiyaçlarını karşılayacak kredi talebinde bulunabiliyor. PTT yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numarasını yazan ve bu mesajı 3050’ye gönderen vatandaşlar, başvuru sürecinin sonuçlanmasını bekliyor. Onay geldikten sonra ise belirlenen kredi tutarı PTT Bank hesabına aktarılıyor. Bu uygulama çok yakında PTT internet bankacılığı, PTT ATM ve PTT mobil üzerinden de yapılabilecek. Böylece PTT emekli kredisi imkânlarını basit başvuru yöntemleriyle vatandaşlara sunacak.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER