PTT Açıkladı: "1000 TL Ödemelerini Doğum Yılına Göre Yapacağız" Siz Bu Parayı Ne Zaman Alacaksınız?

PTT Açıkladı: '1000 TL Ödemelerini Doğum Yılına Göre Yapacağız' Siz Bu Parayı Ne Zaman Alacaksınız?
YAYINLANMA TARİHİ: 03.04.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

1 Nisan itibariyle ödenmeye başlanan 1.000 TL Destek ödemesi ne zaman yatacak? 1000 TL kimler alacak? İşte ayrıntıları...

Koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan ekonomik pakette duyurulan 2 milyon aileye 1.000 TL destek ödemelerinin yapılacağı tarih belli oldu.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon 111 bin hane için belirlenen 1.000 TL destek ödemesinin 1 Nisan itibariyle hesaplara yatırılacağını duyurmuştu.

PTT'den açıklama geldi. PTT, 1000 TL ödemelerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakfı'na kayıtlı olan kişinin doğum yılına göre yapılacağını açıkladı. 1 Nisan itibariyle ödenmeye başlanan 1.000 TL Destek ödemesi ne zaman yatacak? Öğrenmek için buyrun haberimize...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce duyurduğu 2 milyon haneye 1.000 TL destek ödemesinin tarihini açıkladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada ihtiyaç sahiplerine yapılacak 1.000'er TL'lik ödemelerin 1 Nisan 2020 Çarşamba günü itibariyle başladığını duyurdu.

2 milyon 111 bin aileye 1.000 TL'lik yeni destek ödemeleri bugün itibariyle PTT aracılığıyla yatırılıyor. PTT'den de ihtiyaç sahiplerine 1.000 TL ödemelerin doğum yılına göre yapılacağı bilgisi geldi. 

2 MİLYAR TL KAYNAK AYIRILDI

Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerine nakdi destek sağlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart günü gerçekleştirilen 'Koronavirüsle Mücadele ve Eşgüdüm Toplantısı'nın ardından açıkladığı ekonomi paketinde, 2 milyon aile için 1.000'er TL'lik toplamda 2 milyar TL ek kaynağın ayrıldığını duyurmuştu.

Bugün 2 milyar TL'lik ihtiyaç sahiplerine destek ödemelerinin hesaplara yatırılmasına başlandı.


1000 TL ÖDEMEYİ KİMLER ALACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine Koronavirüs salgını nedeniyle yapılacak 1000 TL ek destek ödemesinin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu" veya "65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun" kapsamında düzenli merkezi sosyal yardım alan 2 milyon 111 aileye, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını duyurdu.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Hangi Ay, Ayın Kaçında Ödenecek? Başvuru Yapılacak mı?

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Başvurusu Nereden Yapılır? 10.000 TL'den Fazla Veren Banka Var mı?


ÖDEMELER DOĞUM YILINA GÖRE YAPILIYOR! SİZ NE ZAMAN ALACAKSINIZ?

1000 TL Nakdi destek ödemeleri, PTT aracılığıyla yapılıyor.

PTT üzerinden yapılan ödemeler, doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlara 1 Nisan, 1 ve 6 olanlara 2 Nisan, 2 ve 7 olanlara 3 Nisan, 3 ve 8 olanlara 4 Nisan, 4 ve 9 olanlara ise 5 Nisan'da verilecek. 

PTT Kartı olanlar 1000 TL'lik destek ödemesini tüm kamu bankalarının (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank vb.) ATM'lerinden komisyonsuz olarak çekebilecek.

Emekliler İçin Faizsiz Kredi Dönemi Başladı! Emekliler Hangi Bankalardan Faizsiz Kredi Çekebiliyor?

1000 TL Yardım Parası Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER