Petrol, Korona, Suriye, İdlib, Göçmen Sorunu Derken Dolar Rekor Üzerine Rekor Kırıyor İşte 17 - 18 Mart 2020 Güncel Dolar Kuru Fiyatı

Petrol, Korona, Suriye, İdlib, Göçmen Sorunu Derken Dolar Rekor Üzerine Rekor Kırıyor İşte 17 - 18 Mart 2020 Güncel Dolar Kuru Fiyatı
YAYINLANMA TARİHİ: 17.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Dolar güne yine hareketli başladı. Dünyada ve Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeler doların seyrini çok ciddi şekilde değiştiriyor. Güç içerisinde rekor kıran Dolar 17 - 18 Mart 2020 tarihinde de çok çok hareketli...

Dünya korona virüsüyle mücadele ederken ekonomi de kendi iç dinamikleriyle hareketliliğini sürdürüyor. Borsa da düşüş bu gün beklendiğinden daha iyi oldu. Dolar ise kritik eşikden döndü.

Kara Pazartesi Rekoru Tazelendi

30 yıl önceki "Kara Pazartesi" olarak adlandırılan günden beri en kötü seviyesini yaşayan küresel piyasaların olumsuz baskısı Türkiye'yi de etkisi altına aldı. 

Türkiye Teyakkuzda Tüm Kozlar Oynanacak

Konuyla ilgili Türkiye ekonomik olarak her türlü kozunu oynayarak bu dengeyi çok da şaşırtmamaya çalışıyor. Aslında kriz tüm dünyada. Dünyanın en büyük güçleri bile krizle mücadele ediyor.

Merkez Bankası Kontrolü Elden Bırakmıyor


Bu krizle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) PPK toplantısını 2 gün erkene çekti. 100 baz puan indirime gitti. Bunun dışında da Türkiye'nin ekonomik çıkartlarını gözetmek amacıyla her türlü tedbirin alınacağı açıklandı.

Dolar Çok Çok Kritik Bir Seviyeden Döndü! 

Dolar/TL ise 6.49'dan geri döndü. Şuan 6.41 seviyelerinde seyrediyor. Bu değeriyle dolar 2018'den beri en yüksek seviye olan 6.49'u da görmüş oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Konuşması Çok Önemli!

Yarın çok önemli. Çünkü korona virüs salgınıyla ilgili belki de Türkiye adına en kritik gün yarın. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın kapsamlı bir değerlendirme toplantısı yapacak. Türkiye'nin bundan sonra korona virüsüyle ilgili atacağı en kritik adımlar yarın belli olacak. Aslında hem insani hem de ekonomik adımların atılması adına çok önemli bir gün yarın. Tüm piyasalar da bu güne kitlenmiş durumda...

BIST100'de Ekonomik Gelişmeler Anlamında Çok Önemli

Ayrıca Borsa İstanbul'un yani BIST100'ünde durumu çok önemli Analistler 80.000 seviyesinin kritik seviye olduğunu ve bu seviyeye çok çok dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER