ÖSYM 2019 YKS Sınav Sonuçları Açıklandı mı? Son Dakika ÖSYM açıklaması

ÖSYM 2019 YKS Sınav Sonuçları Açıklandı mı? Son Dakika ÖSYM açıklaması

2019 YKS sınav sonuçları açıklandı mı? ÖSYM'nin YKS sınav sonuçlarını açıklaması bekleniyor. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği ÖSYM YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite hayali kuran öğrenciler, bir an önce YKS sınav sonuçlarının açıklanmasını ve tercih sürecine geçilmesi

2019 YKS sınav sonuçları açıklandı mı? 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı, 3 oturumda tamamlandı ve gözler sınav sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. ÖSYM YKS Sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Bu soru yanıt arıyor. 2,5 milyona yakın öğrencinin katıldığı YKS sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ilan edilmişti.

18 Temmuz 2019 tarihinde açıklanması beklenen YKS sonuçlarının daha önce açıklanabileceği de konuşuluyor! ÖSYM, geçmiş yıllardaki Üniversite sınav sonuçlarını, kılavuzda belirtilen tarihten daha önce de açıkladığı olmuştu. 2019 YKS sınav sonuçları da 18 Temmuz 2019 tarihinden önce açıklanabilir.

2019 YKS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? ÖSYM SON DAKİKA AÇIKLAMASI

2019 YKS sınav sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek. Bu adres üzerinden öğrenciler, T.C kimlik numaraları ve Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden sahip oldukları şifrelerle sınav sonuçlarını sorgulayabilecekler. Sonuc.osym.gov.tr adresinden giriş yaptığnıızda 2019-YKS Sınav Sonuçları yazısıyla karşılaştığınızda YKS 2019 sınavları açıklanmış demektir.


2019 YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağıyla ilgili son dakika gelen bilgilere göre ÖSYM, sınavları 18 Temmuz 2019 tarihinden önce açıklayabilir. Geçtiğimiz yıllarda da ÖSYM'nin, üniversite sınav sonuçlarını belirtilen tarihten daha önceki bir günde açıkladığına da rastlanılmıştı.

2019 YKS SINAV SONUÇLARI ARDINDAN TERCİHLER

YKS Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih sürecine geçiş yapacak. Üniversite hayali kuran öğrenciler, açıklanan sonuçlara göre YKS puanlarını ve başarı sıralamalarını göz önünde tutarak yerleşmek istedikleri üniversite ve bölümlerle tercih listelerini oluşturacak.

Kimi öğrenciler, gelecek sene tekrar Üniversite sınavına girerek yeniden şansını denemek için mezuna kalacak. Bu sene Lisans programları için 550 binin üzerinde kontenjan açıldı ve yüz binlerce öğrenci üniversitelere yerleşecek.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR