Öğrencilere müjdeli haber (Kefilsiz Kredi) Faizsiz öğrenci kredisi veren Bankalar

Öğrencilere müjdeli haber (Kefilsiz Kredi) Faizsiz öğrenci kredisi veren Bankalar
YAYINLANMA TARİHİ: 08.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Binlerce öğrenciye müjde! Bankalar, Kefilsiz Faizsiz kredi fırsatlarıyla öğrenciye uygun ekonomik kredi paketlerini duyurdu! Üniversite lisan, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, kefilsiz faizsiz kredi kullanabilecek! Peki hangi bankalar, öğrenciye hangi şartlarda kredi veriyor?

Binlerce üniversite öğrencisi, bankalar tarafından verilen kefilsiz - faizsiz kredi müjdesiyle mutlu olacak! Eğitim hayatında maddi sıkıntı yaşamak istemeyen öğrenciler, bankaların kredi ürünlerini araştırmaya başlamışken müjdeli haber geldi! Devlet Bankaları başta olmak üzere birçok banka öğrenciye Kefilsiz ve uygun faizli hatta faizsiz kredi veriyor! Bu haberimizde bankaların öğrenci kredilerinin şartlarını ve detaylarını hazırladık.

2019 yılı içerisinde, eğitim-öğretim hayatında zorluk yaşamak istemeyen öğrencilere yönelik maddi destek anlamında krediler de çeşitlendi. Bankalar, öğrenciye kefilsiz - uygun faizli öğrenci kredileri verebiliyor. Bu krediler öğrencinin okuluyla anlaşmalı olarak kefilsiz şekilde veriliyor. Öğrenci, krediyi aylık burs şeklinde alabileceği gibi toplu şekilde de kullanabiliyor.

Şimdi gelelim, Bankaların öğrenciler için hazırladığı Kredi paketlerine... Uygun faizli ve kefil aranmaksızın Öğrenci Kredisi çekmek, diğer kredi paketlerinden daha avantajlı oluyor. Hangi bankada hangi faiz oranı ve vade seçeneğiyle öğrenci kredisi çekilir? Cevabı Haberimizin devamında...

Ziraat Bankası'ndan (Kefil + Uygun Faizli) Öğrenci Kredisi Paketi 

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, öğrencilere yönelik, eğitim - öğretim hayatlarında ailelerinin de sıkıntı yaşamaması için Öğrenci destek kredisi sunuyor. Ziraat Bankası Öğrenci kredisi ile 36 aya kadar vade seçeneğiyle 50 bin TL maksimum limitte kredi sağlanabiliyor. 

Ziraat Bankası'ndan öğrenci kredisi çekebilmek için, bu kredinin kullanılacağı alan, önem yani bu kredinin gerçekten öğrencinin giderleri ve eğitim ihtiyaçları için (okul, barınma, yemek, kırtasiye, eğitim faaliyetleri vs...) kullanılacağının belirtilmesi gerekiyor. 

Ziraat Bankası, öğrenci kredisinde KEFİL ŞARTI arıyor. Öğrenciyle bağı bulunan ve öğrencinin ihtiyaçlarını karşıladığını kanıtlayan aileler de bu krediden faydalanabiliyor. Ziraat Öğrenci kredisinin faiz oranı ise çok düşük olabilmektedir. Bunun için Ziraat Bankası müşteri temsilcinizle iletişime geçerek son, güncel öğrenci kredisi faiz oranını öğrenebilirsiniz. Şuanda hali hazırdaki pek çok kredi paketinden çok daha uygun faiz oranıyla öğrenci kredileri revaç konumda.

Denizbank Öğrenci Kredisi 

Ziraat Bankası'nın yanı sıra Denizbank'ta Öğrenciye yönelik destek olmak maksadıyla öğrenci kredisi paketlerini sunuyor. Öğrenciler, Denizbank'tan 60 ay'a kadar vade seçenekleriyle KEFİLSİZ ve herhangi bir EVRAK talep edilmeksizin, teminat da sunmadan kredi kullanabiliyor. Ancak Denizbank Öğrenci kredisine yalnızca 18 yaşını geçmiş öğrenciler başvurabiliyor. 


Denizbank'tan öğrenci kredisi alabilmek için bankanın aradığı bir diğer şart ise Denizbank'ta 18 yaşından büyük öğrencinin, daha önceden bir Banka hesabının bulunması. Eğer ki 18 yaşından büyük olan öğrenci, Denizbank'ta aktif olarak kullandığı bir banka hesabına sahipse ve de öğrenciye yönelik hazırlanan Denizbank Banka kartı vs. kampanyalarından faydalanmış ise Denizbank öğrenci kredisi çekebiliyor. 

Denizbank'tan öğrenci kredisi KEFİLSİZ olarak çekilebiliyor. Faiz oranı ise biraz yüksek. Denizbank Öğrenci kredisi 12 ay vade ve %2,75 faiz oranı seçenekleriyle kullanılabiliyor.

İş Bankası Öğrenci Kredisi 

İş Bankası'da öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarında maddi sıkıntı yaşamamaları için Öğrenci kredisi sunuyor. Özel okulda okuyup da okul masraflarını karşılamayan öğrenciler ve aileleri, İş bankasından Öğrenci kredisi kullanabiliyor. 

İş Bankası, anlaşmalı olarak çalıştığı özel okullarda, ücretlerini ödemekte zorlanan ailelere geniş vade seçenekleri ve %3 faiz oranıyla destek sağlıyor. Detaylı bilgi İşbankası Müşteri Temsilcilerinden alınabilir. 

Yapı Kredi'den Öğrenci Kredisi 

Yapıkredi bankası da öğrencilere yönelik 50 bin TL üst limitli 48 ay'a kadar vade seçeneğiyle öğrenci kredileri sunuyor. Ayrıca bu kredi için öğrenciler ve aileleri, dosya masrafı ve komisyon gibi ücretler de ödemiyor. 

Vakıfbank'tan Çalışan Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Vakıfbank, 40 bin TL'ye kadar öğrenci kredisi sunuyor! Vakıfbank, öğrencilerin yaz okulu, özel lise, özel okul ve diğer eğitim-öğretim ihtiyaçları için öğrenci kredisi paketleri hazırladı. Öte yandan KYK Kredi sistemi gibi Eğitim kredisi de, Vakıfbank bünyesinde binlerce öğrenciye veriliyor. Vakıfbank şubelerine giderek Kefilsiz, uygun faizli Öğrenci kredisinin detaylarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER